Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Przez najbliższe pół roku suwalski Bike Park będzie pod szczególnym nadzorem policji

Przez najbliższe pół roku suwalski Bike Park będzie pod szczególnym nadzorem policji

autor: Areta Topornicka

26.02.2024, 07:59

Stanie się tak na prośbę okolicznych mieszkańców. Zwracają oni uwagę, że przebywająca na terenie przy ul. Moniuszki młodzież często zakłóca porządek i dopuszcza się aktów wandalizmu.

fot. UM Suwałki
fot. UM Suwałki

Jak wyjaśnia oficer prasowy suwalskiej policji - komisarz Eliza Sawko, opracowany został plan działania, który ma wyeliminować to zagrożenie.

Dzielnicowa ustaliła, że w rejonie Bike Parku przy ul. Moniuszki grupują się małoletni zagrożeni demoralizacją. Potwierdzali to mieszkańcy, którzy zgłaszali, że dochodzi tam do zaśmiecania. Stąd to zagrożenie jest wpisane do Planu Działania Priorytetowego. Wyszczególnione są również inne instytucje i podmioty, takie jak np. spółdzielnia mieszkaniowa, które powinny być zaangażowane w działania eliminujące zagrożenie.

W związku z tym mieszkańcy bloków przy ul. Moniuszki, Młynarskiego, Ogińskiego i Nowomiejskiej proszeni są o zgłaszanie policji niepokojących sytuacji z udziałem młodzieży.

W tym przypadku rola policji jest duża, bo za każdym razem, gdy zgłoszona zostanie interwencja, będziemy reagować. Zaśmiecanie miejsca publicznego jest wykroczeniem. Osoby, które będą to robiły muszą się liczyć, że zostaną ukarane. Zależy nam, aby zaangażować mieszkańców do wspólnych działać i walki z tym zjawiskiem.

Realizacja Planu Działania Priorytetowego potrwa do końca lipca. W tym czasie w obrębie Bike Parku można spodziewać się również zwiększonej liczby policyjnych patroli.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


OSiR walczy z wandalami

31.10.2023, 10:32

Suwalski Ośrodek Sportu i Rekreacja walczy z wandalami, którzy systematycznie niszczą bike park przy ulicy Moniuszki. Nie tylko dewastują ławki, ale też kradną elementy wyposażenia.


Rozgrzebane tory i zbyt wczesne gaszenie światła

3.10.2023, 12:54

Z takimi trudnościami muszą mierzyć się amatorzy jazdy w suwalskim Bike Parku.


W Suwałkach na niektórych przejściach dla pieszych w końcu będzie bezpieczniej

31.07.2023, 12:41

W wielu miejscach pojawią się również kamery i dodatkowe oświetlenie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok