Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Do okulisty, a nie do Sejmu - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Do okulisty, a nie do Sejmu - felieton Tomasza Kubaszewskiego

autor: Tomasz Kubaszewski

2.10.2023, 12:04, akt. 12:06

Nikogo chyba nie trzeba specjalnie przekonywać, że każda kampania wyborcza polega w dużej mierze na oszukiwaniu. W oczy rzucił mi się plakat pewnej kandydatki. Owszem, ona tak wyglądała, ale 20 lat temu. No i zęby pewnego kandydata. Takie piękne, amerykańskie. Niestety, tylko na plakacie.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Do okulisty, a nie do Sejmu - felieton Tomasza Kubaszewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Najistotniejsze jest jednak to, co się spod tych zębów wydobywa. Jeden z kandydatów zachwycał się ostatnio publicznie wielkim wyczynem polskiej armii, która w 1920 roku pokonała wojska sowieckie. "I zobaczcie państwo, dokonali tego bez komórek i bez dronów" - stwierdził. 

Kandydaci masowo przypisują sobie nie swoje zasługi. O drodze z Suwałk do Białegostoku niedawno mówiłem. Teraz doszedł do tego rozwój suwalskiej jednostki wojskowej i sprzęt dla Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Do współsprawstwa w tym pierwszym przypadku przyznają się nawet ci, których - gdy podejmowano decyzję - na politycznym świecie w ogóle nie było. A do SOR-ów niemal wszyscy. Tyle, że dotacje przyznawało ministerstwo zdrowia, rozstrzygając konkurs. No chyba ten czy ów kandydat nie chce powiedzieć, że coś załatwił pod stołem... .

Spod zębów niektórych nie wydobywa się praktycznie nic. To znaczy - nic sensownego. Widać, że jak taki kandydat zdobędzie mandat, to w parlamencie cała jego aktywność sprowadzi się do podnoszenia ręki. 

Z tego punktu widzenia lepsza już jest pewna osoba, która na swoich plakatach ma hasło "Czas POsprzątać". Jak się dostanie, to w Sejmie będzie przynajmniej czyściej. 

W tej kampanii ważne są nie tylko zęby, ale i oczy. Jak się komuś w nich troi na przykład w odniesieniu do liczby przehandlowanych wiz, czy frekwencji na manifestacji, to pewnie lepiej, żeby poszedł do okulisty, a nie do Sejmu.

| red: mik
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Źródło fot. Wigry Suwałki
14.06.2024, 09:22, akt. 11:59

Czy Wigry awansują do III Ligi?źródło: pexels.com
12.06.2024, 15:34, akt. 13.06.2024, 06:52

Nabrany na kryptowaluty stracił 160 tysięcy złotychźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok