Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie zaprojektowali i zbudowali wyjątkową klawiaturę

Maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie zaprojektowali i zbudowali wyjątkową klawiaturę

autor: Marta Sołtys

27.03.2023, 07:53, akt. 07:46

To bracia Bartłomiej i Miłosz Milewscy.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Maturzyści z Augustowa zaprojektowali i zbudowali wyjątkową klawiaturę - relacja Marty Sołtys

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Można ją podzielić na cztery części, co ułatwia pracę i ogranicza choroby rąk związane z długotrwały użytkowaniu komputera. 

Jak mówi Miłosz Milewski, wykonanie klawiatury zajęło dwa miesiące.

SILVA ERGO jest modularna, czyli w każdej chwili można odłączyć od niej przyciski funkcyjne i Number Pad. Ma ona układ 80-procentowy. Jest przepołowiona, co sprawia, że możemy ją ustawić pod każdym dowolnym kątem. To bardzo wygodne dla naszych rąk. Obniża prawdopodobieństwo wystąpienia chorób powtarzających się ruchów, czyli na przykład zespół RSI. Przyciski odzyskaliśmy z używanej klawiatury. Obudowa natomiast jest biodegradowalna i w ciągu roku rozłoży się w kompostowniku.

Swój wynalazek uczniowie zgłosili do konkursu organizowanego przez Politechnikę Białostocką. Bartłomiej Milewski dodaje, że zwycięstwo ułatwiłoby znalezienie w przyszłości dobrej pracy.

Teraz wystawiliśmy naszą klawiaturę na konkurs organizowany przez Politechnikę Białostocką "EL-ROBO-MECH 2023". Po to, by mieć taką „zapasową furtkę” na wypadek, gdybyśmy nie dostali się na studia. Jeśli przeszlibyśmy dalej,  otrzymalibyśmy indeksy na wydział mechaniczny bądź wydział elektryczny tej uczelni. W takim wypadku ja wybrałbym studia elektrotechniczne lub informatyczne. Planujemy również sprzedawanie klawiatury na platformie sprzedaży grupowej.

W piątek (31.03) Politechnika Białostocka ogłosi listę drużyn zakwalifikowanych do II etapu konkursu. Zwycięzców poznamy do 16 kwietnia.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Studenci Wojskowej Akademii Technicznej zdalnie zachęcają maturzystów z Suwalszczyzny do związania się z wojskiem

18.02.2021, 12:09

Bartosz Cherubin i jego kuzyn Szymon, absolwenci I LO w Suwałkach, podczas spotkań on-line z młodzieżą z miejscowych szkół przekonują, że to właśnie w wojsku każdy może spełnić się pod każdym względem.


Augustowski maturzysta zdobył dla swojej szkoły pracownię multimedialną

23.06.2020, 17:30

Tegoroczny augustowski maturzysta zdobył dla swojej szkoły pracownię multimedialną wartą 50 tys. zł. Wygrał w turnieju sportów elektronicznych Grarantanna Cup, organizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok