Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Mieszkańcy gminy Raczki doczekają się remontu całej trasy prowadzącej do Suwałk

Mieszkańcy gminy Raczki doczekają się remontu całej trasy prowadzącej do Suwałk

autor: Marcin Kapuściński

10.08.2023, 12:19, akt. 12:21

Nie będzie to jednak gruntowna modernizacja drogi, a podzielona na etapy wymiana popękanej nawierzchni jezdni i uporządkowanie poboczy.

fot. Marcin Kapuściński
fot. Marcin Kapuściński

Dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Mariusz Nahajewski informuje, że roboty na pierwszym kilkukilometrowym odcinku dobiegają już końca.

- Wykonujemy tam prace po wnioskach, jakie wpływały do nas od mieszkańców gminy Raczki. W perspektywie kolejnych lat chcielibyśmy sukcesywnie prowadzić je dalej. Tak robimy też  na drogach w innych rejonach województwach i to się tam sprawdza. Na pierwszy ogień idą najbardziej zniszczone fragmenty. Tak też chcemy zrobić również w przypadku tej trasy.

Na szybkie tempo realizacji kolejnych odcinków liczy gminny radny Leszek Staniszewski, który od kilku lat zbiega o remont tej drogi. 

- Są tam dziury i jest nierówna. Powodem tego jest m.in. to, że korzystał z niej ciężki sprzęt budujący obwodnicę Augustowa. Została zniszczona i zapomniana. Źle jest np. na odcinkach biegnących przez las i obok Poddubówka. A jest przecież uczęszczana przez praktycznie wszystkich mieszkańców Raczek, którzy jeżdżą nią np. do Suwałk i strefy ekonomicznej. Choć równolegle biegnie ekspresówka, to większość jeździ „starą drogą”.

Dyrektor Nahajewski przyznał, że rozważał też budowę ścieżki rowerowej łączącej Suwałki i Raczki. Wiązałoby się to jednak z wykupem dużej ilości gruntu, a przez to budowa byłaby na razie zbyt kosztowna.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Ruszyły prace nad wpisaniem "ósemki" do Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych

12.07.2023, 07:31

Dopiero nowelizacja tego dokumentu pozwoli na wskazanie źródeł finansowania oraz terminu rozbudowy tego odcinka do parametrów drogi ekspresowej z Białegostoku do Raczek.


Suwalska policja od kilku dni szuka kierowcy, który rozbił i porzucił auto

10.07.2023, 07:00

Do zdarzenia doszło w środę (05.06) w nocy we wsi Bakaniuk na trasie Suwałki-Raczki.


Władze Suwałk podejmują kolejną próbę znalezienia dostawcy prądu

7.07.2023, 07:31

Tym razem grupa zakupowa jest dużo mniejsza i obejmuje tylko miejskie instytucje.


Po latach oczekiwań Raczki mają stadion, jakiego pozazdrości im mogą inne gminy

28.06.2023, 06:19

I to nie tylko w powiecie, ale i całym województwie. Nowa murawa, nowa bieżnia, a do tego - kort, boisko boczne i wyremontowane trybuny.


Mieszkańcy gminy Raczki doczekali się nowego stadionu lekkoatletycznego

27.06.2023, 17:19

Sztuczna murawa boiska, kort do gry w tenisa oraz nowoczesna 400-metrowa bieżnia, która zastąpiła żużlową poprzedniczkę. Po wielu latach oczekiwań mieszkańcy gminy Raczki doczekali się nowego stadionu lekkoatletycznego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok