Radio Białystok | Wiadomości | Burmistrz Sokółki jest wśród kilkunastu osób zatrzymanych przez CBA

Burmistrz Sokółki jest wśród kilkunastu osób zatrzymanych przez CBA

autor: Marcin Gliński

21.05.2024, 06:06, akt. 13:19

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 16 osób, wśród których jest burmistrz Sokółki - Ewa Kulikowska. We wtorek (21.05) udało się nam potwierdzić nieoficjalne informacje w tej sprawie.

Logo Centralnego Biura Antykorupcyjnego, źródło: www.cba.gov.pl
Logo Centralnego Biura Antykorupcyjnego, źródło: www.cba.gov.pl

- Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, działając wspólnie z prokuraturami z Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku zatrzymali 16 osób. Ze względu na to, że czynności w tej sprawie nadal trwają i trwać będą, o szczegółach śledztwa, osobach zatrzymanych, a przede wszystkim miejscach przeszukań Centralne Biuro Antykorupcyjne na tym etapie nie informuje - powiedział w czwartek (20.05) Polskiemu Radiu Białystok rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Jacek Dobrzyński.

Zatrzymanie burmistrz Sokółki potwierdził we wtorek jej zastępca Adam Juchnik.


Muszę potwierdzić, że rzeczywiście pani burmistrz została zatrzymana. Uważamy wszyscy, że absolutnie bezpodstawnie i oczekujemy, że szybko sprawa się wyjaśni. Urząd funkcjonuje bez zmian, pani burmistrz sprawę wyjaśnia - powiedział Polskiemu Radiu Białystok zastępca burmistrza Sokółki Adam Juchnik.


Do sprawy odniosła się prokurator Beata Galas z działu prasowego Prokuratury Krajowej. 


Przedmiotem śledztwa jest udzielanie korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne oraz zajmującym stanowiska kierownicze w podmiotach prowadzących działalność gospodarczą i przyjmowania takich korzyści przez te osoby od osób zarządzających ustalonym podmiotem gospodarczym, co stanowi przestępstwa z art. 229 § 1 kk, art. 228 § 1 kk, art. 296a § 2 kk; aktualnie trwają czynności związane z przedstawieniem zarzutów poszczególnym osobom i ich przesłuchaniem. Mając na uwadze dobro śledztwa i potrzebę zapewnienia dalszego prawidłowego jego biegu na tym etapie nie jest możliwe udzielenie bardziej szczegółowych informacji - napisała w mailu do redakcji.


Nieznane są też szczegóły zatrzymania burmistrz Sokółki. Prawdopodobnie dotyczy to sprawy w której zatrzymano również prezesa spółki Trakcja - Arkadiusza Arciszewskiego. Wcześniej ta firma informowała o zatrzymaniu jej prezesa na polecenie Prokuratury Krajowej. Zastrzegła też, że nie ma informacji o przyczynach zatrzymania.

Trakcja to spółka akcyjna notowana na giełdzie, w której prawie 83 procent akcji ma PKP PLK - państwowy zarządca infrastruktury kolejowej.

źródło: PAP | red: sk, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkanka okolic Białegostoku straciła ponad 50 tys. zł - uwierzyła w akcję CBA

30.04.2024, 11:01

Ponad 50 tys. zł straciła mieszkanka okolic Białegostoku, którą oszuści przekonali, że ktoś wykorzystał jej dane do wzięcia kredytu, a jej oszczędności muszą być zabezpieczone przez służby dla potrzeb śledztwa. 67-latka podała oszustom dane do logowania do swojej bankowości elektronicznej.


Kto będzie rządził w podlaskich miastach i gminach? Znamy wyniki końcowe

8.04.2024, 07:07

Znamy już wyniki końcowe wyborów samorządowych w gminach w województwie podlaskim.


Trwa kontrola CBA w białostockim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

25.05.2023, 12:01

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w białostockim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Funkcjonariuszy interesują dwa Miejsca Obsługi Podróżnych w okolicach wsi Cibory-Kołaczki na trasie Białystok-Zambrów.

ZNAJDŹ NAS

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu LokalnegoWycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
REGION
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent80. rocznica bitwy pod Czerwonym Borem, 23.06.2024, fot. Paweł Wądołowski
REGION
23.06.2024, 09:03, akt. 14:55

80. rocznica bitwy w Czerwonym Borze
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok