Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Uzdolnione dzieci z Suwalszczyzny mają szansę na stypendium

Uzdolnione dzieci z Suwalszczyzny mają szansę na stypendium

autor: Iza Kosakowska

4.12.2023, 12:11, akt. 12:13

Do połowy grudnia Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia czeka na zgłoszenia rodzin z diecezji ełckiej, które są zainteresowane uzyskaniem stypendium.

fot. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia
fot. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Jak podkreśla ks. Daniel Kowalski - diecezjalny koordynator akcji, fundacja już od 20 lat wspiera w ten sposób uzdolnione dzieci także z Suwalszczyzny.  

Każdego roku wspomaga dzieci i młodzież z małych miejscowości z niezamożnych rodzin. Jeśli chodzi stypendystów z tych ziem, to mamy aktualnie kilka osób. Stypendium można uzyskać w 7 klasie szkoły podstawowej i kontynuować je aż do zakończenia studiów. Trzeba spełnić konkretne warunki. Najważniejsza jest średnia ocen. W szkole podstawowej musi to być 4,8 a szkole średniej 4,5.

Pod uwagę brany jest także m.in. dochód w rodzinie.

Jak podkreśla ks. Daniel Kowalski, warto wziąć udział w tym programie, bo stypendyści mają zapewnione konkretne finansowe wsparcie.

Miesięcznie otrzymują około 480 złotych. Ta kwota jest podzielona na pół. Mamy pakiet naukowy i pakiet socjalny. Z pierwszego pieniądze można wykorzystywać na książki i rzeczy związane z nauką. Z drugiego na zakup ubrań, butów, mieszkanie w internacie czy dojazdy. To jednak nie tylko wsparcie finansowe, materialne, ale także duchowe.

Na zainteresowanych czeka aktualnie 11 miejsc. Wnioski o stypendium można składać tylko do 15 grudnia. Szczegóły są na stronie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Czy zamiast stypendiów nie lepiej przeznaczać pieniędzy na wzrost wynagrodzeń?

12.09.2022, 07:06

Tak uważają radni opozycji, krytykując propozycję władz Suwałk.


Stypendia dla uczniów z Dowspudy

9.09.2022, 07:02

To nie tylko nagroda za dobre oceny i zaangażowanie, ale też zachęta do jeszcze pilniejszej nauki. Piętnaścioro uczniów z Zespołu Szkół w Dowspudzie otrzymało wczoraj (08.09) wysokie stypendia ufundowane przez zarząd powiatu suwalskiego.


Czy augustowscy sportowcy otrzymują zbyt małe stypendia?

18.06.2021, 08:51

Uważa tak radny Adam Sieńko. Wylicza, że w 2020 roku dziesięciu z nich wypłacono łącznie tylko około 30 tysięcy złotych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok