Radio Białystok | Wiadomości | W Czarnej Białostockiej powstanie hala sportowa - symboliczny czek przekazał wicepremier Jarosław Gowin

W Czarnej Białostockiej powstanie hala sportowa - symboliczny czek przekazał wicepremier Jarosław Gowin

autor: Marcin Gliński

22.09.2019, 16:35, akt. 17:02

Będzie można tam organizować zawody sportowe i zajęcia rekreacyjne. Przy szkole podstawowej nr 2 w Czarnej Białostockiej powstanie pełnowymiarowa hala sportowa.

Fot. Marcin Gliński
Fot. Marcin Gliński

Władze Czarnej Białostockiej dostały na budowę hali sportowej 5 milionów złotych z Ministerstwa Sportu i Turystki. W niedzielę (22.09) symboliczny czek odebrał burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski z rąk posła Mieczysława Baszki i wicempremiera Jarosława Gowina.


- Będziemy budowali pełnowymiarową halę sportową, pierwszą w naszej gminie i w naszej miejscowości. Jest to ważne, ponieważ jest tutaj 10 tysięcy ludzi, którzy są ambitni, aktywni, chcieliby również uprawiać sport w warunkach, które by były warunkami współczesnymi. Jest to inwestycja jedna z największych w naszej gminie, a dzięki wsparciu ministerialnemu, jest możliwa do zrealizowania - mówi burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski.


Symboliczny czek przekazali burmistrzowi Czarnej Białostockiej poseł Mieczysław Baszko oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin.


- Dla Czarnej Białostockiej ta inwestycja jest bardzo potrzebna. Chciałbym, żeby ta hala służyła wszystkim mieszkańcom - mówi poseł Mieczysław Baszko.


Wicepremier Jarosław Gowin przekazując czek burmistrzowi mówił o współpracy na linii rząd - samorząd.


- Ta inwestycja, bardzo ważna dla Czarnej Białostockiej, dojdzie do skutku dzięki współpracy władz samorządowych z instytucjami rządowymi. Myślę, że to jest najlepszy model rozwoju Polski. W samorządach nie liczą się legitymacje partyjne. W samorządach liczy się konkretne działanie na rzecz dobra mieszkańców - mówi wicepremier Jarosław Gowin.


Hala sportowa w Czarnej Białostockiej będzie kosztowała blisko 9 milionów złotych. Oprócz boisk, będą tam również siłownia, trybuny i szatnie. Hala ma mieć wymiary 24 na 45 metrów. Budowa obiektu ma zakończyć się w 2021 roku.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Podczas pikniku charytatywnego w Czarnej Białostockiej zebrano 30 tys. zł na leczenie chorej nauczycielki

15.09.2019, 08:22

Blisko 30 tys. zł zebrano podczas niedzielnego (15.09) festynu charytatywnego - "Pomoc z klasą - Piknik Charytatywny dla Małgorzaty" w Czarnej Białostockiej. W pomoc chorej nauczycielce zaangażowali się znajomi, uczniowie i mieszkańcy.


Władze Czarnej Białostockiej i Supraśla chcą reaktywować linię kolejki wąskotorowej

9.09.2019, 07:30

Trasa ma prowadzić z Czarnej Białostockiej przez Puszczę Knyszyńską do Kopnej Góry. To około 20 kilometrów przez leśne tereny.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew
stock.adobe.com
UWAGA!
2.06.2020, 12:58, akt. 13:05

Kolejne oszustwo metodą na BLIK'a
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok