Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustowscy radni spierają się o to, na co przeznaczyć wpływy z opłaty uzdrowiskowej

Augustowscy radni spierają się o to, na co przeznaczyć wpływy z opłaty uzdrowiskowej

autor: Marcin Kapuściński

1.12.2023, 07:17, akt. 00:20

W Augustowie o połowę wzrośnie pobierana od turystów opłata uzdrowiskowa. Głosowanie w tej sprawie poprzedziła gorąca dwugodzinna dyskusja, bo radni spierali się, na co miasto powinno wydawać zarobione w ten sposób pieniądze.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Augustowscy radni spierają się o to, na co przeznaczyć wpływy z opłaty uzdrowiskowej - relacja Marcina Kapuścińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Radna Aleksandra Sigillewska uważa, że skoro płacą ją osoby korzystające z obiektów położonych w strefie uzdrowiskowej, to należy przeznaczyć ją na rozwój atrakcji turystycznych.

Opłata wzrasta o prawie 50 proc., czyli będzie bliska maksymalnej stawki. Jaka jest jednak nasza infrastruktura dla kuracjuszy? Przez pięć lat powstała tylko ścieżka kinezyterapii za 70 tys. zł. Co z Parkiem Królewskim i tężnią? Proponowanie takiego podatku, przy tak słabej ofercie, wydaje mi się żartem z turystów.

Innego zdania jest radna Magdalena Śleszyńska.

Już tyle razy na tej sali padały słowa, że pierwszeństwo w tym mieście mają augustowianie. Pieniądze wydawane z opłaty uzdrowiskowej powinny służyć poprawie ich warunków życia. Bo właśnie przez to, iż mamy tu uzdrowisko, to jest nałożonych wiele różnych obostrzeń.

Od przyszłego roku turysta korzystający z noclegu w strefie uzdrowiskowej płacił więc będzie 6 zł dziennie. Miastu przynieść to może nawet 600 tys. zł rocznie.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Co z augustowską kartą mieszkańca?

23.05.2023, 11:55

Augustowianie dopytują, kiedy w końcu będą mogli korzystać z karty mieszkańca. Ma ona uprawniać do szeregu zniżek, a jej wprowadzenie władze miasta obiecały już kilka lat temu.


Kanał Augustowski wymaga pilnych prac

3.04.2023, 08:16

Mówił o tym podczas ostatniego posiedzenia komisji uzdrowiskowej zastępca dyrektora Zarządu Zlewni w Augustowie Ireneusz Majdak.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok