Radio Białystok | Galerie | Złamali zakaz gromadzenia się, wpadli z narkotykami - służby kontrolują ulice [zdjęcia]

Złamali zakaz gromadzenia się, wpadli z narkotykami - służby kontrolują ulice [zdjęcia]

autor: Grzegorz Pilat

6.04.2020, 14:46, akt. 18:53

Gdyby nie ograniczenia w gromadzeniu się, nie byłoby zapewne sprawy za posiadanie narkotyków. W ten sposób w Białymstoku policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy mieli przy sobie marihuanę i tabletki ekstazy.

źródło: podlaska.policja.gov.pl
źródło: podlaska.policja.gov.pl

Mandaty i zarzuty

Policjanci z patrolu zainteresowali się grupą czterech osób, które naruszyły ograniczenia dotyczące zgromadzeń obowiązujące w związku z pandemią. Dwóch młodych mężczyzn stało przy samochodzie, w którym siedziały dwie kobiety.

Na widok funkcjonariuszy jeden z nich zaczął uciekać, po drodze wyrzucając foliowe torebki z suszem roślinnym i białym proszkiem. Woreczków z podobną zawartością próbował pozbyć się w tym czasie również jego kolega.

Wstępne badania narkotesterem wykazały, że mężczyźni mieli przy sobie marihuanę i tabletki ekstazy. Biały proszek będzie jeszcze badany. Cała czwórka za złamanie zakazu gromadzenia się została ukarana mandatami. 23-letni białostoczanin i jego o rok młodszy kolega usłyszeli dodatkowo zarzuty związane z posiadaniem narkotyków.


Blisko 260 zgłoszeń jednego dnia

Policjanci zwracają uwagę, że słoneczna i ciepła pogoda sprawia, że coraz więcej osób decyduje się wyjść z domu. Tylko w niedzielę (5.04) podlascy policjanci dostali blisko 260 zgłoszeń o łamaniu przepisów dotyczących przemieszczania się i gromadzenia. Ponad 70 interwencji zakończyło się nałożeniem mandatów karnych.

Rzecznik podlaskiej policji nadkom. Tomasz Krupa mówi, że zgłoszenia dotyczyły głównie spotkań w większych grupach.

-  W niedzielę dostaliśmy blisko 260 zgłoszeń, z czego aż 172 dotyczyło gromadzenia się osób. 33 interwencje zakończyły się mandatami, a 84 na zwróceniu uwagi. W 21 przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające. To pokazuje, jak bardzo nieodpowiedzialnie zachowują się niektóre osoby - wyjaśnia nadkom. Tomasz Krupa.

W kontrolach policjantom pomagają m.in. żołnierze i Straż Miejska.

- W obowiązkach pilnowania porządku pomagają nam m.in. żołnierze Wojska Polskiego i Żandarmeria Wojskowa. W ten sposób wszystkie służby włączają się w hasło "Zostań w domu. My jesteśmy dla Ciebie na ulicy" -  podkreśla nadkom. Tomasz Krupa.

Za łamanie zakazów związanych z przemieszczaniem się policjanci mogą nałożyć mandat do 500 zł.


źródło: PAP | red: zmj

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Parki i lasy w Podlaskiem świecą pustkami - służby prowadzą kontrole

5.04.2020, 14:11

Parki w Białymstoku świecą pustkami. Mieszkańcy dostosowali się do zakazu wchodzenia do nich. To kolejne ograniczenie, które ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.


25 tys. funkcjonariuszy pilnuje przestrzegania przepisów wprowadzonych na czas epidemii

4.04.2020, 12:35

Policjanci wspierani przez strażników miejskich i żołnierzy - łącznie 25 tys. osób pilnuje w weekend przestrzegania przepisów wprowadzonych na czas epidemii – poinformował w sobotę (4.04) rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.


Działkowcy mogą korzystać ze swoich ogródków - są pewne ograniczenia

4.04.2020, 10:51

Chociaż w związku z epidemią koronawirusa nie można korzystać z parków, skwerów czy plaż, to bez problemu działkowcy mogą korzystać ze swoich ogródków. Są jednak pewne ograniczenia.


Puste parki i kolejki przed sklepami w Białymstoku [zdjęcia]

4.04.2020, 10:10

Barierki ustawione przy głównych alejach, komunikaty o zakazie wchodzenia i patrole straży miejskiej. W taki sposób w Białymstoku realizowane są ograniczenia w dostępie m.in. do parków. Natomiast tłoczno jest przed sklepami, przed którymi ustawiają się spore kolejki.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


Dzień Kukurydzy i Soi w Krzyżewie - fot. Robert Bońkowski
REGION
3.09.2020, 09:22, akt. 4.09.2020, 05:23

Dzień Kukurydzy i Soi w Krzyżewie [zdjęcia]


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok