Radio Białystok | Wiadomości | Artysta z Nowej Zelandii zdobył Grand Prix Festiwalu Fotografii Interphoto w Białymstoku

Artysta z Nowej Zelandii zdobył Grand Prix Festiwalu Fotografii Interphoto w Białymstoku

autor: Wojciech Szubzda

29.09.2019, 15:40, akt. 15:52

Chirag Jindal z Nowej Zelandii zdobył Grand Prix Festiwalu Fotografii Interphoto w Białymstoku. 

Dyrektor artystyczny Festiwalu Grzegorz Jarmocewicz i zdobywca Grand Prix Interphoto Chirag Jindal, fot. Wojciech Szubzda
Dyrektor artystyczny Festiwalu Grzegorz Jarmocewicz i zdobywca Grand Prix Interphoto Chirag Jindal, fot. Wojciech Szubzda

W nagrodę artysta dostał 15 tys. zł i możliwość stworzenia własnej wystawy fotograficznej, podczas kolejnej edycji festiwalu.

Zdobywcę Grand Prix poznaliśmy w sobotni (28.09) wieczór podczas wernisażu wystawy zdjęć finalistów konkursu na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.


Zdumiewające wulkaniczne jaskinie w Nowej Zelandii

Zdjęcia 26-letniego studenta architektury Chiraga Jindala przedstawiają wulkaniczne jaskinie w Auckland w Nowej Zelandii.

Do robienia zdjęć autor wykorzystuje laserową technologię, która jest stosowana do badania krajobrazów i ruin budynków przez naukowców.


To jest mój pierwszy taki projekt, a zajmuję się taką fotografią od 3 lat. To moje prywatne zainteresowanie. Na zdjęciach łączę ze sobą dwa poziomy ziemi. Widać na nich też to, co jest pod ziemią w Auckland w Nowej Zelandii. Skanuję ziemię specjalnym urządzeniem, które się nazywa LiDAR - to jest rodzaj georadaru. Interesuję się nowymi metodami fotografii - mówi Chirag Jindal.


Na konkurs w Białymstoku swoje prace nadesłało tysiąc osób z całego świata. Prace 10 finalistów można oglądać do 5 października na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.

"Autorzy pokazują na zdjęciach różne problemy współczesnego świata" - mówi dyrektor artystyczny Festiwalu Grzegorz Jarmocewicz.

Festiwal Interphoto w Białymstoku potrwa do 17 listopada. W sumie organizatorzy przygotowali 30 wystaw.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku trwa międzynarodowy festiwal fotografii Interphoto

29.09.2019, 11:27

Wystawami fotografii artystów ze Stanów Zjednoczonych, Słowenii, Białorusi i Polski rozpoczęła się w czwartek (26.09) po południu 4. edycja międzynarodowego festiwalu fotograficznego Białystok Interphoto. W sumie zaplanowano 30 wystaw; impreza potrwa do 17 listopada.


"Od przeszłości do współczesności. Granice czasu" - to hasło festiwalu fotograficznego Białystok Interphoto

20.09.2019, 13:47

30 wystaw fotograficznych artystów z Polski, Czech, Białorusi, Estonii i Ukrainy, warsztaty, konkursy, pokazy filmów i akcje miejskie; złożą się na tegoroczną, 4. edycję festiwalu Białystok Interphoto, który rozpocznie się 26 września. Impreza potrwa do 17 listopada.


"To nie jest miejsce na taką wystawę" – decyzją władz uniwersyteckich zdjęto część wystawy Interphoto

5.10.2017, 18:27

Portrety nagich par, w tym homoseksualnych, stanowiące część wystawy festiwalu Interphoto, nie będą prezentowane na wydziale matematyki Uniwersytetu w Białymstoku. Organizatorzy mówią, że presję wywarły władze wydziału; uczelnia proponowała inne miejsce na te zdjęcia.


Radio od kuchni na wystawie fotograficznej Białystok Interphoto

2.10.2017, 18:55

Najpierw podglądali naszą pracę, teraz my możemy obejrzeć efekty ich starań.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok