Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia przegrywa mecz kontrolny z rumuńskim Pandurii Targu Jiu 0:1

Jagiellonia przegrywa mecz kontrolny z rumuńskim Pandurii Targu Jiu 0:1

24.01.2017, 17:29, akt. 1.06.2017, 07:30

Fotolia.com
Fotolia.com

W rozegranym we wtorek (24.1) w Belek w Turcji meczu kontrolnym Jagiellonia Białystok przegrała 0:1 z rumuńskim Pandurii Targu Jiu. Lider polskiej ekstraklasy piłkarskiej w sparingach w zimowej przerwie nie odniósł jeszcze zwycięstwa. Zespół Pandurii Targu Jiu, który ma za sobą występy w fazie grupowej Ligi Europejskiej, zwycięską bramkę zdobył pod koniec pierwszej połowy, gdy Jagiellonia grała teoretycznie słabszym składem. W drugiej części gry, gdy sztab szkoleniowy wystawił prawie wszystkich zawodników stanowiących obecnie o sile Jagiellonii, bramki nie padły. Białostoczanie mieli kilka bardzo dobrych sytuacji, ale nie zdołali przynajmniej wyrównać. To ich czwarty mecz kontrolny w Turcji. Wcześniej przegrali z rumuńską Politehnicą Iasi 0:1 oraz zremisowali 1:1 z kazachskim Irtyszem Pawłodar i bułgarskim Łudogorcem Razgrad. Trzytygodniowe zgrupowanie Jagiellonii w Turcji, w którym bierze udział 30 zawodników, potrwa do 5 lutego. Stanowi główny etap przygotowań zespołu do drugiej części sezonu piłkarskiej ekstraklasy. Rozgrywki ligowe drużyna trenera Michała Probierza wznowi 12 lutego meczem na szczycie tabeli - w Gdańsku zmierzy się z wiceliderem Lechią. (PAP, oprac. mm)

źródło: PAP | red: maj, ary

W meczu z Irtyszem bramkę zdobył Marek Wasiluk, wykorzystując rzut karny. Na 1:1 w spotkaniu z Łudogorcem strzelił Fedor Cernych.

Piłkarze Jagiellonii przegrali pierwszy mecz sparingowy w Turcji

19.01.2017, 07:52

W pierwszej połowie żółto-czerwoni zagrali w znacznie mocniejszym składzie. Po przerwie trener Michał Probierz dokonał czternastu zmian.

Piłkarze Jagiellonii rozpoczęli zgrupowanie w tureckim Belek

16.01.2017, 08:58

Co ciekawe, żółto-czerwoni w samolocie z Warszawy do Stambułu lecieli razem z piłkarzami Lechii Gdańsk.

Jagiellonia: Piłkarze będą trenować w tureckim Belek

15.01.2017, 16:39

W kadrze znalazło się kilku juniorów i zawodników z drużyny rezerw. Nie ma w niej natomiast Macieja Górskiego, który raczej opuści klub.