Radio Białystok | Wiadomości | Kultura online - wystawy, dokumentowanie czasu pandemii

Kultura online - wystawy, dokumentowanie czasu pandemii

autor: Olga Gordiejew

19.05.2020, 08:08, akt. 17:20

Łomżyniakom polecamy wspólne tworzenie "Wirtualnej Galerii Fotograficznej", a jeśli ktoś chce uporządkować swoje zdjęcia - wirtualny poradnik prosto z Centrum Zamenhofa.

Fotolia.com
Fotolia.com

Muzeum Narodowe w Krakowie proponuje online #TyDzieńMuzeum! Do piątku codziennie możemy uczestniczyć w muzealnych quizach, specjalnych projekcjach filmów poświęconych wystawom, możemy też słuchać opowieści o sztuce, które przygotowała Minerva - Justyna Stasiek-Harabin autorka jednego z najlepszych blogów o sztuce w Polsce! Popatrzymy na skarby polskiej sztuki #okiemMinervy!

Link do tych wydarzeń: https://www.facebook.com/events/680252955872723/

W tym roku przypada 40 rocznica Brańskich Dni Kultury, ale imprezy masowej prawdopodobnie nie będzie można zorganizować. Dlatego powstał nowy pomysł, by stworzyć wirtualny album starych zdjęć. Do tworzenia tego projektu Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku zaprasza mieszkańców i prosi o udostępnianie prywatnych zdjęć z dni miasta. Akcja „zbieramy zdjęcia” potrwa do 31 maja 2020 roku. Informacje o sposobie przesyłania pod numerem telefonu: 85 7375 361.

Galeria Pod Arkadami w Łomży zaprasza wszystkich do wspólnego tworzenia "Wirtualnej Galerii Fotograficznej", w której prezentowane by były zdjęcia pokazujące jak wygląda życie w tym trudnym okresie pandemii koronawirusa. Prosi mieszkańców, by pokazali, jak spędzają czas w domach, na spacerach czy w pracy. Zdjęcia wykonane aparatem lub komórką można przesyłać pod adresem: galeriapa@mdk.lomza.pl 

Najciekawsze zdjęcia będą publikowane na stronie i fb Miejskiego Domu Kultury- Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Działalność "Wirtualnej Galerii Fotografii" zwieńczy wystawa w realu prezentująca najciekawsze fotografie. Wystawa planowana jest w okresie letnim w Miejskim Domu Kultury- Domu Środowisk Twórczych.

Natomiast jeśli ktoś chce zrobić porządek ze swoimi domowymi zdjęciami, a może marzy się komuś album rodzinny, żeby był estetyczny, przejrzysty i uporządkowany w logiczny sposób? Jak to zrobić – dowiemy  się z poradnika przygotowanego przez Magdalenę Płońską - graficzkę w Białostockim Ośrodku Kultury i pracownicę ASP w Katowicach. 

Pierwsza część poradnika dostępna jest tutaj.

I na koniec polecamy witrynę, na której każdy będzie mógł znaleźć zdigitalizowane prace Hieronima Boscha w niebywale wysokiej rozdzielczości. To projekt jednego z profesorów Uniwersytetu Amsterdamskiego i pracownika Rijksmuseum (Muzeum Narodowego w Amsterdamie), wraz ze współpracownikami stworzył witrynę, Obrazy są w pełni interaktywne – można przybliżyć interesujący nas fragment do takiego stopnia, że zobaczymy nawet pojedyncze pęknięcia warstw farby.


| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Gala XX edycji Podlaskiej Marki, fot. Sylwia Krassowska
REGION
24.05.2024, 07:34, akt. 25.05.2024, 13:18

Finał Podlaskiej Marki już za nami [zdjęcia]
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok