Radio Białystok | Wiadomości | Działkowcy mogą korzystać ze swoich ogródków - są pewne ograniczenia

Działkowcy mogą korzystać ze swoich ogródków - są pewne ograniczenia

autor: Grzegorz Pilat

4.04.2020, 10:51, akt. 11:05

Chociaż w związku z epidemią koronawirusa nie można korzystać z parków, skwerów czy plaż, to bez problemu działkowcy mogą korzystać ze swoich ogródków. Są jednak pewne ograniczenia.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Zgodnie z decyzją premiera, większość miejsc rekreacji wyłączono z użytku. Okazuje się, że ograniczenia nie dotyczą ogródków działkowych.

Rzecznik podlaskiej policji nadkom. Tomasz Krupa mówi, że działkowicze muszą pamiętać o tym, jak z ogródków w tym trudnym czasie mogą korzystać.

- Można jechać na działkę i zajmować się tam uprawą czy doglądaniem swoich warzyw lub owoców jednocześnie pamiętając, by nie zbliżać się do innych. Jeśli małżeństwo seniorów lub osoby pojedyncze będą pracowały na działkach, to nie robią nic złego. Ale jeśli np. okaże się, że na działce pali sie grill, a przy nim spotkało się kilkanaście osób, wtedy mówimy już o złamaniu przepisów. Na działce można pracować i wypoczywać, ale nie można się grupować - wyjaśnia nadkom. Tomasz Krupa.


Policjanci zapowiadają częstsze kontrole ogródków działkowych. Za niestosowanie się do ograniczeń funkcjonariusze mogą nałożyć 500 złotych mandatu.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


120 nowych zakażeń koronawirusem - łącznie 3 503. Kolejne dwie osoby zmarły

4.04.2020, 10:26

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę rano o 120 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i o kolejnych dwóch zgonach. Zakażenie wykryto dotąd u 3503 osób, z których 73 zmarły.


Na co dzień produkują okna i drzwi - teraz także przyłbice chroniące przed zarażeniem koronawirusem

4.04.2020, 10:21

Kolejne podlaskie przedsiębiorstwa odpowiadają na apel szpitali o pomoc w walce z koronawirusem. Wśród nich jest także firma Abakus z Choroszczy.


Puste parki i kolejki przed sklepami w Białymstoku [zdjęcia]

4.04.2020, 10:10

Barierki ustawione przy głównych alejach, komunikaty o zakazie wchodzenia i patrole straży miejskiej. W taki sposób w Białymstoku realizowane są ograniczenia w dostępie m.in. do parków. Natomiast tłoczno jest przed sklepami, przed którymi ustawiają się spore kolejki.


W Podlaskiem zakażone koronawirusem są już 74 osoby

4.04.2020, 11:04

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali w piątek (3.04) wieczorem o siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prosta sprawa" Wojciech Chmielarz


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok