Radio Białystok | Wiadomości | Część podlaskich zabytków będzie odnowiona

Część podlaskich zabytków będzie odnowiona

18.08.2016, 15:40, akt. 15:40

fot. Joanna Żemojda
fot. Joanna Żemojda

Pałac Branickich w Białymstoku czy Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu - flagowe podlaskie zabytki będą odnowione. Dotacje na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Największe dofinansowanie - prawie 10 milionów złotych - otrzyma Fundacja Wigry Pro na renowację pokamedulskiego zespołu klasztornego. W sumie dofinansowanych będzie 13 spośród blisko 70 projektów - na łączną kwotę 40 milionów złotych.

Od 300 tysięcy do nawet 10 milionów złotych dostaną Muzeum Podlaskie na renowację Synagogi i Domu Talmudycznego w Tykocinie, Uniwersytet Medyczny na rewitalizację Pałacu Branickich i Muzeum Okręgowe w Suwałkach. Remont obejmie cały zabytkowy budynek, w którym urodziła się Maria Konopnicka - mówi dyrektor suwalskiej placówki Jerzy Brzozowski.

- Generalną zasadą było to, by stały się one (zabytki - red.) bardziej dostępne - wyjaśnia wicemarszałek województwa Maciej Żywno. W sumie złożono 68 projektów. Niewykluczone, że po rozstrzygnięciu innych postępowań pieniądze otrzymają też te, które z powodów ograniczeń finansowych znalazły się poza pierwszą listą do dofinansowania. (rm/zmj)

Zobacz też:
Suwalskie Muzeum im. Marii Konopnickiej przejdzie generalny remont
Są pieniądze na remont klasztoru w WigrachStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nautilus w Polskim Radiu Białystok

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński

Bilety na koncert Limp Bizkit w Kownie!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok