Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Św. liturgią w cerkwi p.w. świętych Piotra i Pawła rozpoczęły się w Rajsku uroczystości 80 rocznicy pacyfikacji tej wsi. Hitlerowcy w odpowiedzi za ostrzał sowieckich partyzantów samochodu z niemieckimi pracownikami spalili całą wieś i rozstrzelali ponad 140 jego mieszkańców. Rozebrano tez cerkiew. Wieś odżyła dopiero po zakończeniu wojny.
Refleksja poetki z Dniepra Łesi Stepowyczki, która obecnie mieszka w Lublinie, nt. napaści Rosji na Ukrainę.
Pomoc woj. lubelskiego dla Ukrainy w czasie wojny - zastępca marszałka woj. Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski.
Malarka z Chersonia - Mariana Tarisz - żyła przez dwa miesiące pod okupacją rosyjską. Jej ucieczka do Polski prowadziła przez Krym i Gruzję. Miejsce do tymczasowego spokojnego życia i twórczości znalazła na Podlasiu.
Jak następuje społeczna integracja ukraińskich migrantów i uchodźców wojennych w ramach różnych związków wyznaniowych w Polsce?
W audycji – relacje z trzech wydarzeń, które odbyły się w miniony weekend
O wydarzeniach z 1994 roku w Siemichoczach w opowieści Aleksandra Mikołajuka, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Siemichoczach
Do udanych należy zaliczyć mijający sezon w turystyce na wschodnim Podlasiu.
W Czeremsze odbyło się jedno z ważniejszych wydarzeń Związku Ukraińców Podlasia „Dżereła – ukraińskie tradycje i transformacje”.
Wraz z początkiem roku szkolnego w polskich szkołach miało pojawić się około 80 000 nowych ukraińskich uczniów. Centrum Wsparcia Ukraińskiego Domu w Warszawie i Portal Informacyjny „Nasz Wybór” przeprowadził sondę o związanych z tym wyzwaniach wśród mam ukraińskich dzieci.
Na Podlasiu jest realizowany pionierski projekt „Niematerialne dziedzictwo kulturowe Ukraińców w Polsce”
Redakcja Ukraińskiego Pisma Podlasia „Nad Buhom i Narwoju” otrzymała medal „Strażnik Pamięci”. Nagrodę przyznaje Ukraińskie Towarzystwo Historyczne w Polsce
W programie - o sukcesach KGW na Wojewódzkich Dożynkach w Hajnówce, spotkanie z autorką oryginalnych makatek Anną Góralczuk z Dubna oraz zaproszenie na "Dżereła – ukraińskie tradycje i transformacje”
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz