Radio Białystok | Wiadomości | Działacze podlaskiej PO popierają Tomasza Siemoniaka w wyborach na szefa partii

Działacze podlaskiej PO popierają Tomasza Siemoniaka w wyborach na szefa partii

14.01.2020, 07:19, akt. 07:26

Z podlaskimi działaczami Platformy Obywatelskiej spotkał się w poniedziałek (13.01) wieczorem w Białymstoku wiceprzewodniczący partii i kandydat na jej szefa Tomasz Siemoniak. Dostał zapowiedź poparcia m.in. od szefa PO w regionie, posła Roberta Tyszkiewicza.

Tomasz Siemoniak na konferencji w Białymstoku - fot. Adam Janczewski
Tomasz Siemoniak na konferencji w Białymstoku - fot. Adam Janczewski

Tomasz Siemoniak kandyduje na szefa PO


Tomasz Siemoniak przyznał na konferencji prasowej przed spotkaniem z działaczami PO, że jego kampania jest dość krótka (decyzję o kandydowaniu na szefa partii ogłosił 3 stycznia, wybory zaplanowano na 25 stycznia). Mówił, że przyjechał do Białegostoku, by "nabrać siły do kandydowania". "I nabrać przekonania, że są tutaj ludzie, którzy wierzą w projekt Platformy Obywatelskiej, którzy potrafią walczyć o swoje sprawy, potrafią rozmawiać z innymi" - dodał.

Dziękując za udzielane mu poparcie Siemoniak stwierdził jednak, że obecnie najważniejszym zadaniem w Platformie są wybory prezydenckie i kampania jej kandydatki Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. "Wszyscy pracujemy na jej rzecz i wewnętrzna kampania wyborcza, która potrwa kilka tygodni, w żaden sposób tego nie zakłóca" - zapewniał.


- Murem stoimy za marszałkiem Tomaszem Grodzkim, haniebnie atakowanym, symbolem zwycięstwa opozycji w Senacie w ostatnich wyborach w 2019 roku - mówił Siemoniak.


O swoim planie na działalność Platformy - w przypadku jego zwycięstwa w wewnętrznych wyborach na szefa partii - mówił, że chciałby by PO była otwarta na współpracę z innymi ugrupowaniami, otwarta na innych ludzi i na samorządy. 


- To jest jedna z takich naszych marek, zawsze całe mnóstwo samorządowców znajdowało się w szeregach Platformy, oni ją współtworzyli - przekonywał.


Mówił, że w ciągu pozostałych dwóch tygodni kampanii wewnątrzpartyjnej zamierza odwiedzić jak najwięcej regionów, prosił o głosy wszystkich uprawnionych w regionie podlaskim PO.


Siemoniaka popiera m.in. Tyszkiewicz i Nikitorowicz


Zapowiedź poparcia dostał m.in. od szefa podlaskich struktur, posła Roberta Tyszkiewicza, b. parlamentarzystów Bożeny Kamińskiej i Leszka Cieślika czy zastępcy prezydenta Białegostoku i szefa białostockich struktur PO Zbigniewa Nikitorowicza.

"To są wybory bardzo demokratyczne. Oceniamy, że około 10 tysięcy ludzi może zagłosować, więc trzeba do nich dotrzeć. Tutaj nie ma nic przesądzonego z góry, nic nie da się ustalić, każdy wejdzie do kabiny i ma jeden głos" - dodał Siemoniak. W jego ocenie, członkowie Platformy będą brali pod uwagę jego wieloletnie doświadczenie z działalności w partii czy doświadczenie rządowe. "To jest święto demokracji, ale też święto odpowiedzialności" - mówił o zbliżających się wyborach w partii.

O stanowisko szefa największej partii opozycyjnej ubiegają się: Joanna Mucha, Borys Budka, Bartosz Arłukowicz, Bogdan Zdrojewski, Bartłomiej Sienkiewicz oraz Tomasz Siemoniak. W środę wieczorem z działaczami Platformy w Białymstoku ma spotkać się Borys Budka.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Małgorzata Kidawa-Błońska

5.12.2019, 08:25

"Ludzie potrzebują zaufania, potrzebują poczucia godności i poczucia tego, że są częścią wspólnoty, nikt nie chce być poza nawiasem, nikt nie chce być wykluczony" - mówi wicemarszałek Sejmu.


Jaśkowiak: prawybory pokażą, na co postawi PO: ofensywę czy zachowawczość

1.12.2019, 13:14

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, kandydat PO w prawyborach na prezydenta RP uważa, że wynik prawyborów w Platformie będzie miał wpływ na wizerunek tej partii: czy postawi ona na "ofensywę", czy na "konserwatyzm" i "zachowawczość".


Były szef MON Tomasz Siemoniak mówił w Białymstoku o powołaniu Wojsk Obrony Terytorialnej

22.05.2017, 17:40

To show i propaganda, które nie wzmacniają ściany wschodniej - tak o powołaniu Wojsk Obrony Terytorialnej mówił w poniedziałek (22.05) w Białymstoku były minister obrony narodowej i wiceszef PO Tomasz Siemoniak.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok