Radio Białystok | Gość | Małgorzata Kidawa-Błońska - wicemarszałek Sejmu

Małgorzata Kidawa-Błońska

wicemarszałek Sejmu

5.12.2019, 08:25, akt. 08:48

"Ludzie potrzebują zaufania, potrzebują poczucia godności i poczucia tego, że są częścią wspólnoty, nikt nie chce być poza nawiasem, nikt nie chce być wykluczony" - mówi wicemarszałek Sejmu.

Małgorzata Kidawa-Błońska, źródło: Platforma Obywatelska
Małgorzata Kidawa-Błońska, źródło: Platforma Obywatelska

Z Małgorzatą Kidawą-Błońską rozmawia Lech Pilarski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Odbudowa zaufania do instytucji państwa to jedno z najważniejszych zadań prezydenta - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska w Białymstoku. Wicemarszałek Sejmu w ramach prawyborów w PO spotkała się wczoraj z członkami tej partii. Z Małgorzatą Kidawą-Błońską rozmawia Lech Pilarski.


Lech Pilarski: Czy widzi pani jakieś rozsądne rozwiązanie szefa Najwyższej Izby Kontroli?


Małgorzata Kidawa-Błońska: Nie ma tutaj rozsądnego rozwiązania, bo ta sprawa jest zbyt skomplikowana, wielowątkowa i tak naprawdę najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby pan Banaś podał się do dymisji. Ale z tego co powiedział, on tego nie zamierza robić, a pytań, które nasuwają się ludziom jest coraz więcej. Samo odejście pana Banasia także nie rozwiąże tych wszystkich problemów, bo ludzie muszą wiedzieć jak to się stało, że osoba mająca taką opinię, czy co do której jest wiele wątpliwości mogła pełnić funkcję w Najwyższej Izbie Kontroli. 

Proszę zwrócić uwagę - tak konstruowano ustawę o Najwyższej Izbie Kontroli, tak zapisano ten urząd w Konstytucji, bo nikomu nie przyszło do głowy, że osoba wobec, której są zarzuty, która działa w taki sposób mogłaby tę funkcję objąć. Nikomu nie przyszło do głowy, że może nikt nie zareagować mając wątpliwości, że ta osoba będzie się ubiegała o ten urząd. 

Dlatego państwo pokazało, że nie zdało tutaj egzaminu, że poddali się wszyscy - nie zadziałały służby, nie zadziałał minister Kamiński, nie zadziałał premier, nie zadziałała marszałek Sejmu, bo ja pamiętam moich kolegów na mównicy sejmowej, którzy ostrzegali. Wtedy wystarczyło zrobić przerwę i sprawdzić, bylibyśmy w kompletnie innym miejscu.


Ale Najwyższa Izba Kontroli ma problemy, jeśli chodzi o swoich szefów, bo poprzednik też miał zarzuty i też sprawa nie była rozwiązana do samego końca.


Ale ta sytuacja jest kompletnie inna. Kiedy Krzysztof Kwiatkowski starał się o tę funkcję, wobec niego nie toczyła się żadna sprawa, cieszył się bardzo dobrą opinią i nie było nawet wątpliwości, że będą jakieś zarzuty wobec niego, które pojawiły się później, które zresztą do końca nie zostały wyjaśnione, bo sprawa trwa. Ale na początku nie było tego, więc nie można tego porównywać.


Czy nie irytuje pani to ciągle podgryzanie pani, jako ewentualnej kandydatki Platformy Obywatelskiej na prezydenta?


Nie, to jest naturalne, że w kampanii szuka się momentów zaczepnych, żeby zdenerwować przeciwnika, żeby podważyć jego wiarygodność. Ale ja mam bardzo twardy charakter, duże poczucie humoru i duży dystans, także ze spokojem to wszystko znoszę.


Myślę tutaj o wypłynięciu kandydatury prezydenta Poznania w ostatniej chwili, jakieś takie niedopowiedzenia ze strony na przykład Donalda Tuska.


To jest kampania, kampania ma swoje prawa, kandydat w kampanii musi pokazać, że jest twardy i że robi swoje. Ja jestem zdeterminowana, żeby wygrać te prawybory, debata 7 i wybory 14 i na tym jestem skoncentrowana. A na wszystkie jakieś sygnały z zewnątrz patrzę czasami z sympatią, czasami z uśmiechem - ważne, że ta kampania się toczy, ja jestem z niej bardzo zadowolona, bo te wszystkie spotkania dają mi bardzo dużą siłę i takie poczucie, że ludzie mi ufają i chcą, żebym ich reprezentowała.


Co próbuje ugrać Donald Tusk uśmiechając się do Polskiego Stronnictwa Ludowego, wskazując na ewentualną lepszą kandydaturę Władysława Kosiniaka-Kamysza?


Donald Tusk współpracował z PSL-em, jest szefem EPP, w której są obie partie - i Platforma Obywatelska, i Polskie Stronnictwo Ludowe, a Donaldowi Tuskowi bardzo zależy na tym, żeby w Polsce nastąpiła zmiana jakości uprawiania polityki, zmiana debaty, zmiana dialogu, dlatego popiera te partie, które są w ramach EPP. Przecież myśmy współpracowali nie tylko w ,rządzie ale także w tej wielkiej koalicji partii europejskich.


Czegoś nowego nie buduje w przyszłości?


Zobaczymy co będzie, na razie próbuje zrobić żeby EPP było bardziej nowoczesne, bardziej wyraziste, takie były zresztą oczekiwania na kongresie w Zagrzebiu, że patrzono żeby to była nowa jakość, bo są przed Europą i przed nami wszystkimi nowe wyzwania i ważne, żeby ta grupa partii dała taki sygnał, że można działać inaczej, że może być inna jakość, nowa wizja świata.


Czym pani przebije ewentualne pomysły Andrzeja Dudy, bo przecież pojawią się na pewno w kampanii prezydenckiej, chociażby kwestia emerytur.


Jeszcze nie zaczynam kampanii, bo na razie to są prawybory, ale jedno mogę teraz powiedzieć - na pewno w całej kampanii będę mówiła to, co naprawdę uważam, że można zrobić, ale to co mogę zrobić. Nie będę rzucała żadnych obietnic na wiatr, bo chciałabym żeby słowa znaczyły to, co znaczą, że jeżeli ludziom coś obiecam, to będę miała pewność, że na pewno uda mi się to zrobić. Nie będę mówiła - chciałam, ale nie wyszło - nie, to co obiecam będę mogła i będę wiedziała, że zrobię.


Na przykład?


Poczekajmy na 14 (grudnia), muszę dostać nominację od mojej partii, wtedy będę mogła zacząć normalną kampanię, muszę sobie zostawić dobry scenariusz na wejście.


Pani marszałek, a jeśli doszłoby do drugiej tury, do której pani by się nie zakwalifikowała, to wtedy na kogo pani przekaże głos?


Na tego kandydata, który będzie reprezentował opozycję, bo uważam, że tylko wtedy możemy zacząć odnowę naszego kraju.


A jeśli chodzi o szansę w kampanii prezydenckiej, co jest do wzięcia z tego tortu prezydenckiego?


Jest prekampania, a jestem zdeterminowana do tego, żeby te wybory wygrać, a skoro ubiegam się, to w ogóle chcę wygrać wybory. Na razie skupiam się na przygotowaniu do kampanii tej wewnętrznej, potem zewnętrznej, badania zawsze pomagają zrozumieć pewne zachowania społeczne, ale to jest tylko jeden maleńki element opierania się na badaniach. Tutaj potrzebne jest znalezienie wspólnego języka z Polakami i przekonanie, że wszystko jest możliwe, a ja wiem, że te wybory wygramy.


Co zmieniło się ewentualnie w Polakach, na co może pani liczyć w kontakcie z nimi i liczyć na ich poparcie?


Ostatnie miesiące, a właściwie ostatnie lata pokazały, że Polacy chcą zmiany języka politycznego, nie chcą wykluczeni, chcą mieć poczucie, że powstaje zaufanie. Ludzie potrzebują zaufania, potrzebują poczucia godności i poczucia tego, że są częścią wspólnoty, nikt nie chce być poza nawiasem, nikt nie chce być wykluczony. I ludzie chcą, żeby był dialog, ludzie potrzebują rozmowy, potrzebują dyskusji, potrzebują różnic, ale nie chcą w innym Polaku, w innym obywatelu widzieć wroga. Tego nie chcą. Chcą się różnić, ale chcą czuć, że jesteśmy razem. A te ostatnie lata pokazały, że byliśmy dzieleni jako społeczeństwo bardzo mocno, a Polacy powiedzieli temu wyraźnie i to słyszałam na wszystkich spotkaniach w kampanii - my tego mamy dość, jesteśmy w Polsce, wszyscy mamy prawo tu być i wszyscy mamy prawo tu się dobrze czuć. A politycy powinni dać nam szansę, żeby tak było.


Ale żeby nie dać się wykluczyć, to trzeba mieć odpowiednie dochody, jak to zabezpieczyć, bo do tej pory spora grupa jednak Polaków była wykluczona finansowo.


Są różne wykluczenia i zadaniem państwa jest wspierać te osoby, które są najsłabsze z różnych powodów, czasami z powodu choroby, czasami z powodu wieku, czasami z powodu dochodów. I rolą państwa jestem najsłabszym pomagać, ale pomagać im tak, żeby nie czuli się, że są poza nawiasem, że są gorsi. Oni muszą czuć, że ta pomoc pozwala im z tego wychodzić. Ja myślę, że myśląc o polityce społecznej, o zmianie podejścia, musimy pomyśleć o tym, żeby ludzi nie zostawiać na tym marginesie nawet im pomagając, tylko pomagając wyciągać do tego normalnego życia, żeby poczuli się tą lepszą częścią społeczeństwa.

| red: mak
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew
Beata Pietruszka, fot. Joanna Szubzda

Beata Pietruszka

podlaski kurator oświaty
2.06.2020

"Nie będzie tego tradycyjnego zakończenia roku szkolnego, ponieważ chodzi o to, żeby nie spotykały się duże grupy uczniów" - mówi kurator oświaty.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
1.06.2020

"Policjanci muszą bardzo dobrze przygotować się do lekcji prowadzonych w szkołach, bo dzieci są bardzo wymagające" - mówi Tomasz Krupa.

Marek Zagórski, fot. Joanna Szubzda

Marek Zagórski

minister cyfryzacji
1.06.2020

"Jeżeli widzimy jakiekolwiek zagrożenie, to po pierwsze można je zgłosić do administratora danego portalu, a jak już nie wiemy jak sobie poradzić, to zawsze można zgłosić się na policję, ale najprościej wyszukać NASK i tam zgłaszać te incydenty" - mówi minister cyfryzacji.


Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk, 15.12.2019, fot. Joanna 
Szubzda

Rafał Grzyb

asystent trenera Jagiellonii Białystok
29.05.2020

- Dla nas najważniejsze będą najbliższe cztery mecze, które pokażą, o co będziemy walczyć. Oczywiście liczę, że będziemy grać w górnej ósemce - mówi Rafał Grzyb.

Jolanta Tulkis, fot. Monika Kalicka, (archiwum)

Jolanta Tulkis

rzeczniczka Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku
28.05.2020

- Nie spodziewaliśmy się, że zainteresowanie mikropożyczkami będzie aż tak wielkie, w związku z czym musieliśmy przeorganizować pracę urzędu. (...) Do opracowania mamy jeszcze około 7 tys. wniosków.

Zenon Białobrzeski, fot. Joanna Szubzda

Zenon Białobrzeski

były wójt gminy Zbójna, radny powiatu łomżyńskiego
27.05.2020

Obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. - Uważam swoje działania jako samorządowca za sukces, więc daję radę innym: proszę widzieć drugiego człowieka, wtedy będzie dobrze.


Łukasz Prokorym, fot. Joanna Szubzda

Łukasz Prokorym

przewodniczący rady miejskiej w Białymstoku
26.05.2020

Rada Miasta uchwaliła zmiany przy wykupie mieszkań komunalnych w Białymstoku. "W naszej ocenie w dzisiejszych czasach pewnych kłopotów finansowych, z którymi się na pewno będzie miasto borykało, zasób mieszkaniowy powinien być w jak największym władaniu miasta Białegostoku".

nadkom. Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
25.05.2020

Coraz częściej łupem złodziei padają rowery. - Niestety. Głównie dlatego, że coraz więcej jest rowerów, które są z dość wysokiego segmentu cenowego, a ich właściciele nie do końca pamiętają, że warto zabezpieczać pojazd, zostawiając go nawet na krótką chwilę.

foto: Monika Kalicka

Andrzej Wasilewski

dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51 w Białymstoku
25.05.2020

Dzieci wracają do szkół, nie będą to jednak normalne lekcje. "Grupy są mieszane wiekowo. Ideą są tutaj zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, bo chyba głównym założeniem odmrożenia szkoły jest chęć uwolnienia rodziców tak, żeby mogli pójść do pracy".


Ewa Iżykowska-Lipińska, fot. Joanna Szubzda

prof. Ewa Iżykowska-Lipińska

dyrektor OiFP
24.05.2020

"Od ostatniego tygodnia maja planowaliśmy występy na świeżym powietrzu, ponieważ mamy piękny amfiteatr, przepiękne przestrzenie parku, który jest bardzo często odwiedzany przez mieszkańców Białegostoku. Tak mi się zamarzyło, żeby tutaj ustawić estradę i po prostu zrobić koncerty - czekamy na zielone światło" - mówi dyrektor OiFP.

płk Sławomir Kocanowski, fot. por. Łukasz Wilczewski

płk Sławomir Kocanowski

dowódca 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
22.05.2020

"Od 1 czerwca rozpoczynamy rozruchowe ćwiczenia, nieobowiązkowe, nasi żołnierze oprócz tego, że chcą pomagać, to też chcą się szkolić, bo taki głód szkolenia już czujemy wszyscy" - mówi dowódca 1. PBOT.

Waldemar Wilczewski, fot. Dorota Sokołowska

Waldemar Wilczewski

dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
21.05.2020

Promocja Białegostoku i regionu poprzez Branickich oraz historię I Rzeczpospolitej, większe wykorzystanie zgromadzonych archiwaliów, otwarcie muzealnych ogrodów dla zwiedzających i wykorzystanie potencjału pracujących w Muzeum Podlaskim pracowników - to plany nowego dyrektora Muzeum Podlaskiego w Białymstoku Waldemara Wilczewskiego.


Joanna Reszeć, fot. Renata Reda

Joanna Reszeć

kierownik Akademickiego Ośrodka Diagnostyki Patomorfologicznej i Genetyczno-Molekularnej w Białymstoku
21.05.2020

"Testy antygenowe koreańskie są testami, które są rzeczywiście ciekawe, bo możemy sobie zrobić ten test sami, jest to test szybki, łatwy i przyjemny do zrobienia, ale są to testy mało swoiste, mało czułe" - mówi Joanna Reszeć.

fot. Monika Kalicka

Beata Wołosik

rzecznik Sądu Rejonowego w Białymstoku
20.05.2020

"Nasze zaległości są znacząco większe niż przed wprowadzeniem stanu epidemii. Do 16 maja sądziliśmy tylko sprawy pilne" - mówi sędzia Wołosik.

Marta Rogalewska, fot. Piotr Rogalewski

Marta Rogalewska

specjalistka od marketingu cyfrowego i komunikacji
19.05.2020

"Te kompetencje, które teraz zdobywamy każdego dnia, one się nie ulotnią, one w nas zostaną" - mówi Marta Rogalewska.


Abp Tadeusz Wojda, fot. Joanna Szubzda

abp Tadeusz Wojda

metropolita białostocki
18.05.2020

"Największy dar, jaki nam zostawił - suwerenności, niepodległości, wolności, poczucia odpowiedzialności za naszą ojczyznę" - mówi o św. Janie Pawle II abp Tadeusz Wojda.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
18.05.2020

"Nie zauważamy absolutnie żadnych negatywnych zachowań związanych z nadmiernym łamaniem obowiązujących obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa" - podkreśla nadkom. Tomasz Krupa.

mat. prasowe

Tomasz Karolak

aktor, wokalista
17.05.2020

"Doceniam ten moment zatrzymania, wcześniej nie zauważałem takiej refleksji nad sobą, światem duchowym, bo nie było na to czasu" - mówi Tomasz Karolak.


Andrzej Lechowski, fot. Marcin Gliński

Andrzej Lechowski

historyk, były dyrektor Muzeum Podlaskiego
17.05.2020

Po trzydziestu latach pracy na stanowisku dyrektora - z funkcją i Muzeum Podlaskim żegna się Andrzej Lechowski, historyk, autor wielu książek o historii miasta, gawęd i pomysłów muzealnych.

Dariusz Piontkowski, screen z wideorozmowy

Dariusz Piontkowski

minister edukacji
15.05.2020

"Ten, kto będzie chciał, będzie się w ten sposób czuł bezpiecznie, będzie mógł to zrobić, ale obowiązku zasłaniania nosa i ust w trakcie samego egzaminu nie będzie" - mówi minister edukacji.

Joanna Zajkowska, fot. Monika Kalicka (archiwum)

prof. Joanna Zajkowska

lekarz chorób zakaźnych z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
15.05.2020

- Ograniczyłabym maseczki do sytuacji, w których jesteśmy w dużej bliskości, w miejscach, gdzie transmisja jest najbardziej prawdopodobna - może jeszcze w sklepach, w środkach transportu. Złagodziłabym nakaz noszenia maseczek na otwartym powietrzu, gdzie spacerujemy pojedynczo.


foto: Monika Kalicka

Eugeniusz Iwaniuk

trener BAS-u Białystok
15.05.2020

Jeszcze kilkanaście dni temu, wydawało się, że seniorska drużyna BAS-u Białystok zamiast przejść do I ligi siatkarzy, przejdzie do historii. Po deklaracji prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, że pieniędzy na zawodowy sport miasto nie da, zespół popadł w kryzys.

prof. Piotr Radziwnon, źródło: Skype/screen

prof. Piotr Radziwon

dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku
14.05.2020

- Wirus atakuje raczej komórki układu oddechowego i z tego powodu nie stwierdzono do dziś przeniesienia Covid-19 przez przetoczenie składnika krwi czy przeszczepienie organów. [...] Uważamy, że krew takich osób jest w pełni bezpieczna.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskich policjantów
13.05.2020

"Musimy bardzo uważać, na jakie strony wchodzimy, gdzie wpisujemy swoje loginy i hasła, chociażby do kont na portalach społecznościowych" - ostrzega nadkom. Tomasz Krupa.


Danuta Perło, źródło: Skype/screen

dr hab. Dorota Perło

dyrektor biura zarządu Stowarzyszenia BOF
13.05.2020

Tzw. bony antywirusowe mają pomóc firmom z Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego w dostosowaniu się do warunków epidemii. Granty mogą być przeznaczone na zakup środków ochrony, przebudowę miejsc pracy czy kupno sprzętu do pracy zdalnej.

prof. Andrzej Górniak, fot. Joanna Szubzda

prof. Andrzej Górniak

hydrobiolog z Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku
12.05.2020

"Mamy bardzo częste i intensywne fale ciepła oraz wzrost intensywnych zjawisk, które niestety powodują zniszczenia w gospodarstwach i gospodarce, czyli intensywne opady deszczu, porywy wiatru" - mówi prof. Górniak.

Waldemar Kraska, fot. Tomasz Kubaszewski

Waldemar Kraska

wiceminister zdrowia
12.05.2020

- Jak widzę na ulicach gromadki szczególnie młodych ludzi, którzy ze sobą rozmawiają, nie mają założonych maseczek, to jest to dla mnie zła wiadomość, bo to pokazuje, że chyba myślimy, że jesteśmy już po epidemii i że zagrożenie minęło, a niestety wcale tak nie jest.


Artur Kosicki, (Skype), archiwum

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
11.05.2020

Do firm trafiło 14 proc. środków z Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. - Zrobimy wszystko i dołożę wszelkich starań, żeby żadna złotówka nie została na naszym koncie. Chcemy, żeby te pieniądze pracowały na siebie u naszych przedsiębiorców - zapewnia marszałek Kosicki.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik prasowy podlaskiej policji
11.05.2020

- Sucha nawierzchnia, piękne słońce, dobra przejrzystość powietrza to są takie warunki, które sprzyjają naciskaniu na pedał gazu - podkreśla nadkom. Tomasz Krupa.

Andrzej Poczobut, fot. Lech Pilarski

Andrzej Poczobut

dziennikarz polonijny
8.05.2020

"Kombatantów na Paradzie Zwycięstwa raczej w tym roku nie będzie, ale przyjdą tysiące ludzi. Wśród nich będą osoby, które już są zakażone koronawirusem i to wpłynie na pogorszenie sytuacji epidemiologicznej na Białorusi, to jest oczywiste" - mówi Andrzej Poczobut.


Grzegorz Kuczyński, fot. Monika Kalicka

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
7.05.2020

- To będzie pierwszy taki bieg w Polsce. My nie wyznaczamy trasy, każdy biegnie tam, gdzie uważa, że jemu jest najlepiej - mówi Grzegorz Kuczyński.

dr Andrzej Jackiewicz, fot. Marcin Mazewski

prof. Andrzej Jackiewicz

konstytucjonalista
7.05.2020

"Jeżeli nie można zarządzić nowych wyborów, to kadencja prezydenta twa dalej, aż do 5 sierpnia mamy prezydenta" - mówi prof. Andrzej Jackiewicz.

Jacek Żalek, fot. Joanna Szubzda

Jacek Żalek

poseł Porozumienia
6.05.2020

"Jeżeli my tych wyborów nie przeprowadzimy w terminie konstytucyjnym, czyli do 23 maja, to każde następne wybory będą pod dyktando stanów wyjątkowych, każda władza będzie mogła dowolnie przesunąć termin wyborów, powołując się na stan wyjątkowy" - mówił Jacek Żalek.


Eugeniusz Ławreniuk, fot. Monika Kalicka

Eugeniusz Ławreniuk

Właściciel biura podróży
5.05.2020

"Miejmy taką nadzieję, że tak jak powoli odmrażane są inne branże, branża turystyczna także powoli w te wakacje odżyje" - mówi Eugeniusz Ławreniuk.

Andrzej Koc, fot. Adam Dąbrowski

st. bryg. Andrzej Koc

Prezes podlaskiego Oddziału ZOSP RP
4.05.2020

"Zadania straży pożarnej zmieniły się radykalnie w przeciągu 20-30 lat. Wcześniej straż przeważnie gasiła pożary, teraz tych wyzwań jest znacznie więcej - doszło ratownictwo drogowe, chemiczne, ekologiczne..." - mówi Andrzej Koc.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
4.05.2020

"W czasie trzech wolnych dni na podlaskich drogach odnotowaliśmy 4 wypadki, niestety jeden zakończył się bardzo tragicznie i zginęła jedna osoba" - mówi nadkom. Tomasz Krupa.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok