Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Przy Suwalskim Ośrodku Kultury wieczorami panują egipskie ciemności

Przy Suwalskim Ośrodku Kultury wieczorami panują egipskie ciemności

autor: Areta Topornicka

1.03.2024, 05:00

Po koncertach i przedstawieniach mieszkańcy mają trudności aby dotrzeć do zaparkowanych w pobliżu samochodów. Wieczorami w SOK-u odbywa się również wiele dodatkowych zajęć, z których korzystają głównie dzieci i młodzież. W związku z tym, brak odpowiedniego oświetlenia może stwarzać zagrożenie.

Sergey, stock.adobe.com
Sergey, stock.adobe.com

Podczas ostatniej sesji zwrócił na to uwagę radny Jarosław Schabieński.


- Nie mam uwag do imprez organizowanych w SOK-u, tylko do tego, co się dzieje później. Tam jest bardzo ciemno. Ludzie wychodzący z budynku mają kłopot żeby dojść do własnych samochodów. Jak jest jakiś duży koncert, to auta zaparkowane są dookoła i niełatwo jest do nich dotrzeć. Jest zbyt ciemno i trudno czuć się tam bezpiecznie.


Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury Ignacy Ołów wyjaśnia, że oświetlenie zostało wyłączone w ramach oszczędności. Jednak po apelach mieszkańców latarnie znów zaczną świecić.


- Poczyniliśmy działania oszczędnościowe wyłączając iluminację budynku, podświetlenie elewacji oraz oświetlenie parkingów. Widzimy, że te działania wpłynęły niekorzystnie na bezpieczeństwo ludzi. W związku z tym, podjąłem decyzję żeby parkingi wewnętrzne między kościołem a SOK-iem oraz te pomiędzy kamienicą przy Pułaskiego a naszym budynkiem, włączyć z powrotem. Mamy również zainstalowane czujkowe lampy halogenowe, które włączają się wtedy, gdy ktoś wchodzi lub wychodzi z SOK-u. Przyjrzymy się, czy działają one prawidłowo.


Z kolei za oświetlenie parkingu od strony aquaparku odpowiada Zarząd Dróg i Zieleni. Znajdujące się tam latarnie mają być wymienione i zacząć świecić wiosną.


| red: miw
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Źródło fot. Policja
18.04.2024, 12:05, akt. 12:06

Zaginęła 15 – letnia mieszkanka Augustowa


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok