Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Do gminy Filipów trafił nowy bus przystosowany do przewozów dzieci z niepełnosprawnościami

Do gminy Filipów trafił nowy bus przystosowany do przewozów dzieci z niepełnosprawnościami

autor: Areta Topornicka

5.09.2023, 17:31, akt. 18:09

Ten zakup znacznie usprawni dzieciom z niepełnosprawnościami transport do okolicznych szkół specjalnych oraz ośrodków. Do gminy Filipów trafił nowy, warty ponad 400 tys. zł bus przystosowany do tego typu przewozów.

fot. Areta Topornicka
fot. Areta Topornicka

Nowy bus w gminie Filipów przystosowany do przewozów dzieci z niepełnosprawnościami - relacja Arety Topornickiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Z samochodu skorzysta kilkunastu podopiecznych uczęszczających m.in. na zajęcia rehabilitacyjne, do poradni specjalistycznych oraz do gminnej szkoły podstawowej. Jego kupno było możliwe dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz nagrody w konkursie Najbardziej Odporna Gmina.

Jak podkreślał wójt gminy Filipów Tomasz Rogowski, bus bardzo się przyda, bo dzieci z niepełnosprawnościami jest coraz więcej.


Obecnie z naszego terenu z takiego transportu korzysta 12-14 dzieci. Łącznie zakwalifikowanych jest 16 uczniów. Ten autobus będzie dowoził również dzieci do naszej szkoły podstawowej, które mają orzeczenie o niepełnosprawności. Takich osób w naszej gminie jest coraz więcej. Chodzi przede wszystkim o komfort i bezpieczeństwo. Chcemy podnosić standardy przewozów - mówił wójt Tomasz Rogowski.


Przewodnicząca Rady Rodziców w Filipowie Anna Rojek dodaje, że nowy bus zastąpi stary wysłużony sprzęt.


Z mojej rodziny z tych przewozów będzie korzystać dwoje dzieci. Poprzedni bus był również przystosowany do ich potrzeb, ale bardzo często się psuł. Teraz mamy nadzieję, że zima upłynie nam dzięki temu spokojniej. To jest dla nas ogromna pomoc - dodaje Anna Rojek.


Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński zaakcentował jak ważna jest współpraca i starania gminy o pozyskiwanie rządowych środków.


Przy różnych przedsięwzięciach łączymy środki finansowe. Tutaj PFRON dofinansował zakup busa kwotą 230 tys. zł. To jest ponad połowa potrzebnej kwoty. Dzięki staraniom gminy Filipów i złożonym wnioskom było to możliwe - zaakcentował poseł Zieliński.


We wtorek (5.09) również w gminie Filipów w miejscowości Nowe Motule uroczyście oddano do użytku ponad kilometrowy odcinek drogi, który usprawni przede wszystkim dojazd do gospodarstw oraz miejsc turystycznych. Inwestycja kosztowała 1,7 mln zł i była możliwa dzięki środkom z Polskiego Ładu.

| red: pp

ZOBACZ TEŻ:


Ulicami Białegostoku przeszedł XXI Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych

9.05.2023, 07:16

Ponad tysiąc osób przeszło ulicami Białegostoku w XXI Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych. Ta inicjatywa ma przypominać o problemach i potrzebach osób z niepełnosprawnościami, ale jej celem jest też integracja.


Ulicami Białegostoku przeszedł Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych [zdjęcia]

5.05.2022, 08:51

Ponad tysiąc osób przeszło w czwartek (5.05) ulicami Białegostoku w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych. Uczestniczyli w nim niepełnosprawni, ich opiekunowie, uczniowie szkół integracyjnych i przedstawiciele organizacji działających na rzecz tego środowiska.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Fotolia.com
17.07.2024, 15:39, akt. 18.07.2024, 07:56

Miała być loteria - wyszło oszustwo na ponad 100 tysięcy
fot. Wojciech Szubzda
17.07.2024, 06:32, akt. 06:36

W Augustowie powstanie nowa sala gimnastyczna


źródło: pexels.com
16.07.2024, 14:09, akt. 17.07.2024, 05:45

Kolejny oszukany na "inwestycję w kryptowaluty"

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok