Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Czy mieszkańcy Suwałk mają powody do obaw przed pojawieniem się w mieście migrantów?

Czy mieszkańcy Suwałk mają powody do obaw przed pojawieniem się w mieście migrantów?

autor: Areta Topornicka

21.06.2024, 10:11, akt. 10:13

Pytają o to radni z klubu PiS Piotr Rydzewski i Grzegorz Izbicki, którzy w tej sprawie interpelowali do prezydenta miasta.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Jak mówi Piotr Rydzewski, chodzi o pismo, które skierował do suwalskiego magistratu wojewoda podlaski. Dotyczy ono wskazania miejsc i obiektów do wykorzystania w razie masowego napływu uchodźców


- Jak się okazuje, te pismo jest skierowane nie tylko do samorządów ale także do instytucji podległych bezpośrednio władzom wojewódzkim. Nasza interpelacja jest po to, aby uzyskać wiedzę na ten temat. Pojawia się tu wiele pytań a my chcemy zostać uspokojeni.  


Jak dodaje Piotr Rydzewski, przez to, że sprawa ewentualnego przyjęcia migrantów w Suwałkach nie jest konsultowana z mieszkańcami, to mają oni prawo do obaw.


-Docierają do nas pytania mieszkańców, którzy chcą się dowiedzieć  czy na suwalskich ulicach będą migranci. A takie osoby budzą obawy w związku z propagandą kremlowską i działaniami Putina i Łukaszenki. Chcemy uzyskać odpowiedź jak to będzie wyglądało i czy rzeczywiście planowane jest przyjmowanie migrantów w Suwałkach. 


Przypomnijmy, że niedawno podobne zapytanie do suwalskiego Ratusza wysłał poseł PiS Adam Andruszkiewicz.

| red: miw

ZOBACZ TEŻ:


Grupa migrantów próbowała przekroczyć graniczną rzekę w okolicy Białowieży

20.06.2024, 18:02

Grupa kilkudziesięciu osób próbowała siłowo przedostać się do Polski z Białorusi na odcinku granicznej rzeki Przewłoka. W stronę polskich służb poleciały kamienie, ale ostatecznie migranci wycofali się w głąb Białorusi – poinformowała w czwartek po południu (20.06) Straż Graniczna.


W ciągu ostatniej doby 77 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski

20.06.2024, 09:45

Podczas minionej doby (19.06) było 77 prób nielegalnego przedostania się przez granicę z Białorusi do Polski - poinformowała w czwartek Straż Graniczna.


Niemal 430 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią w ciągu trzech dni

17.06.2024, 10:25

Blisko 430 cudzoziemców próbowało w minionych trzech dobach nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę – podała w poniedziałek (17.06) na platformie X Straż Graniczna. Poinformowała też o kolejnych incydentach rzucania w polskie patrole kamieniami i gałęziami.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok