Radio Białystok | Wiadomości | Na duże utrudnienia w związku z przebudową kanalizacji narzekają mieszkańcy białostockiego osiedla Wygoda

Na duże utrudnienia w związku z przebudową kanalizacji narzekają mieszkańcy białostockiego osiedla Wygoda

autor: Olga Gordiejew

12.09.2019, 14:02, akt. 14:22

Mieszkańcy osiedla Wygoda w Białymstoku narzekają na duże utrudnienia. W związku z przebudową kanalizacji przy ul. Brzechwy - ta ulica - niemal na całej długości jest wyłączona z ruchu.

Fot. Olga Gordiejew
Fot. Olga Gordiejew

Na duże utrudnienia w związku z przebudową kanalizacji narzekają mieszkańcy białostockiego osiedla Wygoda - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Z tym problemem zwrócili się do nas mieszkańcy osiedla Wygoda w Białymstoku. W związku z przebudową kanalizacji przy ul. Brzechwy - ta ulica - niemal na całej długości jest wyłączona z ruchu. 

Kierowcy muszą korzystać z objazdów. Z tego powodu na dotychczas spokojnych i mało uczęszczanych osiedlowych uliczkach tworzą się korki, a przejazd przez osiedle jest coraz trudniejszy. Najgorzej jest rano przed ósmą, kiedy wiele osób zawozi dzieci do szkoły, przedszkola i próbują wyjechać z osiedla do pracy w mieście. Podobnie jest w godzinach popołudniowych, kiedy z pracy wracają i odbierają dzieci.

Rzecznik Wodociągów Białostockich Krzysztof Kita apeluje o cierpliwość. Dodaje, że trudności prac wodociągowych przy ul. Brzechwy polegają m.in na tym, że kanalizacja leży na dużej głębokości (ok. 6 metrów), a dodatkowo jest tam wysoki poziom wód gruntowych. Dlatego realizowane tam prace trwają tak długo.

Mieszkańcy muszą więc jeszcze przez kilka miesiącu zadbać o wzajemną życzliwość przy mijaniu się na wąskich osiedlowych drogach, a planując poranną wyprawę do szkoły muszą skraść kilka minut ze snu, wcześniej wyjść z domu by bez nerwów zawieźć dzieci i dojechać na czas do pracy.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok