Radio Białystok | Wiadomości | Brak wolnych etatów w podlaskiej policji

Brak wolnych etatów w podlaskiej policji

autor: Grzegorz Pilat

30.01.2020, 07:00

Nie ma wolnych etatów w podlaskiej policji. Garnizon - jako jeden z dwóch w kraju - zakończył 2019 rok z prawie 100 procentowym wykorzystaniem stanowisk.

Fotolia.com
Fotolia.com

Brak wolnych etatów w podlaskiej policji - relacja Grzegorza Pilata

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Nie oznacza to jednak, że policjanci nie potrzebują nowych kandydatów. Nowi funkcjonariusze mówią, że to atrakcyjny zawód, który jest spełnieniem ich marzeń.

Mł. insp. Paweł Maciejczuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku potwierdza, że na koniec zeszłego roku w podlaskim garnizonie był jeden wolny etat.

Czekał na kandydata do służby w policji, który przenosi się z innego regionu kraju. Brak wakatów to zasługa m.in. samych policjantów, którzy swoją pracą i zaangażowaniem pokazują, że to bardzo dobry zawód, społecznie ważny. W woj. podlaskim jest spore zainteresowanie pracą w policji. Nie prawdą jest, że obniżono warunki przyjęcia. Pozostałe na tym samym poziomie, a egzamin zdaje co drugi kandydat. Ci, którzy chcą u nas pracować sa po prostu lepiej przygotowani, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym

- tłumaczy mł. insp. Paweł Maciejczuk.

Policjant dodaje, że to, iż nie ma obecnie wolnych wakatów, to wcale nie oznacza, że w tym roku nie będzie przyjęć do służby.

- Policja to żywa instytucja. W związku z tym część policjantów w tym roku pójdzie na emerytury. Już wiemy, że w tym roku do służby przyjmiemy ok. 60 nowych funkcjonariuszy dlatego wciąż zachęcamy do składania do nas dokumentów - dodaje młodszy inspektor.

W podlaskim garnizonie służy nieco ponad 3 tysiące policjantów.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


10:10 z dzielnicowym

27.01.2020, 11:40

Mamy programy profilaktyczne już dla najmłodszych, których dzięki temu przygotowujemy na przyszłość. Duży nacisk kładziemy też na szkolenie rodziców i kadry pedagogicznej - mówią policjanci.


Policyjne statystyki pokazują, że na Suwalszczyźnie jest coraz bezpieczniej

21.01.2020, 08:25

W ubiegły roku suwalscy policjanci zanotowali najwyższą wykrywalność przestępstw w całym województwie. Częściej zatrzymywano poszukiwanych, mniej było kolizji i mandatów, a na inwestycje komenda otrzymała ponad 22 mln zł.


Podlaska policja podsumowała 2019 rok

14.01.2020, 17:43

Wzrosła m.in. wykrywalność najbardziej uciążliwych przestępstw. Spadła też o blisko 100 liczba wypadków w regionie. Podlaska policja podsumowała miniony rok.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok