Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy zamiast wprowadzania strefy wolnej od dymu w suwalskich szkołach potrzebny jest większy nadzór?

Czy zamiast wprowadzania strefy wolnej od dymu w suwalskich szkołach potrzebny jest większy nadzór?

autor: Marcin Kapuściński

21.03.2023, 07:28, akt. 07:10

To kontrpropozycja radnych z komisji oświaty i wychowania na projekt uchwały, aby taki zakaz funkcjonował pod placówkami mieszczącymi przy ulicy Sejneńskiej.

pixarno, stock.adobe.com
pixarno, stock.adobe.com

Przeciwko temu pomysłowi opowiedziała się trzech z pięciu jej członków. Zdaniem radnej Marioli Karpińskiej, to nie policja i straż miejska, a nauczyciele powinni pilnować młodzieży.

Jeżeli dzieci w ciągu dnia wychodzą na chodniki przy ulicach, to co się w suwalskich szkołach dzieje? Skoro my jako rada musimy podejmować uchwały, aby komendant straży miejskiej pełnił obowiązki nauczyciela dyżurującego oraz dyrektora. Przecież uczniowie w tym czasie powinni być pod opieką wychowawców.

Pomysłu bronił jego inicjator - radny Marek Zborowski-Weychman. Uważa on, że dzięki egzekwowanemu przez mundurowych zakazowi, młodzież będzie bała się palić na chodnikach przed budynkami szkół.

Jeżeli jest przerwa i wychodzi 300 osób naraz, to nie wiemy, którzy uczniowie idą na papierosa, a którzy skończyli lekcje i kierują się do domu. Sprawdzić ich przez minutę, którą od dzwonka zajmuje im dotarcie do wyjścia, to jest praktycznie nierealnym. Nie da się ustalić, czy młodzież przechodzi z budynku do budynku z lekcji na lekcje, czy chce pójść gdzieś „na spacer” w sąsiedztwie ulicy.

Negatywna opinia komisji nie jest jeszcze wiążąca. Ostateczną decyzję w sprawie zakazu palenia radni podejmą podczas sesji w ostatnią środę miesiąca.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Radny chce strefy wolnej od papierosów. Suwalska policja twierdzi, że nie miała tam zgłoszeń

15.03.2023, 08:49

Choć wszyscy dostrzegają problem z paleniem papierosów pod szkołami mieszczącymi się przy ulicy Sejneńskiej, to w ubiegłym roku suwalska policja nie odnotowała tam żadnej interwencji. Dlatego, że nie było zgłoszeń konkretnych przypadków.


Marek Zborowski-Weychman

16.02.2023, 12:15

- Nie bardzo rozumiem ideę powstania w radzie miejskiej nowego klubu - mówi Marek Zborowski-Weychman.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowaźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok