Wybory i referendum 2023


Wybory i referendum 2023

Najbliższe wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 15 października 2023 roku. Obywatele Polski uprawnieni do głosowania wybiorą w nich 460 posłów i 100 senatorów. 

Informacja o podziale czasu Referendum

Informacja o podziale czasu Wybory


 • Jednocześnie z wyborami odbędzie się referendum ogólnokrajowe, w którym obywatele naszego kraju będą mogli odpowiedzieć na cztery pytania:

  1. "Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?".

  2. "Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?".

  3. "Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?".

  4. "Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?".

  Na stronie znajdziecie Państwo informacje związane z wyborami parlamentarnymi i referendum, serwisy wyborcze Polskiego Radia Białystok, wiadomości dotyczące kampanii, kandydatów i głosowania. Ważne daty, kalendarz wyborczy, ogłoszenia i wskazówki.


Wybory parlamentarne 2023. Debata w Polskim Radiu Białystok o bezpieczeństwie Polaków

Edukacja, zdrowie, bezpieczeństwo i gospodarka. Tym tematom poświęcamy czwartkowe debaty przedwyborcze.


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok