Radio Białystok | Wiadomości | Jubileusz istnienia polskiego więziennictwa - z tej okazji w Białymstoku ponad sto osób odebrało odznaczenia

Jubileusz istnienia polskiego więziennictwa - z tej okazji w Białymstoku ponad sto osób odebrało odznaczenia

autor: Edyta Wołosik

18.02.2019, 16:12, akt. 16:28

2019 rok to nie tylko stulecie odzyskania niepodległości przez Białystok, ale też stulecie istnienia polskiego więziennictwa. Powołanie tej formacji było jednym z pierwszych dekretów wydanych w niepodległej Polsce. Z okazji tego jubileuszu ponad sto osób odebrało w Białymstoku odznaczenia ministerialne, dyrektorskie, awanse na wyższe stopnie i specjalne odznaczenia na stulecie służby więziennej.

Jubileusz istnienia polskiego więziennictwa - z tej okazji w Białymstoku ponad sto osób odebrało odznaczenia, fot. Edyta Wołosik
Jubileusz istnienia polskiego więziennictwa - z tej okazji w Białymstoku ponad sto osób odebrało odznaczenia, fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
Specjalne odznaczenia na stulecie służby więziennej otrzymał m.in. dyrektor Aresztu Śledczego w Suwałkach - kapitan Michał Chrościelewski - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


0:00
0:00
Jednym z awansowanych na wyższy stopień jest major Jan Choruży - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jak mówił dyrektor okręgowy służby więziennej w Białymstoku - pułkownik Piotr Kondraciuk: "nasza polityka jest niezmienna od stu lat, to ochrona społeczeństwa przed sprawcami przestępstw i resocjalizacja; my chcemy, żeby ci ludzie, którzy popełnili przestępstwo i do nas przyszli, wyszli choć trochę lepsi".

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński dziękował funkcjonariuszom za ich pracę, mówił też m.in.: "służba więzienna jest bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa wewnętrznego, obywateli i państwa, także ważną częścią wymiaru sprawiedliwości, jest formacją nowoczesną, dobrze przygotowaną do wykonywania powierzonych jej ustawowych zadań".

W 7 jednostkach penitencjarnych Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Białymstoku pracuje 1300 funkcjonariuszy i 100 osób cywilnych. Obejmuje on całe województwo podlaskie, Giżycko w warmińsko - mazurskim i Przytuły Stare w mazowieckim.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Na Uniwersytecie w Białymstoku dyskutowano o resocjalizacji

26.11.2018, 12:24

Jakie są współczesne dylematy resocjalizacyjne? Jak poprawić warunki resocjalizacji w Polsce? M.in. o tym dyskutowali uczestnicy konferencji w Białymstoku, połączonej z jubileuszem 35-lecia pracy profesora Marka Jerzego Konopczyńskiego.


Konferencja naukowa służb mundurowych z okazji stulecia odzyskania niepodległości

5.11.2018, 15:51

Policjanci, żołnierze, przedstawiciele straży pożarnej, granicznej, służby więziennej i celno-skarbowej wzięli udział w konferencji naukowej "Polskie drogi do niepodległości – Podlasie 1918-2018. Bezpieczeństwo narodowe w perspektywie XXI wieku". Uczestniczył w niej wiceminister MSWiA.


Nowe miejsce pracy dla skazanych – przy suwalskim areszcie powstanie hala produkcyjna

29.10.2018, 16:01

Więźniowie z suwalskiego aresztu śledczego będą produkować listwy przypodłogowe. Wkrótce ruszy tam budowa hali produkcyjnej, gdzie zatrudnienie znajdą osadzeni za cięższe przestępstwa. W poniedziałek (29.10) podpisano umowę, która rozpoczyna wartą ponad 10 mln zł inwestycję.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!FK Paneveżys - Jagiellonia Białystok, 23.07.2024, fot. Joanna Szubzda
JAGIELLONIA
23.07.2024, 05:38, akt. 24.07.2024, 11:05

Jagiellonia pokonała mistrza Litwy 4:0
fot. Olga Gordiejew
REGION
23.07.2024, 17:40, akt. 18:12

Alarmująco niski poziom wody w Narwiźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok