Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Pół miliona złotych za zamknięcie wiat śmietnikowych. Władze jednej ze spółdzielni policzyły koszty

Pół miliona złotych za zamknięcie wiat śmietnikowych. Władze jednej ze spółdzielni policzyły koszty

autor: Marcin Kapuściński

23.08.2023, 10:38, akt. 10:53

- Wydamy pół miliona złotych na zamknięcie wiat śmietnikowych, a poziom segregacji i tak się nie poprawi - mówi o zaleconej przez władze Suwałk akcji wiceprezes Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej Tadeusz Czerwiecki.

fot. Karol Prymaka
fot. Karol Prymaka

Druga co do wielkości suwalska spółdzielnia policzyła właśnie, ile kosztowało ją będzie to przedsięwzięcie.

Jesteśmy po przetargu na doprowadzenie prądu do wiat na osiedlu Daszyńskiego. Do tego dojdą jeszcze prace związane z wyposażeniem ich w zamki i samozamykacze stosowane przy domofonach. Mają one otwierać się za pomocą chipów. Obawiam się, że średni koszt przebudowy wyniesie nawet 18 tys. zł od jednego śmietnika. A w naszej spółdzielni jest ich 25. Ogólny wydatek to więc około 500 tys. zł.

Zdaniem władz miasta, zamknięcie wiat ma sprawić, że poprawi się poziom segregacji odpadów. Wiceprezes Czerwiecki jest jednak innego zdania.

Nie do końca jestem pewny, czy to zadziała. Mamy przykład śmietnika przy ulicy Daszyńskiego 27, który wykonaliśmy wspólnie z Zarządem Budynków Mieszkalnych. Został on właśnie tak zamknięty i można go otwierać tylko za pomocą chipa. Zablokowało to proceder podrzucania nam śmieci przez osoby do tego nieuprawnione. Ale z drugiej strony nadal nie do końca jest tam przestrzegana segregacja.

Podobne kroki podejmują też m.in. Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa i komunalny Zarząd Budynków Mieszkalnych. Tam koszt inwestycji będzie dużo wyższy, bo obie instytucje mają znacznie więcej altan śmietnikowych.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Śmietniki na osiedlu Centrum są otwierane chipem

8.08.2023, 11:39

Już niemal wszystkie altany śmietnikowe na zarządzanym przez Suwalską Spółdzielnie Mieszkaniowa Osiedlu Centrum zostały zamkniętych dla osób postronnych. Mieszkańcy otworzyć je mogą tylko za pomocą chipa służącego im również do drzwi wiat klatek schodowych.


W Suwałkach śmieci trafiają nie do tych kontenerów, do których powinny

18.05.2023, 07:01

Kontrolerzy z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej stwierdzili ostatnio dwa takie przypadki w wiatach znajdujących się przy Noniewicza 48 i Korczaka 3. Tym terenem zarządza Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
źródło - teatr-akcje.pl
9.04.2024, 05:42, akt. 14.04.2024, 13:13

Do Suwałk powrócą Teatr-Akcje
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok