Radio Białystok | Galerie | Koncerty, licytacje, biegi - 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Podlaskiem [zdjęcia, relacje]

Koncerty, licytacje, biegi - 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Podlaskiem [zdjęcia, relacje]

autor: Adam Dąbrowski, Iza Kosakowska, Wojciech Szubzda

28.01.2024, 07:00, akt. 18:59

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku organizowany jest on pod hasłem "Tu wszystko gra! OK! Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych".

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Wysokiem Mazowieckiem, 2024, fot. Adam Dąbrowski
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Wysokiem Mazowieckiem, 2024, fot. Adam Dąbrowski


0:00
0:00
Pokaz umiejętności strażaków z OSP - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


0:00
0:00
Zawody ciągników na finale WOŚP w Wysokiem Mazowieckiem - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


0:00
0:00
Finał WOŚP w Suwałkach - relacja Izy Kosakowskiej | Pobierz plik.


0:00
0:00
Bieg "Policz się z cukrzycą" w ramach Finału WOŚP - relacja Michała Romańczuka | Pobierz plik.


0:00
0:00
120 wolontariuszy kwestuje na ulicach Łomży, Kolan i Piątnicy - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


0:00
0:00
Ok. 300 wolontariuszy WOŚP kwestuje w Białymstoku - relacja Wojciecha Szubzdy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Finał WOŚP w Białymstoku

Koncerty na Rynku Kościuszki, biegi "Policz się z cukrzycą", licytacje i dużo innych atrakcji. To tylko część planów białostockiego sztabu WOŚP na niedzielny finał.

W centrum miasta stanęła też scena koncertowa. Jak informują organizatorzy, będzie osiem występów, a poszczególni wykonawcy zaprezentują osiem różnych gatunków muzycznych. Zagrają m.in. Czeremszyna, Lukasyno czy Łzy. W programie są też pokazy służb mundurowych, prezentacja sprzętu wojskowego, plaża z piaskiem, mecze siatkówki, morsowanie, krwiobus, gdzie będzie można oddać krew.

O 18:00 na Rynku Kościuszki odbył się pokaz działań ratowniczych strażaków - ochotników, w tym wicemarszałka Senatu Macieja Żywno z OSP Jurowce.

W Białymstoku do puszek fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze ok. 300 wolontariuszy. Każdy z nich ma indywidualny identyfikator i czerwone serduszka - naklejki. Najwięcej wolontariuszy można spotkać w centrum Białegostoku.

Cały dochód z pokazów, licytacji i kwesty zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP gra pod hasłem "Płuca po pandemii".


Finał WOŚP w Suwałkach

W Suwałkach zaplanowano koncerty, animacje dla najmłodszych, przejażdżkę sportowymi autami i licytacje. Najwięcej wydarzeń odbywa się w hali Suwałki Arena. Suwalski sztab WOŚP przygotował wiele atrakcji nie tylko dla najmłodszych. Na ulicach miasta kwestuje ponad 100 wolontariuszy, a suwalczanie chętnie wrzucają do orkiestrowych puszek większe i mniejsze kwoty na tegoroczną zbiórkę.

Przed halą swoje stoiska przygotowali m.in. strażacy, wojsko i policja, a za "wrzutkę" do puszki chętni mogą także przejechać się sportowym autem po wyścigowym torze Automobil Klubu Suwałki. 

W organizację włączył się m.in. Suwalski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Automobil Klub Suwałki, a także kluby sportowe, harcerze i lokalne zespoły muzyczne i służby mundurowe. Przygotowano zabawy artystyczne, stoiska z planszówkami, foto budkę i licytacje m.in. obrazów, grafik i gadżetów.


Finał WOŚP w Augustowie

W Augustowie w ramach 32. Finału WOŚP zaplanowano m.in. kiermasz ciast, Bieg "Gorące Serca", pokazy wojskowe, aukcje, warsztaty dla dzieci i występy lokalnych zespołów. Finał rozpoczął się o 10:00 na Rynku Zygmunta Augusta. O 19:00 na scenie wystąpi zespół "No Logo", a o 20:00 zaplanowano światełko do nieba.


Finał WOŚP w Sejnach

W Sejnach wolontariusze kwestują od 8:30. O 16:00 w Ośrodku Kultury rozpoczęły się licytacje i występy m.in. Orkiestry Dętej OSP, zespołu "Dzika Grusza", zespołu śpiewaczego "Nachodne", Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku i dziecięcych grup tanecznych.


Finał WOŚP w Łomży

Na ulicach Łomży, Kolan i Piątnicy kwestuje 120 wolontariuszy. W tym roku w tych trzech miejscowościach gra łomżyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który ma swoją siedzibę w Hali Kultury na Starym Rynku.

Niedzielny wielki finał WOŚP z koncertami, aukcjami i innymi atrakcjami w łomżyńskiej Hali Kultury rozpoczął się w południe, a w Gminnej Hali Sportowej w Piątnicy i Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu o godz. 14:00.

Koniec akcji zaplanowano na godz. 20:00.


Finał WOŚP w Wysokiem Mazowieckiem

Zawody ciągników rolniczych w przeciąganiu liny to największa atrakcja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wysokiem Mazowieckiem. Pojedynki potężnych maszyn, z których największe ważą kilkanaście ton, oglądało kilkaset osób. W tym roku w zawodach wzięło udział 20 traktorów.

Wielki finał WOŚP w Wysokiem Mazowieckiem odbywa się przed Miejskim Ośrodkiem Kultury i wewnątrz budynku. Koncerty zespołów muzycznych przeplatają się z licytacjami. Wydarzenie potrwa do 20:00, a zakończy je światełko do nieba.


Ile już udało się zebrać na koncie Fundacji WOŚP?

Do godz. 19:00 na koncie Fundacji WOŚP było ponad 89 mln zł.

Link do sprawdzenia aktualnej kwoty: www.wosp.org.pl.

| red: pp, zmj


PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Z powodu finału WOŚP w Białymstoku są zmiany w organizacji ruchu [lista]

28.01.2024, 07:00

Kierowcy w centrum Białegostoku muszą korzystać z objazdów. Z powodu organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są zmiany w organizacji ruchu. Od 6:00 do 2:00 w nocy zamknięta jest ul. Sienkiewicza od Legionowej do ul. Białówny. Dodatkowo od 8:00 do 13:30 zamknięte będą ulice: Kościelna i Kilińskiego i parkingi przy tych ulicach.


Co podlascy politycy wystawili na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

26.01.2024, 12:15

Przedmioty, w tym także osobiste, albo... własne towarzystwo przez kilka godzin - to najczęstsze oferty przekazane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez polityków z województwa podlaskiego.


W Białymstoku będzie kwestować 300 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

26.01.2024, 09:53

Wszyscy będę mieli puszki, imienne identyfikatory i czerwone naklejki-serduszka. 300 wolontariuszy będzie w niedzielę (28.01) kwestować w Białymstoku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Trening biegowy z wojewodą podlaskim Jackiem Brzozowskim wśród aukcji na WOŚP

21.01.2024, 06:59

Trening biegowy na dowolnym dystansie i o dowolnej porze roku z wojewodą podlaskim Jackiem Brzozowskim - to jedna z licytacji na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Białymstoku. Wojewoda aktywnie uprawia sport, biega w maratonach.


Kilkadziesiąt firm i ponad stu wolontariuszy z Łomży i okolic weźmie udział w 32. finale WOŚP

20.01.2024, 15:04

Udział kilkudziesięciu zaangażowanych w organizację firm i instytucji oraz 120 wolontariuszy zapowiedziano podczas konferencji łomżyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Paweł Wądołowski
WAŻNE!
16.02.2024, 10:45, akt. 17.02.2024, 13:19

Protest rolników w Marianowie [zdjęcia, wideo]


fot. Joanna Szubzda
REGION
13.02.2024, 14:52, akt. 15.02.2024, 15:20

W Sokółce odbyły się ćwiczenia ŻUBR-24 [zdjęcia]

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok