Radio Białystok | Wiadomości | Film, teatr, taniec, muzyka i sport - Europejski Festiwal Sztuk Wszelakich w Łomży

Film, teatr, taniec, muzyka i sport - Europejski Festiwal Sztuk Wszelakich w Łomży

autor: Adam Dąbrowski

18.09.2019, 19:30, akt. 19:35

To już siódma edycja tej imprezy. Nowinką tegorocznej edycji będzie Przegląd Form Teatralnych im. Tomasza Brzezińskiego - zmarłego dwa lata temu w Łomży twórcy Czarnego Teatru SIVINA II.

Fot. Adam Dąbrowski
Fot. Adam Dąbrowski

To już siódma edycja imprezy, która rozrastała się z każdym rokiem, debiutując jako jednodniowy przegląd filmów - mówi prezes Fundacji "Ja i Ty" Katarzyna Kuklińska:

Stawialiśmy wyłącznie na filmy przemycając na drugim planie integrację. Z czasem weszły sztuki plastyczne, a później dołączył również sport, muzyka i taniec, który jest terapeutyczny

- mówi Katarzyna Kuklińska. W tej edycji zajęcia związane z ruchem to dwudniowy Mityng Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych, fitness, zumba oraz warsztaty i pokazy taneczne. Taniec dla niepełnosprawnych jest terapią fizyczną i psychiczną - twierdzi instruktorka z Fundacji "Ja i Ty" Daria Kosakowska.

Festiwal Sztuk Wszelakich zakończy w niedzielę (22.09) integracyjny piknik rodzinny z wieloma atrakcjami w skateparku przy ul. Mazowieckiej.


| red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


Festiwal Kierunek Wschód w Teatrze Dramatycznym

17.09.2019, 12:35

Na przełomie września i października już po raz trzeci w Teatrze Dramatycznym zagości Festiwal Kierunek Wschód. Dziś poznaliśmy program tej imprezy.


Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi na festiwalu św. Wacława w czeskiej Ostrawie

17.09.2019, 10:52

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej nagrał dwie płyty z kantatami mitologicznymi Stanisława Moniuszki. Te utwory zaprezentuje na festiwalu św. Wacława w czeskiej Ostrawie. Będzie to pierwsze wykonanie tych dzieł w Czechach.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok