Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | "Moja ziemio wyśniona” - koncert na 100-lecie III Powstania Śląskiego

"Moja ziemio wyśniona” - koncert na 100-lecie III Powstania Śląskiego

16.05.2021, 00:33, akt. 07:14

Renatę Przemyk, Sebastiana Riedla, Stanisława Soykę, Józefa Skrzeka i wielu innych artystów będzie można usłyszeć w specjalnym koncercie na 100-lecie III Powstania Śląskiego. Transmisja na antenie Polskiego Radia Białystok w niedzielę 16 maja o godz. 20.45, a także na naszej stronie radio.bialystok.pl.


KONCERT "MOJA ZIEMIO WYŚNIONA"
KONCERT "MOJA ZIEMIO WYŚNIONA"

Koncert „Moja ziemio wyśniona” w opolskim amfiteatrze przypomni historię III Powstania Śląskiego oraz jego znaczenie dla Polaków przed stu laty i dziś. Wszystkie utwory są związane tematycznie, przez postać wykonawcy czy autora ze Śląskiem, powstaniami Śląskimi i losem powstańców.

Za reżyserię koncertu odpowiada Piotr Metz, a opracowania muzycznego podjął się Miłosz Wośko. Przed publicznością (radiową i online) wystąpią: Abradab, Renata Przemyk, Sebastian Riedel, Stanisław Soyka, Józef Skrzek, Justyna Święs, Patrycja Zarychta  i SBB. Będzie można usłyszeć również AUKSO Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy pod dyrekcją Miłosza Wośko, chór Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz Orkiestrę Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Podczas 90 minut zostaną zaprezentowane wyjątkowe utwory, m.in: „Świtanie”, „Moja Ziemio Wyśniona”, „Siadaj Maryś Na Wóz”, „Blizna”, „Dwie Krople”, „W Kołysce Dłoni Twych”, „Co Sen”, „Ej Dostone Żytko Się Kiwiw”, „Vetre Duj” czy „Czerwone Słoneczko”.


Transmisję koncertu z opolskiego amfiteatru będzie można również obejrzeć na naszym radiowym kanale Facebook.

Koncert „Moja ziemio wyśniona” jest częścią obchodów 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Partnerami wydarzenia są: Miasto Opole, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki i Radio Opole.

źródło: PRB | red: mag


ZOBACZ TEŻ:


Koncert online "W piękny rejs" - przeboje Krzysztofa Krawczyka w OiFP

Przeboje Krzysztofa Krawczyka przypomną w sobotę (15.05) artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej. Nagrali koncert "W piękny rejs". Będziemy go transmitować na naszym radiowym profilu na Facebooku o 19:00.


Festiwal Piosenki z czasów Babci i Dziadka

Od 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 47 w Białymstoku odbywa się miejski Festiwal Piosenki z czasów Babci i Dziadka, przeznaczony dla dzieci z klas 0-IV oraz ich babć
i dziadków.


Mazolewski, Hoodna Orchestra, a także Karaś i Rogucki wystąpią w Białymstoku w ramach Festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar

Będą koncerty, wystawy, spotkania literackie, teatralne i filmowe. Moc wydarzeń zaplanowano w ramach tegorocznego Festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar.

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Młodzi, zdolni i już nagradzani, czyli La Venders na urodziny Radia Białystok


Jak już obchodzić urodziny - już 79. - to hucznie i głośno. I właśnie dlatego urodziny Polskiego Radia Białystok uświetni występ La Venders, młodej, świetnie zapowiadającej się grupy z Białegostoku. Transmisja w najbliższą niedzielę, 1 października, od godz. 18 - na naszej antenie oraz stream wideo na radiowym Facebooku i kanale YouTube.


Piosenki Łucji Prus w radiowym studiu


Piosenki Łucji Prus będzie można usłyszeć na scenie radiowego Studia Rembrandt w najbliższą niedzielę, 18 czerwca. Początek koncertu, a także naszej radiowej i internetowej transmisji o godz. 18.


Julia Kuzyka - laureatka Niebieskiego Mikrofonu na scenie Studia Rembrandt [zdjęcia, wideo]


Połączenie jazzu, bluesa i muzyki alternatywnej zamknięte w dziewięciu utworach - to pierwsza solowa płyta Julii Kuzyki, którą laureatka Niebieskiego Mikrofonu 2021 zaprezentowała na scenie naszego radiowego Studia Rembrandt.


Tomasz Witek Band, czyli wieczór ze standardami


Niedzielny wieczór z Radiem Białystok będzie pełen rozrywkowych i jazzowych standardów, bo w radiowym Studiu Rembrandt wystąpi białostocka formacja Tomasz Witek Band. Początek koncertu oraz naszej transmisji na antenie oraz na Facebooku i kanale YouTube - 23 kwietnia o godz. 18.


Białostocki zespół Waterside na żywo w Studiu Rembrandt


To będzie rockowy wieczór w Radiu Białystok - w niedzielę, 19 marca o godz. 18 sceną Studia Rembrandt zawładnie białostocki zespół Waterside.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok