"Demon. Mówię, jak jest. Zagrożenia, egzorcyzmy, zmagania duchowe wielkich świętych" Grzegorz Fels

11 listopada 2021, 09:40

Demon
Demon

 

Demon. Mówię, jak jest. 

Zagrożenia, egzorcyzmy, zmagania duchowe wielkich świętych. 

Papież Paweł VI napisał: „Największym zwycięstwem szatana jest to, że ludzie przestali wierzyć w jego istnienie.” Powstała teoria, że szatan jest tylko metaforą ostatecznego zła – a któż rozsądny będzie się bał jakiejś metafory?

Autor książki, katolicki teolog świecki, opisuje działania złego ducha, opierając się na zweryfikowanych faktach. Od wielu lat współpracuje z miesięcznikiem „Egzorcysta”.

Przeprowadzał wywiady z polskimi egzorcystami i osobami opętanymi. Sam doświadczył wielokrotnie działania nieczystej siły. Nawet podczas tworzenia tej książki dochodziło do dziwnych i zaskakujących sytuacji …

Grzegorz Fels wskazuje, że diabeł to duchowa rzeczywistość, o wiele bardziej inteligentna od człowieka, która w skryty i bezwzględny sposób wpływa na życie pojedynczych ludzi i całych narodów.

  • SMS-y z piekła.
  • Manifestacje oraz ataki szatana w życiu świętych i błogosławionych.
  • Demon ujawnia swoje istnienie - opętania.
  • Szatan w częstochowskiej katedrze.
  • Ojciec John Bashobora - relacja opętanej.
  • Kult szatana na świecie - pomniki demona i czarne msze w intencji szkodzenia Polsce.
  • Hitlerowscy naziści - rycerze dworu Lucyfera.
  • Kreml mistycznym ciałem szatana.
  • Demoniczne objawienia w Garabandal?
  • Szatan w popkulturze. Serialowy Lucyfer to „przystojny spoko ziom”.
  • Cyrografy nie tylko krwią pisane.

Piekło istnieje naprawdę. Szatan i jego zwolennicy stale wpływają na rzeczywistość, która nas otacza. Nie wierzysz? Możesz nie wierzyć w istnienie oceanu, ale niewiara nie zabezpieczy cię przed utonięciem w jego głębinach.

O autorze:

Grzegorz Fels - pedagog, publicysta, autor wielu artykułów zarówno do polskich jak i zagranicznych pism branżowych zajmujących się profilaktyką i zagrożeniami duchowymi. Współpracował z miesięcznikiem „Egzorcysta”. W latach 1998 – 2009 sprawował funkcję red. naczelnego ogólnopolskiego kwartalnika „Sekty i Fakty”.

Autor książek:

Świadkowie Jehowy bez retuszu; wyd. Niepokalanów, Dwa oblicza Hare Kriszna; wyd. Niepokalanów, Ostatnie rekolekcje śląskiego egzorcysty. Ks. Marek Drogosz. Wyd. św. Jacka, Katowice, Uwierzcie w Anioła; wyd. Rafael, Byliśmy ofiarami ofiar; wyd. Monumen, Aniołowie Boży Posłańcy, wyd. Rafael.

Pod jego redakcją ukazało się kilkanaście prac zbiorowych, m.in.:

Satanizm w Polsce i Europie – stan obecny i profilaktyka; wyd. Maternus Media, Terroryzm w sektach; wyd. Maternus Media, Zgubne pakty z diabłem, wyd. Monumen, Walka świętych
z diabłem, wyd. Monumen.

Jest również współautorem dwóch międzynarodowych prac zbiorowych, wydanych w Bratysławie, przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury Republiki Słowacji:

Európa a nové náboženské hnutia; Bratysława 2003, Náboženská skupina ako potenciálny zdroj závislosti; Bratysława 2004.

Fragment książki „Demon. Mówię, jak jest”:

(…)

DOŚWIADCZYŁEM OBECNOŚCI ZŁEGO

Ksiądz doktor Mariusz Auguścik jest dziś notariuszem Sądu Metropolitalnego w Katowicach i podobnie jak cytowany wyżej ks. Dariusz Wroński, kapłanem archidiecezji katowickiej. Przed laty opowiadał mi o swoim kontakcie z osobą opętaną i na moją prośbę spisał swoje doświadczenie do kwartalnika „Sekty i Fakty” (nr 22–23/2005). Mimo upływu lat pewnych rzeczy się nie zapomina i nie tracą one na swej aktualności, dlatego poniżej przytaczam jego słowa, które zawarł wcześniej w kwartalniku:

„«Największym niebezpieczeństwem współczesności jest utrata przez człowieka świadomości grzechu» – tymi słowami Papież Pius XII wskazał na największe zagrożenie dotyczące ludzkości. Grzech, którego ojcem jest Szatan, dotyka naszej ludzkiej natury. To wyraził św. Paweł Apostoł w liście do Efezjan: «Nie grzeszcie: niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce, ani nie dawajcie miejsca diabłu» (4, 26–27). O ile możemy wykazać istnienie grzechu w życiu, o tyle – a jest w nas taka pokusa – traktujemy Szatana jako jeszcze jedną bajkę, która daje upust naszej wyobraźni.

W Ewangelii Pan Jezus wyraźnie mówi nam o jego istnieniu i działaniu. Pisząc te słowa, odczuwam lekkie uczucie lęku, nie takiego samego jak przed egzaminem czy wygłoszeniem homilii, ale mam świadomość, że wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia.

Była to Wielka Sobota 2003 r. Jeszcze jako diakon miałem wyznaczone przez Proboszcza zadanie – święcenie pokarmów oraz prowadzenie młodzieżowego Triduum Paschalnego, którego kulminacyjnym punktem była Liturgia Wigilii Paschalnej. Wiem, początek jak z bajki dla dzieci, ale do końca życia nie zapomnę tego niezwykłego spotkania. Piękna pogoda, ludzie śpieszący do świątyni, aby poświęcić pokarmy i skorzystać z Sakramentu Pokuty. I wszystko miało być jak zwykle.

Podczas ostatniego w ramach Triduum spotkania z młodzieżą też miało być wszystko w porządku. Spotkanie modlitewne - Liturgię Godzin (Brewiarz) - odmawialiśmy w ciągu dnia. Hymn, trzy Psalmy, czytanie, pokusiłem się na krótką homilię, a potem… wspólne Wyznanie Wiary. W tym momencie zauważyłem, że nie wszystko jest OK. Jeden z uczestników dziwnie się zachowuje. Jak dziwnie? – dziś mogę powiedzieć – bardzo. Gdzieś przebiegła mi myśl, może on jest opętany, lecz przypomniałem sobie spotkanie w ramach rekolekcji przed święceniami, którego inicjatorem był śp. ks. Marek Drogosz, że do tych spraw trzeba podejść z dystansem. Przynajmniej na początku. Szukałem racjonalnego wytłumaczenia: padaczka, chwilowa niedyspozycja. A może to ja mam przewidzenia? Wszystko wyjaśniło się parę chwil później. Zakończeniem nabożeństwa było błogosławieństwo effatha – otwórz się. Cel takiego błogosławieństwa to zachęta do dawania świadectwa o Jezusie Zmartwychwstałym i Jego Miłości oraz otwarcie swojego serca na dar Słowa Bożego. Każdy z uczestników otrzymuje je indywidualnie przez włożenie rąk na uszy i formułę effatha – otwórz się. I tak po kolei podeszło kilka osób. Jako czwarty podszedł Damian, chłopak, którego zachowanie wydało mi się podejrzane, niestosowne, chorobliwe. Po chwili poczułem mocny, bardzo mocny cios w klatkę piersiową, aż dech mi zaparło. A on przewrócił się na ziemię i wijąc się, wydawał z siebie przeraźliwie nieludzki głos, jakby charczenie. Ja nie wiedziałem, co mam robić, co się stało. Wzywać pogotowie, księdza czy… po prostu uciekać. Z całej grupy (ok. 40 osób) tylko trzy osoby przez cały czas były przytomne! Wiedziały, co się dzieje i jak w tej sytuacji reagować.

Chwilę później usłyszałem tylko: myśmy myśleli, że już jest wyleczony. Od dwóch lat miał spokój. Czułem się dziwnie, w świadomości miałem wielkosobotnią homilię. W rozmowie z kapłanem dowiedziałem się, że Damian «leczył się» u egzorcysty, ale wszystko już się uspokoiło. A wszystko zaczęło się u niego od muzyki i takich tam praktyk okultystycznych...

Długo zastanawiałem się nad tym niesamowitym spotkaniem. Dlaczego w taki dzień? Dlaczego to ja doświadczyłem obecności złego? Zawsze starałem w swoim życiu kierować się Słowem Bożym. Wiedziałem o istnieniu szatana, ale zwyciężył we mnie stereotyp diabła w głębokim piekle. Chyba wtedy zrozumiałem słowa Chrystusa: czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie.

Spotkanie ze śp. ks. egzorcystą Markiem Drogoszem w czasie rekolekcji przed święceniami diakonatu odczytałem jako przygotowanie do tego niezwyczajnego spotkania, a to jako pewnik niszczącego działania zła w życiu każdego z nas. Nie można znaleźć słów, które oddadzą stan ducha. Każde słowo, wyrażenie, zdanie to tylko namiastka myśli i przeżyć. «Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!» (1 P 5, 8–9)”. (…)

Prowadzący:

Dorota Sokołowska



ZNAJDŹ NAS







"Szkoła Czytelników" Taniej Książki zaprasza młodych czytelników do ogólnopolskiego konkursu

„Książki budują mosty” to hasło ogólnopolskiego konkursu -do wygrania atrakcyjne nagrody



Targi Książki po raz 11. w Białymstoku!

Kilkaset osób na spotkaniu autorskim z Katarzyną Nosowską czy Jerzym Bralczykiem, tysiące ludzi wśród książek. Serce się cieszy!



Mamy dla Was nowe książki do wzięcia!

Zdecyduj, którą z książek chcesz od nas dostać i napisz!
czytam@radio.bialystok.pl



„Bolesław Augustis i Sybiracy z Nowej Zelandii. Kwerenda i digitalizacja wybranych archiwów”- materiały do książki zbiera Urszula Dąbrowska

Fragment reportażu historycznego stypendystki Prezydenta Białegostoku o Bolesławie Augustisie.



Czy łatwo być autorką książki i jednocześnie ilustratorką? Rozmawiamy z Małgorzatą Masłowiecką

O pachnącej lawendą okładce, pomyśle na książkę dla dzieci o Simonie Kossak oraz Detektywnie Szukajle-rozmawiamy z białostocką ilustratorką Małgorzatą Masłowiecką



"CHADowa Dziewucha" Olga Kozłowska. Rozmawiamy o literaturze i ...dwubiegunowości

O tym, jak poradzić sobie z dwubiegunowością i dlaczego potrzebna jest dobra diagnoza- w rozmowie z autorką książki Olgą Kozłowską



O poezji opowiada Irena Potakiewicz

Czy warto nasycać się pięknem? Tak, bo potem mogą powstać piękne wiersze!- mówi Irena Potakiewicz



"Przepowiednie dla Polski" Podlasianka -rozmowa z red. Maciejem Marchewiczem

Prywatne wizje i objawienia mistyczki z Podlasia



"Doppelgaenger. Sobowtór" Andrzej Gołda, Katarzyna Rygiel

Film czy książka? Spór rozstrzyga nasz recenzent, pan Wiesław



Z Urszulą Gajdowską rozmawiamy o mutyzmie wybiórczym i jej nowych książkach

Czy literatura może mieć pełnić inne niż rozrywkowe funkcje?



"Duet (nie)idealny" -rozmowa z autorką Joanną Łapińską

Czy Białystok nosi się w sercu, mimo że mieszka się gdzie indziej? Jak napisać dobry romans biurowy?
I co ma do rzeczy Joanna Chmielewska? Porozmawiajmy!



"Seksualna"-nowa książka Krystyny Bezubik. Rozmowa z autorką

Nowość! O książce opowiada sama autorka





" Sto nowych rysunków Franza Kafki"

Pierwsza książka, w której opublikowano całość dorobku graficznego Franza Kafki.



"Opera na trzy śmierci" Sylwia Stano

Powojenna Warszawa, prastara puszcza, trzy zbrodnie i dziewczyna, która ocalała, by śpiewać.



"Za wolność moich sióstr" Gayle Tzemah Lemmon

Nie miały głosu. Nie miały praw. Nie miały przyszłości. Więc z bronią w ręku postanowiły je sobie wywalczyć



"Ten drugi" Książę Harry

Jest mężem, ojcem, działaczem humanitarnym i ekologicznym, weteranem wojennym i ambasadorem zdrowia psychicznego.
Mieszka w Santa Barbara w Kalifornii z rodziną i trzema psami.



"Mapa kulturowa" Erin Meyer

W książce znajdziemy wiele skutecznych rad, wskazówek i praktycznych przykładów m.in. rozmówki angielsko-holenderskie, które udowadniają, że uprzejmość ma wiele twarzy



"O tyranii” Timothy Snyder

"O tyranii” Snydera to przełomowa książka o tym, jak przeciwstawiać się autorytaryzmowi. Niestety nawet dziś, w XXI wieku, wciąż rezonuje jako dzieło na wskroś trafne i aktualne.



"Sekcja zwłok. True crime – historie z prosektorium" Vincent di Maio, Ron Franscell

Autorzy zapraszają nas do świata koronerów, przysięgłych, świadków i sędziów



"Kiedy kobiety były smokami" Kelly Barnhill

Opowieść o kobiecym gniewie, zmowie milczenia i godzeniu się z losem, mocny feministyczny manifest
w fantastycznym przebraniu.



O czym mówimy w tym tygodniu?

Kilka propozycji na najbliższy czas. Co warto czytać?



Co będziemy czytać i polecać w najbliższym czasie?

Nowości z księgarskich półek-polecamy codziennie o 12.20



"Operacja mundial. Futbol, korupcja, polityka. 1930-2026" Krzysztof Kawa, Remigiusz Półtorak

W prawdziwej grze – o wielkie pieniądze, prestiż i wpływy – biorą udział nie tylko gwiazdy futbolu. To czasem czarna energia.



"Moc dobrych słów" Matt Haig

Matt Haig to jeden z najbardziej inspirujących popularnych autorów naszej epoki, piszących o zdrowiu psychicznym.



"Lazurowa idea. O rzeczywistości" Zellker

Ksiązkę poleca Grupa Wydawnicza Harmonia. Wydawnictwo UNUO



"Zaraz wracam" Liliana Fabisińska

Zapraszamy na przygody mafijne, jazdę na skuterze i wirtuozerię kulinarną w najnowszej powieści Liliany Fabisińskiej



"Adam. Mickiewicz" Cezary Harasimowicz

Autor strąca wieszcza z cokołu, zabiera czytelnika w niezwykle barwną podróż do epoki romantyzmu



"Czereśnie od Świętej Anny" Michael Sowa

Jest rok 1945. Na ziemie Dolnego Śląska wkracza Armia Czerwona, nieodwracalnie zmieniając życie jego mieszkańców.



„Wymyślone miasto Lwów” Ziemowit Szczerek

Dla Ziemowita Szczerka Lwów to po prostu jego miasto.



"Nagły świt" Agnieszka Jeż

. Premiera pierwszego tomu SAGI RODZINY POLAKOWSKICH już 7 września.



"Jak żyć z lękiem" Marcin Matych

Dr Nerwica - rapując i pisząc - zachęca wszystkich cierpiących w ukryciu z powodu lęku do sięgnięcia po pomoc.



"Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet" Alicja Długołęcka

Coś dla dojrzałych pań- książka poszerza horyzonty, daje wiedzę, proponuje nowe drogi



"Deman" Artur Urbanowicz

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, co by się wydarzyło, gdyby w czasie opętania to człowiek kontrolował demona, a nie odwrotnie?



"Boginie, dziewice, potworzyce" Hanna Furgo

Książka zawiera 500 haseł i jest skarbnicą wiedzy o mitycznych bohaterkach, a także ich obecności w kulturze i sztuce



"Twierdza Warszawa" Dariusz Kaliński

Walcząca Warszawa to nie tylko powstanie. Książka mówi o tym, co najważniejsze dla tego miasta.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok