„Spa dla umysłu” Rafał Ohme i Ula Dąbrowska

17 czerwca 2019, 05:46

książka
książka

Przeczytaj te książkę, praktykuj i trenuj swoje emocje. Zmieniaj świat i zadbaj o siebie, by móc dbać o innych!

Anna Lewandowska

 

SPA DLA UMYSLU uczy Nas jak w przebodźcowanym i rozpędzonym XXI wieku zadbać o siebie. To książka entuzjastyczna, optymistyczna i podnosząca na duchu. Z humorem tłumaczy neuronaukę i daje proste wskazówki jak trenować umysł, ciało i emocje. Polecam!

Agnieszka Cegielska

 

Mind Spa - prosty trening emocji, który czyni cuda 

 

Skąd brać zapał do działania? Jak dbać o kreatywność? Jak ładować akumulatory i w pełni odpoczywać? Jednym słowem – jak odnaleźć się w nieustannie zmieniającej się rzeczywistości, a jednocześnie pielęgnować podstawowe wartości i cieszyć się życiem? To wydaje się trudne, ale dzięki właściwym umiejętnościom może stać się łatwiejsze. Rafał Ohme proponuje trening emocji, który zwiększa wydajność, dodaje siły i zapobiega wypaleniu.  

Najlepszą salą do gimnastykowania emocji jest spa – miejsce i czas, gdy można poświęcić pełną uwagę tylko sobie i swojej regeneracji. Rafała Ohme, czerpiąc ze swojej wiedzy o psychologii i mózgu oraz lat doświadczeń w biznesie, zaprasza do Mind Spa - wielozmysłowego, nieco egzotycznego, a miejscami dzikiego treningu emocji i zestawu wyjątkowych zadań, które zmuszają szare komórki do „stretchingu” i nierutynowej pracy. Wprowadzenie przynajmniej części tych ćwiczeń sprawi, że życie stanie się pełniejsze i kolorowe, wytworzy się w nim dobra energia związana z eksperymentowaniem, poznawaniem nowości, dziwieniem się, smakowaniem i zabawą.


Rafała Ohme wraz z Ulą Dąbrowską oraz ekspertami związanymi z psychologią, biznesem, sportem i kulturą pokazują: 

  • jak wypracować otwartość na zmiany;
  • w jaki sposób nabyć elastyczność myślenia i działania;
  • jak nauczyć się krytycznego myślenia i samodzielnego zdobywania wiedzy;
  • w jaki sposób skutecznie walczyć ze stresem.

Jeśli zaczniesz wykonywać chociaż część ćwiczeń Mind Spa, zobaczysz, że życie stanie się bardziej kompletne, a na pewno barwniejsze. Nie tylko twoje – skorzystają twoi bliscy, sąsiedzi i współpracownicy. Nie gwarantujemy, że nauczysz się wszystkiego zaraz po przeczytaniu tej książki i wypełnieniu Emo Notesu. Za to obiecujemy, że trzymasz ją w dłoni, masz kompas, który wskazuje drogę do świata wybrańców. Ktoś kiedyś powiedział, że „kiedy zmienisz sposób patrzenia na świat, możesz zmienić świat, który widzisz”. Trening emocji zmienia sposób patrzenia na świat i na siebie. Czy przyjmujesz zaproszenie do Mind Spa?

- fragment książki

Rafał Ohme - psycholog, profesor w Szkole Biznesu na Uniwersytecie Stellenbosch w Kapsztadzie (RPA), był wykładowcą na Uniwersytecie Renmin w Pekinie (Chiny), przez lata związany z Polska Akademia Nauk oraz Uniwersytetami SWPS i UMCS. Właściciel firmy technologicznej NEUROHM, laureat konkursu Przedsiębiorca Roku EY. Autor bestsellera „Emo Sapiens – harmonia emocji i rozumu”. Dużo czasu poświęca na rodzinne obowiązki i przyjemności, smakowanie życia oraz grę w tenisa i na gitarze.

Ula Dąbrowska - z wyksztalcenia biolog, z zawodu dziennikarka i pisarka, z zamiłowania popularyzatorka nauki. Pasje uczenia się o przyrodzie, kosmosie i człowieku połączyła z misją szerzenia tej wiedzy wśród swoich czytelników. Zaczynała – pisząc dla „Tygodnika Przekrój” i Działu Nauki w „Gazecie Wyborczej”. Od kilku lat skupia swoje zainteresowania na psychologii i neuronauce. Czas wolny dzieli na podróże z mężem, spacery z psem, taniec flamenco i medytacje.

Prowadzący:

Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS"Diabelska działka" J.R. Ward

Nowość z Wydawnictwa Marginesy„Zniknięcie Annie Thorne” C.J.Tudor

Nowa książka Wydawnictwa Czarna Owca

"Wuj Krasnolud i Brama Opowieści" Kuba Sosnowski

Nowość z warszawskiego wydawnictwa Solis

"Głos przeszłości" Zbigniew Zborowski

Nowość Wydawnictwa Czarna Owca„Jaga” Katarzyna Berenika Miszczuk

Nowa książka z Wydawnictwa Foksal"Patyki, badyle" Urszula Zajączkowska

Nowość od Wydawnictwa Marginesy„Spa dla umysłu” Rafał Ohme i Ula Dąbrowska

Wydawnictwo Burda Media Polska poleca"Dziennik końca świata" Wojciech Bonowicz

Nowość z Wydawnictwa Znak"Grób Rybaka" Paweł Lisicki

Nowa książka z Frondy"ODWET" Vincent V. Severski

Nowa książka z Czarnej Owcy"ADWOKAT DIABŁA" Andrew Neiderman

Nowość Wydawnictwa In Rock"Odwyk" Adam Widerski

Nowa książka Wydawnictwa Initium

"Bez parabenów" Beatrice Mautino

Nowa książka - Wydawnictwo Literackie poleca!
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok