Radio Białystok | Wiadomości | Znamy szczegóły białostockiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Znamy szczegóły białostockiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

autor: Wojciech Szubzda

16.01.2024, 15:52, akt. 16:12

Będą koncerty na Rynku Kościuszki, bieg "Policz się z cukrzycą", licytacje i dużo innych atrakcji. Białostocki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przedstawił we wtorek (16.01) szczegóły regionalnego finału.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

W niedzielę, 28 stycznia najwięcej wydarzeń będzie na Rynku Kościuszki - mówi szefowa białostockiego sztabu WOŚP Natalia Stieszenko.


Podczas koncertu zagra osiem różnych zespołów, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Łzy. Mamy nadzieję, że koncerty zachęcą młodszych i starszych do wyjścia z domu i wsparcia finałowego grania. Oprócz koncertu będzie m.in. morsowanie na Rynku Kościuszki, stoisko Wasilkowa, gdzie będzie można kupić lokalne produkty. Będzie krwiobus i stoiska służb mundurowych - wylicza Natalia Stieszenko.


Podczas konferencji prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski powiedział, że miasto przekazało 50 tys. zł na organizację finału. Prezydent podkreślał, że miasto od wielu lat gra wspólnie z WOŚP.

A hasło tegorocznego finału to "Płuca po pandemii".


Gramy dla dzieci i dorosłych. Wiemy, że jest to ogromny problem, wiele ludzi cierpi na różnego rodzaju powikłania popandemiczne - mówi Tadeusz Truskolaski.


Podczas konferencji prezydent przekazał na licytację miejski kalendarz z podpisami białostockich sportowców.

Po ośmiu latach do gry z Wielką Orkiestrą włącza się Podlaski Urząd Wojewódzki - mówi wojewoda Jacek Brzozowski, który zaproponował na licytacji wspólny bieg.


Zaproponowałem to, co jest częścią mojego życia, czyli wspólny trening biegowy. Nie określam czasu, miejsca, ani dystansu, ale w mediach społecznościowych napisałem, że chodzi o 5-50 km, ale myślę, że i do 100 km sobie poradzę - zapowiada wojewoda podlaski Jacek Brzozowski.


Podczas konferencji wojewoda dodał, że we wtorek (16.1) przed południem za wspólny trening ktoś już chce zapłacić 810 zł. Wszystkie licytacje białostockiego sztabu można znaleźć na stronie: https://allegro.pl/uzytkownik/BialyWOSP

W ubiegłym roku w Białymstoku udało się zebrać pół miliona złotych. W ostatnią niedzielę stycznia w stolicy regionu będzie kwestować 300 wolontariuszy.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Podlaskiem

29.01.2023, 06:28

"Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Pod takim hasłem gra w niedzielę (29.01) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może prowadzić do sepsy.


ZNAJDŹ NAS

Euro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


80. rocznica bitwy pod Czerwonym Borem, 23.06.2024, fot. Paweł Wądołowski
REGION
23.06.2024, 09:03, akt. 14:55

80. rocznica bitwy w Czerwonym Borze


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok