Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach czeka likwidacja

Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach czeka likwidacja

20.02.2012, 20:58, akt. 20:58

W miejsce suwalskiego ROKiS-u powstanie całkiem nowa placówka – Suwalski Ośrodek Kultury. Stosowny projekt który trafi na najbliższą sesję rady miasta przegłosowali w poniedziałek (20.02) radni z Komisji Kultury, Sportu i Turystyki w Suwałkach.

O zamiarze likwidacji ROKiS-u głośno było w Suwałkach od dawna. Wiadomo, że wraz z kończącymi się pracami przy budowie nowoczesnej Sali Koncertowo–Teatralnej zajdą zmiany w placówkach kultury. Suwalski Ośrodek Kultury będzie miał siedzibę w budynku nowej sali. Do czasu wyłonienia dyrektora nowej placówki, zarządzać nią będzie pełnomocnik. Zajmie się m.in. tworzeniem nowej struktury, ma też przygotować plan pracy na przyszły rok.

Zanim radni podjęli decyzję w sprawie likwidacji ROKiS-u, na szczegółowe pytania w sprawie reorganizacji pracy i nowej instytucji odpowiadał wiceprezydent miasta Marek Buczyński. Pojawiły się wątpliwości, czy miasto stać na utrzymanie nowej sali, a obecny na posiedzeniu dyrektor ROKiS-u, Mariusz Klimczyk niepokoił się o przyszłość swoich pracowników. Prezydent uspokajał, że każda z 44 obecnie pracujących w placówce osób dostanie propozycję przejścia do nowej jednostki.

Na środowym posiedzeniu Komisji Oświaty radni będą dyskutować nad przyszłością Młodzieżowego Domu Kultury w Suwałkach. Według przedstawionego przez władze miasta projektu, ta placówka ma również zostać zlikwidowana, jej funkcję i pracowników przejmie w większości nowa instytucja kulturalna. Przeciwko tym zmianom protestują pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury, którzy w obronie placówki zebrali już kilkaset podpisów. (mCzar)

Zobacz też:
Kilkaset osób podpisało się pod petycją w obronie Domu Kultury w Suwałkach
ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok