Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | "Moja ziemio wyśniona” - koncert na 100-lecie III Powstania Śląskiego

"Moja ziemio wyśniona” - koncert na 100-lecie III Powstania Śląskiego

16.05.2021, 00:33, akt. 07:14

Renatę Przemyk, Sebastiana Riedla, Stanisława Soykę, Józefa Skrzeka i wielu innych artystów będzie można usłyszeć w specjalnym koncercie na 100-lecie III Powstania Śląskiego. Transmisja na antenie Polskiego Radia Białystok w niedzielę 16 maja o godz. 20.45, a także na naszej stronie radio.bialystok.pl.


KONCERT "MOJA ZIEMIO WYŚNIONA"
KONCERT "MOJA ZIEMIO WYŚNIONA"


Koncert „Moja ziemio wyśniona” w opolskim amfiteatrze przypomni historię III Powstania Śląskiego oraz jego znaczenie dla Polaków przed stu laty i dziś. Wszystkie utwory są związane tematycznie, przez postać wykonawcy czy autora ze Śląskiem, powstaniami Śląskimi i losem powstańców.

Za reżyserię koncertu odpowiada Piotr Metz, a opracowania muzycznego podjął się Miłosz Wośko. Przed publicznością (radiową i online) wystąpią: Abradab, Renata Przemyk, Sebastian Riedel, Stanisław Soyka, Józef Skrzek, Justyna Święs, Patrycja Zarychta  i SBB. Będzie można usłyszeć również AUKSO Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy pod dyrekcją Miłosza Wośko, chór Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz Orkiestrę Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Podczas 90 minut zostaną zaprezentowane wyjątkowe utwory, m.in: „Świtanie”, „Moja Ziemio Wyśniona”, „Siadaj Maryś Na Wóz”, „Blizna”, „Dwie Krople”, „W Kołysce Dłoni Twych”, „Co Sen”, „Ej Dostone Żytko Się Kiwiw”, „Vetre Duj” czy „Czerwone Słoneczko”.


Transmisję koncertu z opolskiego amfiteatru będzie można również obejrzeć na naszym radiowym kanale Facebook.

Koncert „Moja ziemio wyśniona” jest częścią obchodów 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Partnerami wydarzenia są: Miasto Opole, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki i Radio Opole.

źródło: PRB | red: mag


ZOBACZ TEŻ:


Koncert online "W piękny rejs" - przeboje Krzysztofa Krawczyka w OiFP

Przeboje Krzysztofa Krawczyka przypomną w sobotę (15.05) artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej. Nagrali koncert "W piękny rejs". Będziemy go transmitować na naszym radiowym profilu na Facebooku o 19:00.


Festiwal Piosenki z czasów Babci i Dziadka

Od 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 47 w Białymstoku odbywa się miejski Festiwal Piosenki z czasów Babci i Dziadka, przeznaczony dla dzieci z klas 0-IV oraz ich babć
i dziadków.


Mazolewski, Hoodna Orchestra, a także Karaś i Rogucki wystąpią w Białymstoku w ramach Festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar

Będą koncerty, wystawy, spotkania literackie, teatralne i filmowe. Moc wydarzeń zaplanowano w ramach tegorocznego Festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar.

REKLAMA
NIE TEATR

Studio Piosenki HDK na żywo


Czas na kolejnego laureata Niebieskiego Mikrofonu - muzycznej nagrody Polskiego Radia Białystok. Tym razem na scenie Studia Rembrandt wystąpi Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury. W koncercie wystąpią aktualne i byłe wychowanki Studia, które zaprezentują utwory z płyty „Hajnówka moje miasto” oraz realizowane w ramach projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Nie zabraknie też znanych utworów polskich wykonawców oraz autorskich piosenek artystek, które zaczynały swoją przygodę właśnie w Studio Piosenki HDK - Julity Chylińskiej oraz Renaty Tuszyńskiej. Początek koncertu i naszej radiowej oraz internetowej transmisji w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 18.05.


"Rewia wokalna" na żywo w Polskim Radiu Białystok


Już w najbliższą niedzielę na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią dyplomanci Studium Wokalno-Aktorskiego. Ich występu będzie można posłuchać na naszej antenie oraz obejrzeć w serwisach społecznościowych Facebook i YouTube. Początek koncertu: niedziela, 5 czerwca, godz. 18.05.


Mgły na żywo w Polskim Radiu Białystok


To będzie wyjątkowy wieczór. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią Mgły - laureat Niebieskiego Mikrofonu 2020. Na Koncert zapraszamy w niedzielę, 29.05, o godz. 18:05. Transmisja na antenie Radia Białystok oraz na kanale YouTube i mediach społecznościowych PRB.


Seasonal na żywo w Polskim Radiu Białystok


W niedzielę, 15 maja na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpi laureat ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - Seasonal. Początek transmisji live na naszej antenie oraz video na naszym redakcyjnym Facebooku oraz kanale YouTube o godz. 18.05.


Bright Ophidia akustycznie w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Bright Ophidia, białostocki zespół znany z ciężkiego rocka, tym razem można było usłyszeć w wersji unplugged w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Koncert można również obejrzeć na radiowym kanale YouTube i Facebooku.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok