Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Coś tu się nie zgadza - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Coś tu się nie zgadza - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

3.04.2023, 14:38, akt. 14:40

Czy ktoś nie chciałby otrzymać za dwa miesiące pracy 157 tysięcy złotych? A tyle w swoim oświadczeniu majątkowym wykazał skarbnik suwalskiego urzędu miejskiego, który od marca odszedł na emeryturę. Te dwa miesiące, to styczeń i luty.

źródło: stock.adobe.com/Maciej
źródło: stock.adobe.com/Maciej

Coś tu się nie zgadza - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Oczywiście nie można wykluczyć jakiejś pomyłki, biorąc pod uwagę, jak niektórzy urzędnicy niechlujnie wypełniają te oświadczenia, świadomi, iż tak naprawdę nikt tego nie sprawdza. Ale chyba nie w tym przypadku. Bo jak zapytano o tę astronomiczną na miejscowe warunki kwotę prezydenta miasta, odparł mniej więcej w tym stylu, że skoro tyle zarobił, to pewnie się należało. Dodał jedynie, że na odchodne skarbnik otrzymał sześciomiesięczną odprawę emerytalną. 

Jednak i tak coś tu się nie zgadza. Za cały 2020 rok skarbnik zarobił 144 tys. zł. Ile wziął w 2021 nie wiadomo, bo... jego oświadczenia za ten okres na stronie urzędu się nie znajdzie. Po prostu - nie ma. I kto komu coś zrobi? 

Z kolei na złożenie oświadczenia za 2022 roku jest czas do końca kwietnia. 

Wszelkie dywagacje dałoby się uciąć w zarodku, gdyby dokument był dokładnie wypełniony, z zaznaczeniem, co się na owe 157 tysięcy składa. Ale tak nie jest, więc trzeba spekulować. 

Załóżmy, że skarbnik zarabiał rocznie nawet 150 tysięcy. Miesięcznie daje to 12 500. Z tytułu półrocznej odprawy powinien otrzymać gdzieś około 75 tysięcy. Do tego wynagrodzenie za dwa miesiące. Razem 100 tysięcy. A skąd, panie prezydencie, te pozostałe 57? Nie ciekawi to pana jako pierwszego strażnika miejskich pieniędzy? A radnych nie ciekawi? 

Jak zmniejszać kwoty na odśnieżanie ulic, czy na dodatki mieszkaniowe dla najuboższych mieszkańców, to liczy się każda złotówka. Ale czasami - jak widać – bywa inaczej. 

Tak w ogóle to oświadczenie majątkowe byłego skarbnika jest ewidentnie do poprawki. Ale jak znam życie, nikt się tym specjalnie nie przejmie.

| red: mik
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Lech Łępicki, fot. Tomasz Kubaszewski
23.02.2024, 06:00, akt. 07:17

Lipsk będzie miał nowego burmistrzaźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok