Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Bright Ophidia akustycznie w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

Bright Ophidia akustycznie w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

4.04.2022, 06:05, akt. 14:29

Bright Ophidia, białostocki zespół znany z ciężkiego rocka, tym razem można było usłyszeć w wersji unplugged w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Koncert można również obejrzeć na radiowym kanale YouTube i Facebooku.


"Bright Ophidia" unplugged w Radiu Białystok, fot. Monika Kalicka
"Bright Ophidia" unplugged w Radiu Białystok, fot. Monika Kalicka


Idea zagrania koncertu unplugged pojawiła się podczas jednej z prób prawie rok temu. Czas pandemii i blokady koncertowej sprawił, że muzycy zespołu szukali pomysłów na działalność w wyjątkowych warunkach.

- Zdecydowaliśmy się na krok, którego jeszcze nie podejmowaliśmy, czyli przearanżowanie naszych wybranych utworów na wersje akustyczne. Nasza muzyka w tzw. wersji elektrycznej bazuje na niskim stroju siedmiostrunowych gitar, na mocnych riffach i niekiedy polirytmicznych strukturach sekcji - mówią muzycy Bright Ophidia.Oddanie tego klimatu na standardowych "akustykach" było sporym wyzwaniem.


- Chcieliśmy odświeżyć nasze kompozycje, znaleźć na nie zupełnie inne sposoby wykonania. Naszym zamiarem było również pobawienie się różnorodną stylistyką, tak, aby zaskoczyć słuchaczy, pokazać się z innej strony - podkreślają artyści.


Muzycy zaprosili do projektu dwie postacie, których na naszej scenie nikomu nie trzeba przedstawiać: Krzyśka "Murka" Murawskiego - znakomitego producenta, realizatora i muzyka (klawiszowca, gitarzystę i wokalistę w jednej osobie) oraz wspaniałą wokalistkę Katarzynę Garłukiewicz vel Wolska.


- Repertuar - to osiem naszych autorskich kompozycji w nowej, akustycznej odsłonie oraz dwa covery niespodzianki. Oba z zupełnie innych rejonów muzycznych. Jako Bright Ophidia lubimy takie wyzwania i cieszymy się na możliwość pokazania kolejnego muzycznego oblicza - mówią członkowie grupy.


Zespół wystąpił w następującym składzie:

Adam Bogusłowicz - wokal

Czarek Mielko - perkusja

Przemysław Figiel - gitara, wokal

Marek Walczuk - gitara

Mariusz Rusiłowicz - bas.


Specjalni goście koncertu:

Krzysztof "Murek" Murawski - klawisze, wokal

Katarzyna Garłukiewicz vel Wolska - wokal.


| red: zmj, maj, wsz, mak


REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów

Studio Piosenki HDK na żywo


Czas na kolejnego laureata Niebieskiego Mikrofonu - muzycznej nagrody Polskiego Radia Białystok. Tym razem na scenie Studia Rembrandt wystąpi Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury. W koncercie wystąpią aktualne i byłe wychowanki Studia, które zaprezentują utwory z płyty „Hajnówka moje miasto” oraz realizowane w ramach projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Nie zabraknie też znanych utworów polskich wykonawców oraz autorskich piosenek artystek, które zaczynały swoją przygodę właśnie w Studio Piosenki HDK - Julity Chylińskiej oraz Renaty Tuszyńskiej. Początek koncertu i naszej radiowej oraz internetowej transmisji w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 18.05.


"Rewia wokalna" na żywo w Polskim Radiu Białystok


Już w najbliższą niedzielę na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią dyplomanci Studium Wokalno-Aktorskiego. Ich występu będzie można posłuchać na naszej antenie oraz obejrzeć w serwisach społecznościowych Facebook i YouTube. Początek koncertu: niedziela, 5 czerwca, godz. 18.05.


Mgły na żywo w Polskim Radiu Białystok


To będzie wyjątkowy wieczór. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią Mgły - laureat Niebieskiego Mikrofonu 2020. Na Koncert zapraszamy w niedzielę, 29.05, o godz. 18:05. Transmisja na antenie Radia Białystok oraz na kanale YouTube i mediach społecznościowych PRB.


Seasonal na żywo w Polskim Radiu Białystok


W niedzielę, 15 maja na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpi laureat ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - Seasonal. Początek transmisji live na naszej antenie oraz video na naszym redakcyjnym Facebooku oraz kanale YouTube o godz. 18.05.


Bright Ophidia akustycznie w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Bright Ophidia, białostocki zespół znany z ciężkiego rocka, tym razem można było usłyszeć w wersji unplugged w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Koncert można również obejrzeć na radiowym kanale YouTube i Facebooku.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok