Wybory i referendum 2023


Wybory i referendum 2023

Najbliższe wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 15 października 2023 roku. Obywatele Polski uprawnieni do głosowania wybiorą w nich 460 posłów i 100 senatorów. 

Jednocześnie z wyborami odbędzie się referendum ogólnokrajowe, w którym obywatele naszego kraju będą mogli odpowiedzieć na pięć pytań:

1. "Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?". 

2. "Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?".  

3. "Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?". 

4. "Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?".

Na stronie znajdziecie Państwo informacje związane z wyborami parlamentarnymi i referendum, serwisy wyborcze Polskiego Radia Białystok, wiadomości dotyczące kampanii, kandydatów i głosowania. Ważne daty, kalendarz wyborczy, ogłoszenia i wskazówki.

Regulamin organizacyjny debat wyborczych w Polskim Radiu Białystok

Uchwała Zarządu - zasady i cennik (50 % rabatu) - odpłatne audycje wyborcze w PRB.pdf

Zasady i cennik (z 50 % rabatem) odpłatne audycje wyborcze w PRB.pdf

Wybory wniosek przydział czasu 2023

Wniosek czas łączny rok 2023

Regulamin organizacyjny debat wyborczych

Informacja dla komitetów wyborczych

Informacja Referendum

WNIOSEK referendum

Przykładowa wycena 30 sekundowaUczniowie wzięli udział w wykładzie profrekwencyjnym dotyczącym wyborów parlamentarnych

To była pożyteczna lekcja postaw obywatelskich. Kilkudziesięciu uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku wzięło udział w wykładzie profrekwencyjnym na temat zbliżających się wyborów parlamentarnych.Wybory parlamentarne 2023. Debata w Polskim Radiu Białystok o ochronie zdrowia

Edukacja, zdrowie, bezpieczeństwo i gospodarka. Tym tematom poświęcimy czwartkowe debaty przedwyborcze.

Mieszkańcy Podlasia otrzymają zaproszenia na wybory i referendum

Do mieszkańców województwa podlaskiego trafią zaproszenia na wybory i referendum. Taką akcję pro-frekwencyjną przygotował Urząd Marszałkowski. W poniedziałek (18.09) przedstawiono szczegóły. Natomiast również w poniedziałek - o bezpłatnych przejazdach białostocką komunikacją miejską w dniu wyborów zdecydowali miejscy radni.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok