Radio Białystok | Wiadomości | Podlaski sztab Władysława Kosiniaka-Kamysza rozpoczął zbiórkę podpisów poparcia

Podlaski sztab Władysława Kosiniaka-Kamysza rozpoczął zbiórkę podpisów poparcia

8.02.2020, 12:58, akt. 13:10

Około stu wolontariuszy rozpoczęło w Podlaskiem zbiórkę podpisów poparcia pod kandydaturą prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza na urząd prezydenta RP – poinformował w sobotę (8.02) na konferencji prasowej w Białymstoku regionalny sztab kandydata.

od lewej: Stefan Krajewski i Władysław Kosiniak-Kamysz - fot. Adam Dąbrowski
od lewej: Stefan Krajewski i Władysław Kosiniak-Kamysz - fot. Adam Dąbrowski

Prezes podlaskiego PSL i poseł tej partii Stefan Krajewski poinformował, że wojewódzki sztab rozpoczął pracę. W każdym powiecie są wyznaczone osoby koordynujące zbiórkę podpisów, pracuje już około stu wolontariuszy, chętni mogą się zgłaszać. W skali kraju trzeba zebrać 100 tys. podpisów poparcia.


Szefowa sztabu w Podlaskiem Agnieszka Zawistowska powiedziała, że sztab pracuje już od miesiąca, ściśle współpracuje ze sztabem krajowym, jest gotowy do przeprowadzania całej kampanii.


Koordynator wolontariuszy Michał Zarzecki, szef młodzieżówki PSL w Podlaskiem, poinformował, że wśród wolontariuszy są zarówno działacze PSL – jako naturalne zaplecze polityczne – jak też osoby niezwiązane z tą partią. "Nas interesuje tylko wygrana pierwsza tura i wygrana w drugiej turze" – dodał Zarzecki.


"Mam nadzieję, że ta pierwsza akcja zbierania podpisów przebiegnie bardzo sprawnie w województwie podlaskim. Już pierwsi chętni zgłaszali się po te listy, ale też myślę, że ta kampania będzie ciekawa, będzie merytoryczna" – powiedział poseł Stefan Krajewski.


Władysław Kosiniak-Kamysz był z wizytą w Podlaskiem przed tygodniem. Działacze PSL zapowiadają wstępnie, że kolejne spotkania tego kandydata na prezydenta RP w Podlaskiem odbędą się na początku marca.


Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się 10 maja 2020 r.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z mieszkańcami woj. podlaskiego

2.02.2020, 10:03

Gospodarowanie odpadami komunalnymi, służba zdrowia, afrykański pomór świń, szkolnictwo branżowe - to tylko kilka tematów poruszanych podczas spotkań z mieszkańcami województwa podlaskiego przez Władysława Kosianiaka-Kamysza.


Wizyta lidera PSL-u Władysława Kosiniaka-Kamysza w Białymstoku

15.12.2019, 12:46

Najważniejszym zadaniem przyszłego prezydenta będzie zjednoczenie Polaków i przywrócenie braterstwa - mówił w niedzielę (15.12) wieczorem w Białymstoku prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Podkreślał, że tylko wspólne działanie rożnych środowisk daje szansę na zmiany w kraju.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok