Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Suwałkach zaczyna działalność nowa instytucja kultury

W Suwałkach zaczyna działalność nowa instytucja kultury

2.11.2012, 13:43, akt. 13:43

Fot. Laura Abdall
Fot. Laura Abdall

Suwalski Ośrodek Kultury rozpoczyna działalność. Nowa instytucja w mieście powstała z połączenia Młodzieżowego Domu Kultury i Regionalnego Ośrodka Kultury, które przestały istnieć.

SOK kieruje Bożena Kamińska, jeszcze niedawno dyrektor MDK. Jej zastępcą został Marek Gałązka, dotąd pełnomocnik prezydenta Suwałk ds tworzenia nowej instytucji kultury w mieście. 

SOK nie będzie na razie funkcjonował, jak planowano, w okazałej sali widowiskowo - teatralnej, wybudowanej przy ulicy Jana Pawła II . Obiekt nie jest jeszcze gotowy. Wszystko przez problemy z montażem sceny.

Jak mówi dyrektor Kamińska, ma ona bardzo nowoczesną mechanikę, z którą nie mogli uporać się podwykonawcy inwestycji. Teraz zajmuje się tym holenderska firma. Potem trzeba będzie jeszcze uporać się z nagłośnieniem i oświetleniem sali, która - zdaniem pani dyrektor - ma być najnowocześniejszym obiektem we wschodniej Europie.

Nowa instytucja kultury w Suwałkach będzie więc funkcjonowała przez jakiś czas w budynkach byłego już MDK i byłego ROKiS . Przeprowadzka, najwcześniej, możliwa będzie na przełomie roku. Dyrektor Kamińska przypuszcza jednak, że może stać się to nawet dopiero w kwietniu. (rs/koi)
ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
fot. archiwum
15.01.2021, 10:50

Zdarzyło się w tygodniuŁukasz Tyczkowski, fot. Marcin Iwanowicz
12.01.2021, 13:00, akt. 13:04

Dronowe opowieści - Łukasz Tyczkowski

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok