Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Koncert live - chór Harmonious

Koncert live - chór Harmonious

16.05.2019, 19:48, akt. 17.05.2019, 06:35

W czwartek (16.05) w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpił chór z Ghany


Koncert live - chór Harmonious, fot. Marcin Gliński
Koncert live - chór Harmonious, fot. Marcin Gliński

Międzywyznaniowy chór, laureat krajowych i międzynarodowych nagród, obrał za cel promocję afrykańskiej muzyki chóralnej oraz zachodniej muzyki klasycznej. 

Powstał w 2005 r. stając się wzorem dla innych zespołów i chórów w kraju i za granicą. Chór jest członkiem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia, którego założycielem i prezesem jest obecna prezes chóru – Pastor dr Joyce Rosalind Aryee, polityk, była minister edukacji, wielokrotnie nagradzana businesswoman. Jako pierwsza kobieta w Afryce była Prezesem Krajowej Izby Przemysłu Wydobywczego w Ghanie.  

Zespół występował z takimi sławami jak m.in. Margaret Ferguson – mieszkająca na stałe w Wielkiej Brytanii znana na świecie sopranistka pochodząca z Ghany. Muzycy mają też na swoim koncie wykonania wielkich oratoriów Haydna, Mendelssohna i Haendla. W 2009 r. wydali swoją pierwszą płytę CD. 

Założycielem i dyrygentem chóru jest James Varrick Armaah absolwent Uniwersytetu w Ghanie, wykładowca na Uniwersytecie w Winnebie, organista, aranżer, kompozytor muzyki chrześcijańskiej, którego utwory stały się popularne w całej Zachodniej Afryce.| red: ary, sk, mag, wsz


"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk

W niedzielę, 11 października po 20:00 na antenie Polskiego Radia Białystok "Koncert dla Gabrysia". W ten sposób białostoccy muzycy wspierają kontrabasistę Gabriela Tomczuka, chorego na białaczkę szpikową.


Muzyka Koptów - jednej z najstarszych społeczności chrześcijańskich na świecie oraz nowoczesny jazz zabrzmi w środę (9.09) w Polskim Radiu Białystok.


W niedzielę (30.08) w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpił zespół Starsabout. Koncert transmitowaliśmy na naszej antenie i w mediach społecznościowych.


W niedzielę (16.08) muzyka na żywo na naszej antenie. W studiu przy Świerkowej 1 wystąpi kolejny laureat konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


W niedzielę, 2 sierpnia, na scenie Studia Rembrandt wystąpił zespół Waterville.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok