Radio Białystok | Wiadomości | Bezpieczeństwo województwa podlaskiego priorytetem kandydatów do europarlamentu

Bezpieczeństwo województwa podlaskiego priorytetem kandydatów do europarlamentu

autor: Marcin Gliński

20.05.2024, 16:59, akt. 17:32

Musimy zadbać o bezpieczeństwo województwa podlaskiego - podkreślali w Sokółce startujący do europarlamentu: obecny europoseł Tomasz Frankowski i wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński

Tomasz Frankowski mówił, że jeśli dostanie się ponownie do europarlamentu, będzie wspierał działania premiera i zabiegał o wzmocnienie wschodniej granicy.   


Główny cel naszego programu to obrona i bezpieczeństwo. Donald Tusk ostatnio przedstawił główne założenia Tarczy Wschód, czyli 10 miliardów złotych na obronność na naszym terytorium. Jesteśmy terenem przygranicznym i musimy być chronieni - mówił w Sokółce Tomasz Frankowski.  


Wiceminister Stefan Krajewski podkreślał też, że mniejsze miasta regionu potrzebują stałego wsparcia z Unii i o dotacje trzeba nieustannie zabiegać.


Takie miasta jak Sokółka, Kolno, Grajewo potrzebują stałego wsparcia i o to trzeba zawalczyć. Ważne jest bezpieczeństwo militarne, ale też bezpieczeństwo energetyczne i żywnościowe. Udało nam się wiele zrobić. Będziemy dalej wiele rzeczy realizować w Parlamencie Europejskim - zapowiada Stefan Krajewski.


W Sokółce kandydaci na europosłów rozmawiali też z mieszkańcami miasta i zachęcali ich do wzięcia udziału w eurowyborach.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Tomasz Frankowski zapowiada dalsze poparcie działań UE na rzecz Ukrainy

17.05.2024, 13:48

O bezpieczeństwie na terenie przesmyku suwalskiego, wsparciu Ukrainy i obronie terenów przy granicy z Białorusią - mówił podczas konferencji w Suwałkach ubiegający się o reelekcję do Parlamentu Europejskiego poseł Tomasz Frankowski, który startuje z drugiego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 3.


Konferencja Trzeciej Drogi w Białymstoku - politycy mówili m.in. o bezpieczeństwie i przyszłości UE

13.05.2024, 15:22

- Wybieramy Parlament Europejski czasu wojny, która toczy się za naszą granicą i cieniem kładzie się na całą Europę - podkreślił podczas konferencji w Białymstoku wiceszef MON Paweł Zalewski, lider listy Trzeciej Drogi w wyborach europejskich w okręgu obejmującym województwa: warmińsko-mazurskie i podlaskie.


Zmiany w rządzie, wybory do Europarlamentu, sprawa Tomasza Szmydta [wideo]

13.05.2024, 12:14

Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w rządzie - powołał czterech nowych ministrów w rządzie Donalda Tuska. O tym będziemy mówić dzisiejszym programie "Gry polityczne". Powiemy też o wyborach do Europarlamentu, warszawskim marszu "Precz z Zielonym Ładem", sprawie sędziego Tomasza Szmydta i sytuacji politycznej w podlaskim sejmiku.


Kandydaturę Tomasza Frankowskiego do Europarlamentu poparł marszałek woj. podlaskiego Łukasz Prokorym

9.05.2024, 15:24

Marszałek woj. podlaskiego Łukasz Prokorym i wiceprzewodniczący sejmiku Jarosław Dworzański poparli kandydaturę Tomasza Frankowskiego w zbliżających się wyborach do Europarlamentu. Białostocki europoseł, starający się o reelekcje, startuje z drugiego miejsca z list Koalicji Obywatelskiej.


Znamy kandydatów do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 3 [listy]

2.05.2024, 10:42

Czwartek (2.05) jest ostatnim dniem na rejestrację list kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Znamy już pełne listy kandydatów wszystkich ugrupowań w okręgu nr 3 obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie.

ZNAJDŹ NAS

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu LokalnegoWycinka drzew na trasie Białystok - Olmonty, fot. Joanna Szubzda
REGION
23.06.2024, 12:54, akt. 24.06.2024, 10:09

Zakaz wycinki drzew - obszar zwiększony o 100 procent


80. rocznica bitwy pod Czerwonym Borem, 23.06.2024, fot. Paweł Wądołowski
REGION
23.06.2024, 09:03, akt. 14:55

80. rocznica bitwy w Czerwonym Borze

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok