Radio Białystok | Wiadomości | Trening biegowy z wojewodą podlaskim Jackiem Brzozowskim wśród aukcji na WOŚP

Trening biegowy z wojewodą podlaskim Jackiem Brzozowskim wśród aukcji na WOŚP

21.01.2024, 06:59, akt. 07:07

Trening biegowy na dowolnym dystansie i o dowolnej porze roku z wojewodą podlaskim Jackiem Brzozowskim - to jedna z licytacji na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Białymstoku. Wojewoda aktywnie uprawia sport, biega w maratonach.

Jacek Brzozowski, fot. Sylwia Krassowska
Jacek Brzozowski, fot. Sylwia Krassowska

Będzie ponad 80 aukcji białostockiego sztabu Orkiestry

Trening biegowy z wojewodą to jedna z ponad 80 aukcji internetowych WOŚP białostockiego sztabu Orkiestry.


Jako wojewoda postanowiłem wesprzeć sobą Wielką Orkiestrę świątecznej Pomocy. Zaproponowałem państwu wspólne spędzenie czasu w sposób zdrowy (...) Wszyscy mówimy o zdrowym stylu życia, w związku z tym zaproponowałem to, co jest częścią mojego życia, czyli wspólny trening biegowy - mówił przed kilkoma dniami wojewoda na konferencji zapowiadającej białostocki finał WOŚP.


Jacek Brzozowski dodał, że zwycięzca licytacji wybierze zarówno dystans jak i porę roku na trening. Można wybrać dystans od 5 do 50 km. "Myślę, że do 100 km sobie poradzę" - mówił Jacek Brzozowski. Ocenił jednocześnie, że powinna to być fajna forma spędzenia czasu.

Podlaski Urząd Wojewódzki dołączy do WOŚP po ośmiu latach przerwy - mówił wojewoda. 


To dzieło łączy Polaków w pomaganiu, bo dobrem trzeba umieć się dzielić, a my jako Polacy dobrem potrafimy się dzielić - powiedział wojewoda, który będzie kwestował ze skarbonką w regionie, pobiegnie także w białostockim biegu WOŚP "Policz się z cukrzycą".


"Pan wojewoda to zawodowiec jeśli idzie o bieganie, więc trzeba mieć rzeczywiście zdrowe i mocne płuca, żeby sobie poradzić" - dodał na tamtej konferencji wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki. Ocenił jednocześnie, że jest pewien, że wojewoda dostosuje tempo treningu do osoby, która wygra licytację i każdy sobie z tym poradzi.


Miasto Białystok od lat włącza się do WOŚP

Miasto Białystok nieprzerwanie od lat włącza się do WOŚP. W mieście podczas 32. finału 28 stycznia będzie kwestować ok. 300 wolontariuszy z puszkami. W urzędzie miasta - jak co roku - będzie stacjonarna skarbonka, do której pieniądze będą zbierać urzędnicy.

Finałowi WOŚP będzie towarzyszył koncert na Rynku Kościuszki z udziałem wielu zespołów, będą - po latach przerwy - pokazy służb mundurowych. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski informował, że na organizację tego finału miasto przeznaczyło 50 tys. zł. Miasto wystawiło na licytację miejski kalendarz ścienny na 2024 r. ze zdjęciami sportowców i autografami niektórych z nich.


Wolontariuszy w Białymstoku będą wspierać psy

Wolontariuszy w Białymstoku będą też wspierać psy z białostockiego schroniska. Jak powiedziała koordynatorka wolontariatu w Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku "Dolina Dolistówki" Monika Fiedorczuk, to powrót do pomysłu sprzed kilku lat, gdy na próbę czworonożni podopieczni schroniska pomagali w kwestowaniu podczas WOŚP. 


Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, ludzie chętnie podchodzili do naszych psów i wrzucali "grosik" do puszki i dlatego wracamy - podkreśliła Monika Fiedorczuk.


Koordynatorka dodała, że to też okazja, żeby pokazać, że w taki dzień jak finał WOŚP wolontariusze działają razem, a psy, które same czegoś potrzebują, pomagają innym potrzebującym. "Chcemy pokazać, że można dzielić się dobrem, może ono któregoś dnia wróci też do nich w postaci domów, to nasze marzenie" - dodała.

Kilka schroniskowych psów w towarzystwie wolontariuszy ze schroniska i wolontariuszy WOŚP będzie można spotkać podczas finału w centrum Białegostoku. Na Rynku Kościuszki białostockie schronisko będzie miało swój punkt, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o psach do adopcji.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kilkadziesiąt firm i ponad stu wolontariuszy z Łomży i okolic weźmie udział w 32. finale WOŚP

20.01.2024, 15:04

Udział kilkudziesięciu zaangażowanych w organizację firm i instytucji oraz 120 wolontariuszy zapowiedziano podczas konferencji łomżyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Znamy szczegóły białostockiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

16.01.2024, 15:52

Będą koncerty na Rynku Kościuszki, bieg "Policz się z cukrzycą", licytacje i dużo innych atrakcji. Białostocki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przedstawił we wtorek (16.01) szczegóły regionalnego finału.


Znane są już wstępne wyniki zbiórek na WOŚP w Białymstoku i Łomży

30.01.2023, 11:23

Około 400 tysięcy złotych udało się zebrać w Białymstoku podczas niedzielnego (29.01) finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok