Komitet Polska Liberalna-Strajk Przedsiębiorców nie wystartuje w wyborach

13 października 2023

stock.adobe.com
stock.adobe.com

W piątek - na dwa dni przed wyborami parlamentarnymi - przewodniczący partii Paweł Tanajno złożył do Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienie o rozwiązaniu z dniem 13 października 2023 r. komitetu wyborczego Polska Liberalna-Strajk Przedsiębiorców.

Komitet Polska Liberalna-Strajk Przedsiębiorców miał zarejestrowane listy kandydatów na posłów w 17 okręgach wyborczych. Nie wystawiał natomiast kandydatów do Senatu.

Karty do głosowania są już wydrukowane, dlatego w tych 17 okręgach wyborcy znajdą na kartach nazwiska kandydatów z Polski Liberalnej-Strajku Przedsiębiorców. Obwodowe komisje wyborcze będą jednak informować wyborców, że komitet ten nie bierze udziału w wyborach.

Głos oddany na kandydata ze skreślonej listy będzie głosem nieważnym. Jeśli jednak wyborca postawi znak X przy nazwisku kandydata ze skreślonej listy oraz przy nazwisku kandydata z innej (ale tylko jednej) listy, taki głos będzie ważny - będzie traktowany jako oddany na kandydata z listy, której rejestracja nie została unieważniona.

W każdej obwodowej komisji wyborczej, w okręgach w których Polska Liberalna-Strajk Przedsiębiorców zarejestrowała listy, znajdzie się także obwieszczenie okręgowej komisji wyborczej o rozwiązaniu komitetu.

źródło: PAP


Wyniki late poll z 90% komisji - PiS i KO tracą kolejne dwa mandaty

Ipsos podał najnowsze wyniki badania late poll na podstawie wyników z 90% komisji. 36,1% poparcia zanotowało Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska - 31%, Trzecia Droga - 14%, Lewica 8,6%, Konfederacja 6,8%.Polacy głosowali w wyborach parlamentarnych i referendum [zdjęcia]

W całym kraju w niedzielę, 15 października wybieraliśmy 460 posłów i 100 senatorów. W województwie podlaskim o 14 mandatów w Sejmie ubiegają się 203 osoby z 8 komitetów, a o 3 mandaty w Senacie - 9 osób, po trzy w każdym okręgu.Wybory parlamentarne 2023. Debata w Polskim Radiu Białystok o bezpieczeństwie, sprawach socjalnych i demograficznych

Jesteśmy tuż przed rozpoczęciem ciszy wyborczej. Kampania przed wyborami parlamentarnymi i referendum zbliża się ku końcowi. Piątkowa (13.10) debata w Polskim Radiu Białystok to być może ostatnia szansa, by przekonać do siebie i do swoich komitetów wyborców z województwa podlaskiego.Serwis Wyborczy 9.10.2023

Na stronie znajdziecie Państwo informacje związane z wyborami parlamentarnymi, serwisy wyborcze Polskiego Radia Białystok, wiadomości dotyczące kampanii, kandydatów i głosowania oraz referendum ogólnokrajowego. Ważne daty, kalendarz wyborczy, ogłoszenia i wskazówki.


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok