Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Jak ktoś chce, niech wierzy - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Jak ktoś chce, niech wierzy - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

2.05.2023, 12:34, akt. 12:38

Na pewnym portalu społecznościowym ukazała się informacja, że w Suwałkach 43-letni mężczyzna zamordował żonę i dwie córki. Była to informacja tak samo prawdziwa, jak wcześniejsza z Sejn o śmiertelnym potrąceniu na przejściu dla pieszych pewnego człowieka. Ale jak widać z komentarzy, wiele osób i w jedno, i w drugie uwierzyło.

fot. Internet
fot. Internet

Jak ktoś chce, niech wierzy - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Nawet nie można się temu specjalnie dziwić. Codziennie w mediach tzw. głównego nurtu ukazuje się tyle bzdur, że morderstwo żony i dwóch córek to przy tym nic. Wystarczy jedna niesprawdzona plotka, by na tej podstawie zbudować całostronicowe publikacje. Tajemnicze anonimowe źródła, brak jakiejkolwiek weryfikacji, brak tzw. drugiej strony. Gdyby w Polsce obowiązywały standardy dziennikarskie jeszcze sprzed - powiedzmy - 10 lat, to pewnie połowa z tego, czym dzisiaj emocjonują się redaktorzy różnych wydawnictw w ogóle nie ujrzałaby światła dziennego. Bo ich szefowie by tego nie puścili. Nie tylko ze względu na obowiązek przekazywania prawdy, ale i z obawy o własne "cztery litery". Sąd mógłby bowiem okazać się bardzo surowy. Jednak dzisiaj wiadomo, że się nie okaże. Bo koledzy w togach niektórym mediom wszystko puszczają płazem. Tak jak i niektórym celebrytom oraz niektórym ulicznym zadymiarzom.

Wszystko co się rzekło dotyczy też choćby głośnego filmu o Janie Pawle II, opartego na esbeckich, niezweryfikowanych źródłach.
Ale jak ktoś chce, to niech wierzy i w ten film, i w te czołówki gazet. No i oczywiście w to, że w Suwałkach mąż zamordował żonę oraz dwie córki. Ponoć policja sprawę ukrywa i wciąż mężczyzny poszukuje... .

| red: mik
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
NIETEATR Zrobie co zechce

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNIźródło - teatr-akcje.pl
9.04.2024, 05:42, akt. 05:56

Do Suwałk powrócą Teatr-Akcje

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok