Radio Białystok | Wiadomości | Wizyta lidera PSL-u Władysława Kosiniaka-Kamysza w Białymstoku

Wizyta lidera PSL-u Władysława Kosiniaka-Kamysza w Białymstoku

autor: Grzegorz Pilat

15.12.2019, 12:46, akt. 19:14

Najważniejszym zadaniem przyszłego prezydenta będzie zjednoczenie Polaków i przywrócenie braterstwa - mówił w niedzielę (15.12) wieczorem w Białymstoku prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Podkreślał, że tylko wspólne działanie rożnych środowisk daje szansę na zmiany w kraju.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

Władysław Kosiniak-Kamysz, który ogłosił w sobotę swój start w wyborach prezydenckich, przez cały weekend odbywał spotkania w różnych miejscach w Polsce. W Białymstoku, który był przedostatnim punktem trasy szefa PSL, rozmawiał ze środowiskami kobiecymi.


Jak mówił na konferencji prasowej po spotkaniu, wśród tematów które były poruszane, znalazły się m.in. równość płac, dostęp do opieki zdrowotnej, ale też przedsiębiorczość i edukacja. Rozmawiano również o możliwości łączenia życia zawodowego z rodzinnym, dyskutowano też o emeryturach. Zobowiązał się, że jako prezydent wprowadzi emeryturę bez podatku.


Władysław Kosiniak-Kamysz mówił, że wiele wniosków, które usłyszał podczas spotkania jest już w jego programie, ale - jak dodał - ten program będzie uzupełniany właśnie przez takie rozmowy z różnymi środowiskami. "Ja chcę program dla Polski napisać i przedstawić razem z Polakami, nie wbrew komukolwiek, tylko właśnie wspólnie" - podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz. W jego ocenie, to jest działanie, które daje szansę na zmiany w Polsce.


To jest działanie, które daje szansę na zmiany w Polsce i zrealizowanie najważniejszego zadania, przed którym stanie nowy prezydent, mam nadzieję, że stanę przed tym zadaniem - zjednoczenia Polaków, przywrócenia Polsce braterstwa. To jest rzecz fundamentalna

 - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.


W jego ocenie, to "sprawa numer jeden", a następnie będzie można realizować te wszystkie sprawy, o których m.in. rozmawiał z kobietami jak dobrowolny ZUS, emerytura bez podatku, opieka okołoporodowa, rozwój geriatrii czy psychiatrii dziecięcej.


To będzie możliwe, jeżeli będziemy zjednoczeni, będziemy wspólnotą, różniącą się, tak jak Podlasie. Województwo podlaskie jest różnorodne w swojej historii, tradycji, kulturze i religii mieszkańców. Taka jedność w różnorodności jest po prostu możliwa

 - ocenił Władysław Kosiniak-Kamysz.


Proszony przez PAP o podsumowanie tego pierwszego weekendu spotkań, ocenił, że był bardzo intensywny. "Spod samiutkich Tatr, nad Bałtyk, na Podlasie, na Śląsku, w Wielkopolsce, na Warmii i Mazurach i finał w centrum Polski na Mazowszu, w naszej stolicy" - wyliczał. Spotkanie w Warszawie zaplanowano w niedzielę na 20.30.


"Bardzo intensywny czas spotkań, różne grupy, 1,6 tys. kilometrów, spotkania takie ogólne, ale też bardzo tematyczne jak z przedsiębiorcami, jak z reprezentacją polskiej wsi: rolnikami, kołami gospodyń wiejskich, strażakami, sołtysami, z kobietami. Niezwykłe spotkanie w Elblągu, gdzie w atmosferze świątecznej z dzieciakami i seniorami, i rodzicami przygotowywaliśmy świąteczne ozdoby" - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.


To pokazuje, że jesteśmy otwarci na wszystko. Ta kampania będzie wszechstronna, powszechna, dla wszystkich, nie dla wybranych. Zrobimy wszystko, żeby przekonać naszych rodaków, że nikogo nie chcę pokonać. Chcę wygrać wybory, nie chcę pokonać wyborców PiS, chcę ich przekonać do siebie, chcę przekonać wszystkie środowiska, że lepsza Polska jest możliwa, że możemy nawet się różnić, że możemy mieć różne zdanie, ale możemy ze sobą o tym spokojnie rozmawiać

 - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.


Ocenił, że te rozmowy spotykają się z dobrym odbiorem. Pytany o spotkanie w Białymstoku z kobietami, powiedział, że jest otwarty na spotkania "wszędzie", bo - jak podkreślił - prezydent RP "powinien być dla wszystkich Polaków, dla wszystkich w całej Polsce, nie tylko dla wybranych".

źródło: PAP | red: rbon, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Posłowie, także ci z województwa podlaskiego, zapisali się do zespołów parlamentarnych

22.11.2019, 07:16

Rekordzista będzie brał udział w pracach siedmiu grup, niektórzy w żadnej. Posłowie, także ci z województwa podlaskiego, zapisali się do zespołów parlamentarnych.


PSL: nowa nazwa historyczna może pogodzić strony sporu o ulicę im. "Łupaszki" w Białymstoku

6.11.2019, 15:02

Zarówno decyzja o nadaniu ulicy w Białymstoku im. majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", jak i ta o zmianie tej nazwy na Podlaską, była błędna - uważają podlascy działacze PSL. W ich ocenie, obie strony sporu o nazwę mogłaby pogodzić trzecia. I proponują imię 10. Pułku Ułanów Litewskich.


Działacze PSL podsumowali w Białymstoku wyniki wyborów parlamentarnych

16.10.2019, 15:40

Choć wprowadzili do Sejmu tylko jednego posła z województwa podlaskiego, to uważają, że ich wynik jest dobrą prognozą na przyszłość. Działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego podsumowali w środę (16.10) w Białymstoku wyniki wyborów parlamentarnych.


Stefan Krajewski

16.10.2019, 08:27

"Sojusz z Kukizem opłacił się, otworzyliśmy się dzięki temu może na miasta, na duże miasta" - mówi Stefan Krajewski.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
fot. Sylwia Krassowska
REGION
24.05.2024, 07:34, akt. 25.05.2024, 00:49

Finał Podlaskiej Marki już za nami
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok