Radio Białystok | Wiadomości | Suwalska prokuratura postawiła zarzuty zabójstwa 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka jej rodzicom

Suwalska prokuratura postawiła zarzuty zabójstwa 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka jej rodzicom

24.06.2019, 10:43, akt. 16:03

Zarzut znęcania się i zabójstwa postawiła Prokuratura Okręgowa w Suwałkach rodzicom 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka. Przyczyną śmierci dziecka był krwotok wewnętrzny i uszkodzenie mózgu - podał w poniedziałek (24.06) rzecznik prokuratury Ryszard Tomkiewicz.

Fot. Joanna Szubzda
Fot. Joanna Szubzda

Niemowlę z Olecka przebywało w rodzinie zastępczej

9-miesięczne niemowlę z Olecka przebywało przez kilka miesięcy w rodzinie zastępczej - poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Suwałkach Marcin Walczuk. Rodzice dziewczynki usłyszeli zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. 36-latka i jej o 5 lat starszy mąż nie przyznali się do winy. Na wniosek prokuratury trafili na trzy miesiące do aresztu.

Marcin Walczuk poinformował, że od 25 listopada 2018 roku decyzją Sądu Rejonowego w Olecku dziecko przebywało w zawodowej rodzinie zastępczej. Następnie, 14 marca, tego roku sąd ograniczył władzę rodzicielską rodziców poprzez poddanie ich władzy rodzicielskiej stałemu nadzorowi kuratora i dziecko do nich wróciło. Marcin Walczuk powiedział, że kurator został zobowiązany do składania miesięcznych sprawozdań z wykonywania kontroli i nadzoru nad rodziną. 7 czerwca kurator złożył ostatnią niezapowiedzianą wizytę w rodzinie małżonków Anny W. i Grzegorza W. Kolejna była planowana na 20 czerwca. Dodatkowo kurator miał telefoniczny kontakt z rodzicami dziecka 11, 12 i 18 czerwca.

Rodzicom grozi kara od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia

Rodzicom grozi kara od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Kobieta i jej mąż są podejrzewani, że od kwietnia do 20 czerwca znęcali się fizycznie nad dziewczynką, bijąc ją w różne części ciała. Następnie mieli dokonać zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, uderzając ją między innymi w głowę. Dziewczynka dodatkowo miała zostać wykorzystana seksualnie.

Wyniki sekcji zwłok wskazują, że śmierć dziecka nastąpiła w wyniku działania osób trzecich. Według wstępnej opinii przyczyną śmierci było uszkodzenie mózgu.

O śmierci dziewięciomiesięcznego dziecka w jednym z mieszkań w Olecku poinformowała w sobotę olecka policja.

źródło: PAP/IAR | red: maj, mag

ZOBACZ TEŻ:


Suwalska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 9-miesięcznej dziewczynki

23.06.2019, 17:21

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 9-miesięcznej dziewczynki w Olecku (woj. warmińsko-mazurskie). Wyniki sekcji zwłok wskazują, że śmierć dziecka nastąpiła w wyniku działania osób trzecich - poinformował w niedzielę (23.06) rzecznik prokuratury okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok