Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Bright Ophidia akustycznie w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

Bright Ophidia akustycznie w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

4.04.2022, 06:05, akt. 14:29

Bright Ophidia, białostocki zespół znany z ciężkiego rocka, tym razem można było usłyszeć w wersji unplugged w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Koncert można również obejrzeć na radiowym kanale YouTube i Facebooku.


"Bright Ophidia" unplugged w Radiu Białystok, fot. Monika Kalicka
"Bright Ophidia" unplugged w Radiu Białystok, fot. Monika Kalicka

Idea zagrania koncertu unplugged pojawiła się podczas jednej z prób prawie rok temu. Czas pandemii i blokady koncertowej sprawił, że muzycy zespołu szukali pomysłów na działalność w wyjątkowych warunkach.

- Zdecydowaliśmy się na krok, którego jeszcze nie podejmowaliśmy, czyli przearanżowanie naszych wybranych utworów na wersje akustyczne. Nasza muzyka w tzw. wersji elektrycznej bazuje na niskim stroju siedmiostrunowych gitar, na mocnych riffach i niekiedy polirytmicznych strukturach sekcji - mówią muzycy Bright Ophidia.Oddanie tego klimatu na standardowych "akustykach" było sporym wyzwaniem.


- Chcieliśmy odświeżyć nasze kompozycje, znaleźć na nie zupełnie inne sposoby wykonania. Naszym zamiarem było również pobawienie się różnorodną stylistyką, tak, aby zaskoczyć słuchaczy, pokazać się z innej strony - podkreślają artyści.


Muzycy zaprosili do projektu dwie postacie, których na naszej scenie nikomu nie trzeba przedstawiać: Krzyśka "Murka" Murawskiego - znakomitego producenta, realizatora i muzyka (klawiszowca, gitarzystę i wokalistę w jednej osobie) oraz wspaniałą wokalistkę Katarzynę Garłukiewicz vel Wolska.


- Repertuar - to osiem naszych autorskich kompozycji w nowej, akustycznej odsłonie oraz dwa covery niespodzianki. Oba z zupełnie innych rejonów muzycznych. Jako Bright Ophidia lubimy takie wyzwania i cieszymy się na możliwość pokazania kolejnego muzycznego oblicza - mówią członkowie grupy.


Zespół wystąpił w następującym składzie:

Adam Bogusłowicz - wokal

Czarek Mielko - perkusja

Przemysław Figiel - gitara, wokal

Marek Walczuk - gitara

Mariusz Rusiłowicz - bas.


Specjalni goście koncertu:

Krzysztof "Murek" Murawski - klawisze, wokal

Katarzyna Garłukiewicz vel Wolska - wokal.


| red: zmj, maj, wsz, mak


REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

REKLAMA
OiFP - Maciej Sztor

Tomasz Witek Band, czyli wieczór ze standardami


Niedzielny wieczór z Radiem Białystok będzie pełen rozrywkowych i jazzowych standardów, bo w radiowym Studiu Rembrandt wystąpi białostocka formacja Tomasz Witek Band. Początek koncertu oraz naszej transmisji na antenie oraz na Facebooku i kanale YouTube - 23 kwietnia o godz. 18.


Białostocki zespół Waterside na żywo w Studiu Rembrandt


To będzie rockowy wieczór w Radiu Białystok - w niedzielę, 19 marca o godz. 18 sceną Studia Rembrandt zawładnie białostocki zespół Waterside.


Studio Poezja z Sokółki musicalowo


To będzie muzyczna podróż przez światowe przeboje, przede wszystkim z musicalu "Ghost", a wszystko w wykonaniu młodych ludzi ze Studia Poezja z Sokółki. Początek koncertu i naszej transmisji - również na kanałach Facebook i YouTube - w niedzielę, 15 stycznia, o godz. 18.05.


Taraka świątecznie w Polskim Radiu Białystok


To będzie ostatnia przedświąteczna niedziela, ale już w nastroju jak najbardziej świątecznym. Zespół Taraka - który niedawno gościliśmy w Studiu Rembrandt z koncertem "Podaj rękę Ukrainie" - tym razem z repertuarem polskich i ukraińskich kolęd. Początek koncertu w niedzielę, 18 grudnia, o godz. 18.05.


Szeptucha na żywo!


Czas na magiczny, tajemniczy i dynamiczny świat Podlasia, czyli koncert laureata ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu. W najbliższą niedzielę, 11 grudnia w radiowym Studiu Rembrandt wystąpi Szeptucha. Transmisja na naszej antenie, a koncert będzie można też obejrzeć na radiowym Facebooku i YouTube.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok