Radio Białystok | Wiadomości | Siemiatycze wygrały ogólnopolski konkurs "Orszak z Gwiazdą"

Siemiatycze wygrały ogólnopolski konkurs "Orszak z Gwiazdą"

autor: Renata Reda

5.01.2020, 07:16, akt. 07:28

W głosowaniu organizowanym przez Fundację "Orszak Trzech Króli” Siemiatycze dostały najwięcej głosów od internautów. Dzięki temu wygrały ogólnopolski konkurs "Orszak z Gwiazdą”.

Orszak Trzech Króli w Siemiatyczach, 2015.01.06, foto J.Piotrowski
Orszak Trzech Króli w Siemiatyczach, 2015.01.06, foto J.Piotrowski

W Siemiatyczach wystąpi grupa "Albo i Nie”

W nagrodę poniedziałkowe (6.01) kolędowanie podczas Święta Trzech Króli odbędzie się z zespołem "Albo i Nie”. Grupa ta powstała w 2011 roku. Na koncie ma nagrody na kilku ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, w tym I miejsca na Festiwalach: Yapa w Łodzi, Kropka w Głuchołazach, Piosenki Artystów Wrażliwych w Chorzowie, Złote Tłoki w Katowicach, "Słuchaj i patrz” w Krakowie, "Przy kominku” w Kielcach, Polana w Janowicach Wielkich i Porta w Usti nad Łabą.

W 2014 roku zespół został finalistą ogólnopolskiego festiwalu Chrześcijańskie Debiuty oraz półfinalistą programu Must Be The Music.

Organizatorzy Orszaków Trzech Króli w Siemiatyczach przewidują, że w imprezie weźmie udział około tysiąca osób. Będą uczniowie siemiatyckich szkół, szwadron konny, myśliwi. Atrakcją ma być wielbłąd.

Wydarzenie rozpocznie o godz.11:00 mszą święta w kościele Świętego Andrzeja Boboli. Po niej, około godz.12:00 rozpocznie się przemarsz ulicami Górną i Grodzieńską w kierunku Placu Jana Pawła II. Tam w szopce betlejemskiej złożone będą dary od trzech króli i ich orszaków.

Około godz.13:00 rozpocznie się koncert zespołu "Albo i nie".

W związku z przemarszem orszaku i koncertem będą utrudnienia w ruchu drogowym.

Orszak Trzech Króli jest formą ewangelizacji i publicznego wyznawania wiary

Orszak Trzech Króli jest formą ewangelizacji i publicznego wyznawania wiary. Ma integrować i łączyć społeczność, by radośnie z rodziną i przyjaciółmi świętować Uroczystość Objawienia Pańskiego. W poniedziałek 6 stycznia, w Polsce, przejdą one ulicami prawie 900 miejscowości pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają" .

Orszaki Trzech Króli są organizowane od 12 lat. W ubiegłym roku w tych wydarzeniach wzięło udział ponad 1 mln uczestników w niemal 800 miejscowościach w Polsce i za granicą.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Orszaki Trzech Króli z okazji święta Objawienia Pańskiego [zdjęcia, wideo]

6.01.2019, 07:14

To największe uliczne jasełka na świecie. W niedzielę (6.01) w ponad 20 podlaskich miejscowościach przeszły orszaki Trzech Króli. 


Abp Wojda: Orszak Trzech Króli to forma ewangelizacji, związana z głębokim przeżyciem duchowym

2.01.2019, 13:06

Orszak Trzech Króli to forma ewangelizacji, związana z głębokim przeżyciem duchowym - powiedział w środę (2.01) metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda, który wspólnie z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim zaprosił białostoczan na Orszak Trzech Króli. Przejdzie on ulicami miasta 6 stycznia.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok