Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustów: nowe sposoby na wodnych piratów

Augustów: nowe sposoby na wodnych piratów

31.05.2012, 11:18, akt. 11:18

Nowa kara dla piratów. Od tegorocznego sezonu letniego motorowodniacy łamiący prawo mogą spodziewać się, że ich łodzie zostaną odholowane do specjalnej strefy na koszt właściciela, który będzie też musiał zapłacić za ich pilnowanie. Władze powiatu ustaliły już cennik takich usług a kwoty do najniższych nie należą.

Do tej pory motorowodniacy czy żeglarze, których policja zatrzymała na przykład za pływanie pod wpływem alkoholu, brak uprawnień czy niesprawny sprzęt, płacili mandat lub tracili uprawnienia. W tym roku dodatkową karą będzie także odholowywanie z wody ich łodzi. Za co oczywiście zapłaci użytkownik tegoż wodnego pojazdu, tak samo zresztą jak za każdy dzień przetrzymywania go w specjalnym miejscu w porcie.

Powiatowi radni już ustalili odpowiedni cennik, a ten do najniższych nie należy. Najmniej kosztować będzie usunięcie z rzeki czy jeziora skutera wodnego, bo odholowanie wyniesie wówczas 50 złotych, a za każdą dobę opieki nad tym sprzętem właściciel zapłaci 15 złotych. Ale już w przypadku motorówki i to jeszcze w zależności od jej wielkości ceny są wyższe, bo np. za usunięcie jej z wody trzeba będzie zapłacić od 120 do 200 złotych, a każdy dzień jej przechowywania to koszt 150 złotych.

Na razie, jak informuje Andrzej Zarzecki, członek zarządu rady powiatu augustowskiego, nie wiadomo jeszcze gdzie będzie znajdował się parking dla zatrzymanych łodzi. Ale niebawem decyzja w tej sprawie zapadnie, a na wodzie, w pełnej gotowości - oprócz woprowców i policjantów, będą także ekipy holownicze. (rm/rm)

Zobacz też:
"Naklejkowa" akcja promocyjna Augustowa
Augustów: władze miasta walczą z kradzieżami kwiatów
Polskie Radio Białystok w Czwartek w Augustowie
ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu
Fot. Fundacja Kierunek Ultra
10.08.2020, 11:49, akt. 11:55

Finał biegów Grand Prix na Suwalszczyźniefot. Szkoła Podstawowa w Raczkach
7.08.2020, 10:28, akt. 10:53

Kto zostanie patronem szkoły w Raczkach?


Fotolia.com
6.08.2020, 08:48

"Suwałki bez plastiku"

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok