Radio Białystok | Wiadomości | Więcej zajęć praktycznych, mniej wykładów - uczelnia w Łomży otrzymała ministerialna dotację

Więcej zajęć praktycznych, mniej wykładów - uczelnia w Łomży otrzymała ministerialna dotację

autor: Adam Dąbrowski

19.03.2018, 14:40, akt. 16:36

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży dostała pieniądze z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rozwój kompetencji kadr i studentów. Symboliczny czek przekazali władzom łomżyńskiej szkoły doradcy ministra Jarosława Gowina.

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży dostała pieniądze z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, fot. Adam Dąbrowski
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży dostała pieniądze z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, fot. Adam Dąbrowski

Łomżyńska uczelnia znalazła się w gronie 100 mniejszych, regionalnych placówek, które dostaną pieniądze w ramach konkursu na tzw. Zintegrowane Programy Uczelni. Szkoła otrzymała ponad 3 mln 700 tys. zł. na "kompleksowy program kształcenia".

Projekt zgłoszony przez uczelnię zdobył wysokie noty od komisji.

- Dzięki temu można będzie zmienić program kształcenia na bardziej praktyczny - cieszy się prorektor ds. nauki i współpracy zagranicznej dr. n.med. Sylwia Chojnowska.

- Część wykładów można będzie zastąpić zajęciami laboratoryjnymi, ćwiczeniami i warsztatami - zauważa dr. Sylwia Chojnowska.

Powstanie także nowa infrastruktura do prowadzenia tych praktycznych zajęć. - W planach uczelnia ma także m.in. zajęcia prowadzone w mniejszych grupach i wizyty studyjne studentów w przedsiębiorstwach - dodaje rektor "Państwówki" prof. Dariusz Surowik.

W całej Polsce na "Zintegrowane programy uczelni" MNiSW przeznaczyło 0,5 mld zł. W województwie podlaskim dofinansowanie na swoje projekty dostały także PWSZ w Suwałkach (ok. 1,4 mln. zł.) i Uczelnia Jańskiego w Łomży (600 tys. zł.).


| red: zmj

ZOBACZ TEŻ:


Pielęgniarki w Białymstoku i Łomży będą uczyć się zawodu na symulatorach

27.12.2017, 07:45

Przyszłe pielęgniarki będą się uczyć zawodu na symulatorach medycznych, w centrach symulacji, które w 2018 r. powstaną na dwóch uczelniach w Białymstoku i Łomży.


Trzy podlaskie uczelnie otrzymały ponad 4 mln zł z budżetu państwa

19.12.2017, 16:25

Na początku roku dowiedzieli się, że muszą zacisnąć pasa, by nie zakończyć roku ze stratą – teraz okazało się, że nie będzie tak źle. Politechnika Białostocka oraz uczelnie zawodowe z Łomży i Suwałk otrzymały dodatkowe pieniądze z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
Fotolia.com
POGODA
24.01.2019, 11:14, akt. 11:43

Mróz w Podlaskiem nie odpuszcza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok