Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 2 mln zł z RPO trafi do osób najbardziej potrzebujących

Ponad 2 mln zł z RPO trafi do osób najbardziej potrzebujących

autor: Renata Reda

22.02.2019, 19:11, akt. 19:24

Będą między innymi szkolenia i staże zawodowe. Skorzysta z nich 80 mieszkańców powiatów białostockiego i sokólskiego, w tym matki będące w trudnej sytuacji życiowej.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda

Na realizację projektów skierowanych do osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem dostały unijne dofinansowanie Fundacja Rozwoju Kompetencji PRO-SKILLS i Fundacja Dialog.

Umowy z przedstawicielami organizacji podpisał marszałek Artur Kosicki.

To szansa dla 50 mam

Ze szkoleń i staży zawodowych będzie mogło skorzystać 50 mam z powiatu białostockiego i sokólskiego. Jak mówi prezes Fundacji Rozwoju Kompetencji Ewa Brajczewska, projekt jest skierowany do mieszkanek 10 gmin, które mają najwyższy odsetek osób korzystających z pomocy społecznej: Białystok, Supraśl, Wasilków, Gródek, Łapy, Sokółka, Dąbrowa Białostocka, Krynki, Kuźnica i Szudziałowo.

Aby zakwalifikować się do projektu należy spełnić dwa warunki – być mamą i pozostawać długotrwale bez zatrudnienia. Uczestniczki będą mogły skorzystać z pomocy mediatora, terapeuty, pośrednika pracy, ale przede wszystkim będą szkolenia zawodowe, tak aby dać możliwość powrotu na rynek pracy najdłużej bezrobotnym. Oprócz kursów zawodowych w projekcie przewidziane są również staże zawodowe.

Panie mogą jeszcze zgłaszać się do projektu przez stronę fundacji www.pro-skills.pl, a także bezpośrednio w biurze Fundacji PRO SKILLS (Legionowa 30 lokal 205).

Fundacja Dialog pomoże bezrobotnym 

30 mieszkańców Białegostoku i powiatu białostockiego skorzysta z projektu Fundacji Dialog. Jak wyjaśnia jej prezes Michał Gaweł jest on skierowany do osób długotrwale bezrobotnych, bezdomnych, uchodźców, narkomanów i alkoholików po terapii.

Uczestnicy projektu, to przede wszystkim podopieczni fundacji Dialog – mieszkańcy noclegowni im. św. Marii Magdaleny i osoby korzystające z mieszkań należących do fundacji. Podczas spotkań w ramach projektu będą  m.in. szkolić się pod okiem instruktorów budowlanych, gastronomicznych i biurowych. Otrzymają też zatrudnienie socjalne w Centrum Integracji Społecznej.

W ramach szkoleń zawodowych grupa budowlana wyremontuje siedzibę CIS.

Fundacja Dialog planuje zwiększenie do 2020 r. ilości miejsc noclegowych z 34 do 50 i organizację punktu przedszkolnego.

Ponad 2 mln zł z RPO dofinansowania 

Projekty realizowane przez Fundację Rozwoju Kompetencji PRO-SKILLS i Fundację Dialog mają kosztować ponad 2 miliony złotych, z czego prawie cała ta kwota to dofinansowanie z RPO WP.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Władze województwa podlaskiego wykorzystały dotychczas 64 proc. pieniędzy z RPO na lata 2014-2020

19.02.2019, 12:07

Prawie 64 proc. pieniędzy z UE wykorzystano dotychczas z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020; dofinansowanie przekroczyło 3,1 mld zł - poinformowano we wtorek (19.02) na konferencji prasowej w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku.


95 mln zł z RPO dla podlaskich przedsiębiorstw

15.02.2019, 07:16

95 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego dostanie na inwestycje 36 podlaskich mikro-, małych i średnich firm, by były jeszcze bardziej konkurencyjne na rynku. Dotacje przyznał w czwartek (14.02) zarząd województwa podlaskiego - poinformował w komunikacie urząd marszałkowski w Białymstoku.


Blisko 300 miejsc pracy powstanie w Podlaskiem dzięki dotacjom z RPO

18.10.2018, 05:30

Ponad 270 nowych miejsc pracy powstanie w naszym regionie dzięki dotacjom z Regionalnego Programu Operacyjnego.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok