Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy radni PiS proponują wyższe bonifikaty przy przekształcaniu prawa użytkowania wieczystego

Białostoccy radni PiS proponują wyższe bonifikaty przy przekształcaniu prawa użytkowania wieczystego

autor: Edyta Wołosik

13.12.2018, 12:41, akt. 12:48

Propozycja powinna być korzystniejsza dla mieszkańców. Tak uważają białostoccy radni Prawa i Sprawiedliwości i chcą poprawki w prezydenckim projekcie uchwały w sprawie bonifikat przy przekształceniu prawa użytkowanie wieczystego w prawo własności.

Fot. Wojciech Szubzda
Fot. Wojciech Szubzda

Zmiany w przepisach dotyczą osób, których nieruchomość stoi na gruntach miejskich lub skarbu państwa - mówi radny PiS Henryk Dębowski.


Prezydent przedłożył projekt, w którym proponuje 60-proc. bonifikatę, w przypadku gdy jednorazowa opłata zostanie wniesiona w roku, w którym nastąpiło przekształcenie. My jako radni Prawa i Sprawiedliwości proponujemy 95-proc. bonifikatę - mówi Henryk Dębowski.


Radni PiS-u podają też przykłady z innych miast, gdzie radni zdecydowali o wyższych bonifikatach. - To m.in. Warszawa - mówi radny Piotr Jankowski.

Przekształcanie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności możliwe będzie od 1 stycznia dzięki ustawie z lipca bieżącego roku. W Białymstoku dotyczy to ponad 15 tysięcy mieszkań lub domów.

W poniedziałek o wysokości bonifikat decydować będą radni.

| red: wsz

ZOBACZ TEŻ:


Koniec z użytkowaniem wieczystym gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe

28.11.2018, 12:27

Od 1 stycznia 2019 r. koniec z użytkowaniem wieczystym. Co to tak naprawdę znaczy? Czy przekształcenie własności wiązać się będzie z opłatą? Ile wyniesie?
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Maraton Śmiechu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok